فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

اجداد ما آدم‌خوار بودند؟ +عکس

نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد که برخی از اقوام نخستین ما یکدیگر را می خوردند یا به عبارت بهتر «آدم خوار» بودند.

فرادید: نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد که برخی از اقوام نخستین ما یکدیگر را می خوردند یا به عبارت بهتر «آدم خوار» بودند.

 به گزارش بی بی سی، اگر در گذشته شک و ابهامی راجع به «ذات آدم خوارانه» اجداد ما وجود داشت، اینک دیگر جایی برای آن شک و ابهامات وجود ندارد. بررسی های انجام شده بر روی بقایای یافت شده در یک مکان باستانی تایید می کند که گروهی از انسان ها «قصابی، تکه تکه و سپس خورده شده اند.»

 این بقایا در غار «گاف» (Gough’s Cave) در سامرست انگلستان یافت شده است. گفتنی است آخرین حفاری انجام شده در این غار مربوط به سال 1992 بوده است. با این وجود، دانشمندان به ادامه بررسی های خود بر روی این استخوان ها ادامه داده اند.

 

اجداد ما آدم‌خوار بودند؟ +عکس

نشانه های مراسم باستانی در کاسه سر مشاهده می شود

تاریخ گذاری رادیو کربن (روش تاریخ گذاری رادیو متریک جهت تخمین تاریخ مرگ موجوداتی که کربن مصرف می کنند) انجام شده بر روی این بقایا نشان می دهد که این بقایا در بازه زمانی کوتاهی حدود 15 هزار سال پیش در این غار قرار داده شده است. این بقایا متشکل از استخوان های انسان ها و حیوانات است.

 

در همین رابطه، سیلویا بِلو از موزه تاریخ طبیعی لندن می گوید: «طی این بررسی ها، به شواهد قانع کننده ای از جداسازی گوشت، منفصل کردن استخوان ها، آثار جویدن انسان ها، خرد کردن استخوان های اسفنجی و همچنین شکستن استخوان ها برای استخراج مغز استخوان دست یافته ایم. حتی اگر این شواهد برای برخی کافی نباشد، آثار جای دندان انسان را نیز پیدا کرده ایم.»

 اجداد ما آدم‌خوار بودند؟ +عکس

در بقایای بجای مانده از انسان ها آثار جویدن مشاهده می شود

بر اساس این یافته ها، «آدم خواری» رفتاری طبیعی بین اجداد ما بوده است. حتی شواهد به دست آمده نشان می دهد که استخوان جمجمه پس از مرگ متحمل تغییراتی شده است. برخی از بقایای خرد شده ی مرتبط با جمجمه در محل جمع آوری شده تا شکل کاسه سر به وجود آید.

 

هدف بررسی های آینده کشف میزان ترویج آدم خواری در این دوره بوده است. همچنین بررسی خواهد شد که آیا چنین مراسمی همواره با «قصابی» همراه بوده است.

هموطن

 

جدید ترین مطالب سایت