لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

کوچ 50 میلیون ایرانی جوک سال 94 است.

 احتمالا به وی الهاماتی  می شود که ما از آن بی نصیب هستیم. باید بحث درباره شهر مرده را  واضح بگویند. به نظر من، این اظهار نظر ها شبیه به مزاح است  و برای خنده بوده است.  وی به جای اینکه از این حرف ها بزند، بروند به عنوان مشاور آب رئیس جمهور راهکار دهند. غصه خوردن بر سر قبر فایده ای ندارد. باید کاری کرد که زنده ها زندگی کنند.   

بحران آب یکی از مهم ترین چالش های کشور در چند سال اخیر است؛ هر چند  بارندگی های امسال توانسته است، بخشی از نگرانی ها را حل کند،  خشکسالی های سالیان گذشته و همچنین نبود مدیریت صحیح در مصرف آب، باعث شده  تا این مشکل همچنان یکی از دغدغه های مردم  بماند. 

تازه ترین گفته های ارایه شده  در خصوص بحران آب، از سوی مشاور آب رئیس جمهوری بوده که اظهار داشته این بحران را جدی تلقی کنید. وی حتی هشدار داده  که شاید این بحران، باعث کوچ ۵۰ میلیون ایرانی در کشور شود. وی در برخی از گفته های خود یادآور شده که اگر کاهش استحصال آب شکل نگیرد، باید ۷۰ درصد مردم کشور را ترک کنند.

مشاور سازمان آب همچنین در جای دیگری می گوید: هم اکنون وضع آبی برخی  شهرهای ایران به سطحی رسیده  که آن شهر ها از نظر تعاریف علمی و استانداردهای جهانی به «شهر مرده» تعبیر می شوند؛ برای نمونه، هم اکنون شاهرود و نیشابور از نظر هیدرولوژی شهر مرده به شمار می آیند و بخش عمده ای از شهرستان رفسنجان نیز همین گونه است.

اما عباس رجایی، رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی درباره اظهارات مشاور آب، نظر دیگری دارد و  در گفت و گوی خود با تابناک اظهار داشته است: این گفته آقای کلانتری به جوک سال ۱۳۹۴ بیشتر شبیه است تا یک برآورد علمی و کار شناسی شده. ما بحران آب را در کشور داریم، ولی نه با این شدت؛ یعنی به عبارت دیگر «ما رب داریم، اما نه به این غلیظی».

این نماینده مجلس با بیان اینکه ممکن است مشکلاتی در این زمینه داشته باشیم، گفت:  احتمالا به وی الهاماتی  می شود که ما از آن بی نصیب هستیم. باید بحث درباره شهر مرده را  واضح بگویند. به نظر من، این اظهار نظر ها شبیه به مزاح است  و برای خنده بوده است.  وی به جای اینکه از این حرف ها بزند، بروند به عنوان مشاور آب رئیس جمهور راهکار دهند. غصه خوردن بر سر قبر فایده ای ندارد. باید کاری کرد که زنده ها زندگی کنند. 

وی با بیان اینکه بحران در کشور وجود دارد، اظهار داشت: در سال های اخیر به دلیل خشکسالی های پیاپی مشکلات زیادی ایجاد شده است، ولی برای این ها باید دست بالا زد و  عقلانی برخورد کرد.  در کار  دو روش وجود دارد  و حتما باید برای کنترل آن در این بخش سرمایه گذاری کرد.

 وی همچنین خاطرنشان کرد: نمی شود با حرف و شعار این کار را انجام داد؛ نخست اینکه برای تولید و تأ مین آب باید راهکارهای علمی به کار ببریم. در این زمینه، حدود دوازده روش برای تولید و تأمین آب نیاز است  که البته در این باره باید دست وزارت نیرو  باز باشد تا بتواند سرمایه گذاری کند؛ اما بروکراسی  در سیستم ما، مانع این کار می شود و یا کار را به کندی پیش می  برد. 

وی همچنین افزود: در مصرف آب هم به همین شکل است. باید مصرف در همه حوزه ها کنترل شود که این هم نیاز به سرمایه دارد. هم اکنون ما  بحران داریم و آقایانی  که اینقدر غلیظ به آن اذعان دارند، باید کمک کننده در این کار باشند. باید راهکارهای علمی این کار بررسی شود و سیستم آبرسانی به مزارع و حتی دسترسی های شهری سازماندهی شده باشد تا از مصرف بی رویه و خودداری شود. 

وی در پایان تأکید کرد: این کار  عزمی جدی می خواهد که نیاز به کمک دولت و مردم دارد تا بتوانیم با کمک همدیگر و انجام پروژه های آبرسانی از بحران های موجود بگذریم.

 

هموطن

جدید ترین مطالب سایت