لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

نظر کاخ سفید درباره لغو تحریم‌های ایران

سخنگوی کاخ سفید گفت: تحریم ها علیه ایران پس از اطمینان از پایبندی این کشور به تعهداتش لغو خواهند شد.

نظر کاخ سفید درباره لغو تحریم‌های ایران 

سخنگوی کاخ سفید گفت: تحریم ها علیه ایران پس از اطمینان از پایبندی این کشور به تعهداتش لغو خواهند شد.

جاش ارنست، در واکنش به اظهارات محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران که گفته بود شورای امنیت سازمان ملل باید طی چند روز پس از حصول یک توافق نهایی تحریم ها علیه ایران را لغو کند اظهار کرد: ما پیش از این به وضوح مشخص کردیم که هرگونه لغو تحریم ها علیه تهران تنها پس از آن که این کشور گام های قابل راستی آزمایی برای عمل به تعهداتش در این توافق را برداشت صورت خواهد گرفت.

سخنگوی کاخ سفید ادامه داد: به طور قطع شورای امنیت سازمان ملل و 5 عضو دائم آن که هم اکنون درگیر مذاکرات هسته ای هستند باید درباره سرعت و چگونگی لغو تحریم هایی که شورای امنیت خود صادر کرده است تصمیم بگیرند. ارنست همچنین گفت: آمریکا بارها مشخص کرده است که نظر ما در این باره چیست تاکنون توافقاتی در زمینه لغو تحریم ها بر سر میز مذاکره صورت گرفته اما یکی از موضوعات رایزنی هایی که هم اکنون در جریان است همین لغو تحریم هاست.

وی تاکید کرد:  ایران در صورتی که بخشی از گام های قابل راستی آزمایی برای اجرای توافق هسته ای نهایی را بردارد با کاهش برخی از تحریم ها روبرو خواهد شد. سخنگوی کاخ سفید افزود: موضوع دیگری که در این مذاکرات مورد بحث قرار می گیرد اقداماتی است که باید برای بازگردان تحریم های آمریکا و سازمان ملل علیه ایران در صورت عدم همکاری این کشور با توافق به کار گرفته شود.

ارنست در ادامه ایران را به داشتن سابقه ای طولانی از نقض توافق نامه های بین المللی متهم و تاکید کرد: توافق هسته ای با ایران مبتنی بر اعتماد نخواهد بود و اگر مشخص شود که ایران با این توافق همکاری نمی کند تحریم ها به سرعت به جای خود بازگردانده می شود.

وی تصریح کرد: ما نظارت زیادی بر برنامه هسته ای ایران خواهیم داشت و از این ابزار برای راستی آزمایی پایبندی این کشور به توافق هسته ای و فهمیدن عدم همکاری ایران استفاده می کنیم. سخنگوی کاخ سفید تاکید کرد: بازرسی هایی که طبق این توافق از برنامه هسته ای ایران انجام خواهند شد بسیار شدید هستند و تنها به تاسیسات هسته ای این کشور محدود نخواهند بود.

  اخبار  سیاست  خارجی  -  بهار نیوز 

جدید ترین مطالب سایت