لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

اذعان فرانسه به حق ایران در استفاده از انرژی هسته ای

وزیر امور خارجه فرانسه در گفتگویی با تائید حق ایران برای فعالیت صلح آمیز هسته ای گفت: بی شک این کشور حق دارد انرژی هسته ای را برای اهداف صلح آمیز به کارگیرد.

اذعان فرانسه به حق ایران در استفاده از انرژی هسته ای

لوران فابیوس در گفتگو با پایگاه خبری «بوابة الشرق» تصریح کرد: ایران یکی از طرف های فعال و با اهمیت در لبنان، سوریه، عراق و یمن است و ما مایلیم که این کشور بزرگ یکی از ارکان صلح باشد.

وی هدف از مذاکره کشورهای غربی با ایران را دستیابی به توافقی دانست که بتواند از گسترش سلاح های هسته ای در منطقه خاورمیانه جلوگیری کند.

وزیر امور خارجه فرانسه افزود: ایران در مذاکرات اوایل آوریل (فروردین) در لوزان سوئیس، نظارت بر برنامه هسته ای خود را در مقابل برداشته شدن تحریم ها پذیرفته است.

به گفته فابیوس کشورهای غربی در ادامه مذاکرات راه دشواری در پیش دارند و موضوع های بسیاری است که باید درباره آن ها گفتگو کنیم.

رئیس دستگاه سیاست خارجی فرانسه همچنین یادآور شد ما درباره تغییرات منطقه ای و نقشی که ایران در دوره تازه در این منطقه ایفا خواهد کرد، حساس هستیم.

فابیوس همچنین درباره بحران سوریه به کشته شدن بیش از230 هزار تن و آواره شدن میلیون ها تن دیگر از مردم این کشور اشاره کرد و گفت: کاربرد سلاح شیمیایی و فعالیت های گروه های تروریستی، اوضاع سوریه را فاجعه بار کرده است.

وی با ابراز امیدواری درباره دستیابی حکومت سوریه و مخالفان معتدل به توافق مورد احترام همه گروه ها و شهروندان این کشور، بر تحکیم اتحاد مخالفان حول محور ائتلاف ملی مخالفان تاکید کرد.

فابیوس همچنین درباره گروه تروریستی داعش گفت: ابتدا باید این گروه تروریستی را شکست داد و از تبدیل سرزمین های اشغال شده به مرکز بین المللی تروریسم جلوگیری کنیم.

به گزارش ایرنا، وزیر امور خارجه فرانسه با ادعای اثرگذار بودن تهاجم ائتلاف آمریکایی بر کاهش فعالیت و توان داعش در عراق و سوریه گفت: حمله های هوایی ائتلاف ضد داعش تا حدودی از توانایی های این گروه تروریستی کاست، اما حمله هوایی کافی نیست. به همین علت ائتلاف تصمیم گرفت با برنامه های آموزش و مشاوره به نیروهای عراقی و بومی و کمک به مخالفان معتدل در سوریه به مبارزه با این گروه تروریستی بپردازد.

فابیوس همچنین درباره مسئله فلسطین گفت: پاریس تلاش می کند با همکاری هم پیمانان خود در منطقه و شورای امنیت سازمان ملل متحد، راه حلی برای مشکلات فلسطینی ها با (رژیم) اسرائیل بیابد.

وی افزود: پس از سال ها ناکامی می بایست در شیوه کار تغییر داده شود و جامعه جهانی می بایست برای تشکیل دو کشور تلاش کند و شورای امنیت نیز در این زمینه می بایست با تعیین چارچوب و معیار مذاکره، به نقش خود عمل کند.

فابیوس تاکید کرد: موضع فرانسه یک موضع معتدل است و ادامه وضع کنونی پذیرفتنی نیست و خطری در مسیر تشکیل دو کشور به شمار می رود. هر چند نادیده گرفتن امنیت (رژیم) اسرائیل نیز برای پاریس قابل قبول نیست.

هموطن

جدید ترین مطالب سایت