لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

گزارش‌تکان‌دهنده رئیس‌مجلس‌به‌روحانی

معاون اول رئيس جمهور از ارسال گزارشي كه يك دستگاه نظارتي آن را تهيه كرده بود از طرف رئيس مجلس به رئيس جمهور خبر داد. فارس نوشت؛

گزارش‌تکان‌دهنده رئیس‌مجلس‌به‌روحانی

معاون اول رئيس جمهور از ارسال گزارشي كه يك دستگاه نظارتي آن را تهيه كرده بود از طرف رئيس مجلس به رئيس جمهور خبر داد. فارس نوشت؛ اسحاق جهانگيري در نشست اعضاي كار گروه هاي ارتقاي سلامت نظام اداري دستگاه هاي اجرايي كه بعدازظهر ديروز در نهاد رياست جمهوري برگزار شد، طي سخناني عنوان کرد: در ماه گذشته آقاي لاريجاني رئيس مجلس گزارشي را به رئيس جمهور فرستادند كه ضميمه آن گزارش، گزارش يك دستگاه نظارتي بود كه پس از دريافت آن نيز آقاي رئيس جمهور رونوشت مفصلي كردند و به بنده دادند و من هم آن را به اعضاي دولت فرستادم.

گزيده سخنان جهانگيري را در ادامه مي خوانيد.

 اين گزارش كه از سوي دستگاه نظارتي تهيه شده بود واقعا تكان دهنده بود، دوستاني كه گاهي مي گويند چرا دو ميليارد دلار به آن شكل اختصاص داده شد و بعد جلسه مي گذاريم كه مشخص مي شود اصلا دو ميليارد دلار نبوده و 140ميليون دلار بوده و نتيجه مي گيريم كه كلا رانتي در كار نبوده است، بروند و اين گزارش را كه رئيس مجلس ارائه داده بخوانند و اعداد و ارقام آن را ببينند.

 بخش خصوصي با تمام تلاش ها و رنجش هايي كه دارد كار اقتصادي را جلو مي برد اما در يك لحظه يك نفر مي آيد و يكشبه به ثروت باد آورده مي رسد. درباره آن آقايي كه پيرامون پرونده 3هزار ميلياردي اعدام شد من همان موقع در يك مصاحبه اي گفتم با توجه به شناخت خوبي كه از بخش خصوصي و صنعت دارم، صنعتگري را مي شناسم كه سه نسل كار صنعتي انجام داده و براساس دانسته هاي خود اعلام كردم بعيد مي دانم سيستم بانكي كشور به اين فرد بيش از 200ميليارد تومان وام داده باشد.

بعد در همان زمان يك فردي در سال 85 وارد صنعت مي شود و در سال90 دستگير مي شود و آن وقت مي گويند 3هزار ميليارد تومان تسهيلات استفاده كرده و حتي بعدا كه دارايي هايش را بررسي كردند مشخص شد اموالش بيش از آن پولي كه دريافت كرده مي ارزد. مگر مي شود فردی در عرض 5 سال بيش از 3هزار ميليارد تومان پول كسب كند. لذا بدانيد بخش خصوصي وقتي اينها را مي بيند مأيوس تر مي شود.

 فساد در كشور ما تبديل به يك بيماري ساختاري شده است. فساد چرخ حكمراني را از كار مي اندازد و باعث مي شود مردم احساس بي پناهي و بي دولتي كنند، شما فكر مي كنيد موضوع بابك زنجاني از ذهن مردم پاك مي شود؟

 اينكه يك فردي راحت بيايد يك ميليارد دلار نفت بگيرد و بگويد مي خواهم بروم بفروشم و مسئولان اين كار را انجام دهند بدون اينكه سابقه آن را بررسي كنند و اينكه اين فرد چگونه مي خواهد ال سي باز كند را بررسي كند، وقتي اين ماجرا را واكاوي و بررسي مي كنيم متوجه مي شويم كه اگر ذره اي دقت وجود داشت اين كار نبايد انجام مي شد.

