فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

پاسخ اسکار در برابر تحریم کردن ایران

بروس دیویس یکی از روسای کمیته فیلم خارجی زبان آکادمی علوم و هنرهای سینمایی می گوید تحریم جوایز اسکار ۸۵ از سوی ایران برای این کمیته ناراحت کننده بود.

پاسخ اسکار در برابر تحریم کردن ایران

 بروس دیویس مدیر اجرایی پیشین آکادمی علوم و هنرهای سینمایی و ران یرکسا که به اتفاق ریاست کمیته فیلم خارجی زبان آکادمی را به عهده دارند، در گفت وگو با نشریه آمریکایی ورایتی درباره اشکالات وارد به این کمیته در مورد معرفی نمایندگان کشور ها و نحوه انتخاب نامزدهای بخش اسکار فیلم خارجی زبان توضیحاتی دادند.

در بخشی از این گزارش/گفت وگو که روز دوشنبه منتشر شد، آمده است: «متاسفانه یکی از فیلم هایی که امسال در آکادمی امکان نمایش ندارد، کمدی/درام «یه حبه قند» به کارگردانی رضا میرکریمی است که ایران - برنده اسکار فیلم خارجی زبان پارسال با «جدایی نادر از سیمین» ساخته اصغر فرهادی - در اعتراض به تولید فیلم ویدیویی ضد اسلامی «معصومیت مسلمانان» در ایالات متحده، حاضر به معرفی آن به آکادمی نشد.

دیویس در این باره گفت: «مسلما ما ناراحت شدیم. دوست داشتیم قهرمان پارسال برگردد و از عنوان خود دفاع کند. این دو فیلم به لحاظ سبک فیلمسازی متفاوت هستند، اما خیلی ناراحت کننده است ایران امسال در اسکار حضور ندارد که این تقصیر فیلمسازان نیست. دوست داریم دنیایی را ببینیم که در آن مسائل هنری تحت تاثیر مسائل سیاسی نیستند.»

امسال در مجموع ۷۱ فیلم برای رقابت در بخش اسکار فیلم خارجی زبان به آکادمی معرفی شده اند که یک رکورد است.

از میان فیلم های معرفی شده در   نهایت پنج فیلم به فهرست نهایی نامزدهای بخش فیلم خارجی زبان راه پیدا می کنند که اسامی آن ها ۱۰ ژانویه ۲۰۱۳ (۲۱ دی ماه) همراه نامزدان دیگر بخش های جوایز اسکار اعلام می شود.

هشتاد و پنجمین دوره جوایز اسکار ۲۴ فوریه (دوشنبه هفتم اسفند به وقت ایران) در هالیوود اند هایلند سن تر در لس آنجلس برگزار می شود.

هموطن

جدید ترین مطالب سایت