 از آن بدتر اين بود كه به فرد مورد نظر اعتماد مي كنند و پول كشور را در اختيارش مي گذارند و بيش از يك ميليارد دلار پول مي دهند و مي گويند ما نمي توانيم پولهايمان را بين پيمانكارانمان توزيع كنيم و آن فرد برود اين كار را انجام دهد كه مجموعا 2ميليارد و 700ميليون دلار پول مملكت را به اين شخص مي دهند و حالا كه يك سال در زندان است ما نمي دانيم ماجرا در آخر چه شد.

 اين 2ميليارد و 700 دلار مطمئنا نمي تواند در يك دوره دو و سه ساله خورده و صرف عيش و نوش شود. خيلي هم كه اهل خرج كردن باشند فوقش 10 ميليون يا 100ميليون دلار خرج كردند. بقيه پول ها حتما در جايي هست. مسئولان قضايي در بياورند كه اين پول كجاست و ما نيز در اين دولت تمام همكاري ها را در اين رابطه انجام خواهيم داد.

 اگر مي خواهيم با فساد مبارزه كنيم بايد پشت پرده اين ماجرا مشخص شود، بايد مشخص شود بابك زنجاني چگونه وارد سيستم شده و چه كساني وي را حمايت كردند تا اين پول ها را بگيرد.

 چرا مي ترسيم كه اين مسائل را طرح كنيم، تا اين موضوع روشن نشود بابك زنجاني ها در اين كشور به وجود مي آيند.

 در هر دوره اي كه مسئولان احساس كردند نبايد پاسخ بدهند و همچنين احساس كردند كنترل و نظارت نمي شوند فسادها بيشتر شده.

 ما از اينكه امروز مي بينيم كاري انجام مي دهيم كه از نظر خودمان 100درصد قانوني است و يك عده داد مي زنند كه غيرقانوني است خوشحال مي شويم كه يك عده اي بر دستگاه هاي ما نظارت مي كنند. به هر حال اين دولت بايد كارنامه اي در عمل ارائه كند اينكه دستگاه ها احساس كنند از جاهاي مختلف نظارت مي شوند به مصلحت است.

 در جايي كه فساد تبديل شود به يك حربه سياسي عليه رقيب، حتما آسيب به وجود خواهد آمد، ما بايد از سياسي شدن مبارزه با فساد جلوگيري كنيم.

 همه دستگاه ها و مسئولان بايد پاسخگو باشند. ما بايد دولت را كوچك كنيم و بهره وري را افزايش دهيم و سيستم مدرن و سامانه ها را براي جلوگيري از فساد، مورد استفاده قرار دهيم.

 بايد در هر دستگاهي گلوگاه ها را مشخص كرده و بشناسيم، نگذاريد با آدرس و علامت غلط ما و مردم را سرگرم كنند.

 يك عده آدم دارند يك كارهاي عجيب و غريب مي كنند. بنده گزارش دارم و اطلاع دارم مخصوصا جاهايي كه مي بينيم بعضي ها صدايشان خيلي بلند است، خبر رسيده كه در اطراف آن افراد چه اتفاقاتي مي افتد. بايد جلوي همه اينها را گرفت.

 ما در اين دولت خط قرمزي نداشته و با هيچ كس رودربايستي نداريم.

 قبح فساد نبايد در كشور بشكند، روزي كه درباره مقامات اول دولت يكسري اتهاماتي مطرح شد برخي مثل ما كه بيرون بوديم همان موقع صحبت كرديم و گفتيم اين موضوع را سريعا تعيين تكليف كنيد اگر نيست بگوييد نيست و اگر وجود دارد برخورد كنيد چون وقتي كه گفته مي شود در سطح بالايي اين فساد رخ داده، ده ها مدير در پايين اين سطح حضور دارند كه شرايط را به وجود مي آورند كه آنها هم به تبعيت از مقامات بالاترشان آن كار را انجام داده اند بنابراين ما نبايد اجازه دهيم قبح فساد بشكند. بگذاريم فساد همچنان پيش مسئولان يك عمل زشت باشد.

 نتوانستيم در آن زمان اين كار را انجام دهيم و نتيجه اش را در اتفاقات بعد ديديم و اتفاقاتي كه نبايد بيفتد، افتاد. 

 اخبار  سیاسی  - آرمان 

جدید ترین مطالب سایت