لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

ولنجک پیشکش خرج‌سفرها از‌کجاست؟

روز یکشنبه بود که معاون پارلمانی دولت احمدی نژاد درباره مخارج دفتر رئیس جمهور سابق اظهاراتی داشت. 

ولنجک پیشکش خرج‌سفرها از‌کجاست؟

روز یکشنبه بود که معاون پارلمانی دولت احمدی نژاد درباره مخارج دفتر رئیس جمهور سابق اظهاراتی داشت. حجت الاسلام میرتاج الدینی درباره محل تأمین هزینه های این ساختمان و ساختمان جنت آباد که تحت عنوان دانشگاه ایرانیان به فعالیت مشغول است و از سوی برخی نمایندگان مجلس، ابهاماتی درباره محل تأمین هزینه های آن مطرح شده، گفت: «من تنها جایی که می شناسم دفتر ولنجک است.

دفتر رئیس جمهور سابق و از نظر ساختاری دفتر رئیس جمهور سابق ردیف مشخص در بودجه نهاد ریاست جمهوری دارد.» احمدی نژاد نزدیک دو سال است که از پاستور به دفتری در شمالی ترین نقطه تهران یعنی ولنجک اسباب کشی کرده است. شاید داشتن دفتر از سوی روسای جمهور قبل امری پذیرفته شده باشد اما درمورد محل این دفتر اما و اگرهایی مطرح است. روسای جمهور قبل از احمدی نژاد وضعیت مشخصی دارند چنانکه آیت ا... هاشمی پس از پایان دوره ریاست جمهوری به مجمع تشخیص مصلحت نظام رفتند و رئیس دولت اصلاحات هم در دفتری ساکن شد که همگان از ماهیت آن اطلاع دارند یعنی از سوی دولت به او داده نشد.

 چرا ولنجک؛ آقای احمدی نژاد؟

 اما احمدی نژاد چرا در ولنجک مستقر شد؟ طبیعتا آنچه باید در دفتر رئیس جمهور سابق انجام شود، دیدارهای عمومی با مردم، پذیرایی از مهمانان داخلی و خارجی، برنامه ریزی برای کمک به پیشرفت کشور و ارائه راهکار برای پایان دادن به پروژه هایی است که به عنوان میراث به دولت بعد رسیده است. به نظر نمی رسد برنامه ریزی برای تاسیس دانشگاه خصوصی در ساختمانی که خود می گویند دفتر رئیس جمهور سابق است محلی از اعراب داشته باشد.

آنگونه که تاکنون منتشر شده است برخی معاونان و مدیران دولت در این ساختمان دارای اتاق هستند که البته اگر چنین باشد مشکلی ندارد و می توان حضور آنها را در راستای وظایف تعریف شده برای دفتر رئیس جمهور دانست. موضوع دیگری که بسیار در میان اقشار کم درآمد جامعه پس از اطلاع از مکان دفتر احمدی نژاد در ولنجک مطرح می شود این است که مگر او شعار ساده زیستی سر نمی داد پس چه شده که اکنون دور از محرومان در مرفه ترین منطقه تهران برای خود دفتری دارد که رسیدن به آن برای اقشار کم درآمد و مستضعف نیازمند مبلغی نه چندان پایین است و باز می پرسند او چگونه با استقرار در این مکان می خواهد پی به مشکلات مردم جنوب و حاشیه نشین شهر ببرد؟

 سفرهای داخلی و خارجی که مجانی نیست!

اکنون اما نمی توان درباره ساختمان ولنجک خرده ای به احمدی نژاد و اطرافیان او گرفت چون شاید از طرف دولت به آنها اهدا شده باشد و البته نمی توان منکر این شد که او برای حضور در جمع مردم مناطق فرودست شهر می توانست با این مکان مخالفت کند. به هر حال موضوع این ساختمان هنوز مشخص نیست اما وقتی با نمایندگان مجلس درباره آن صحبت می کنید با تعجب شانه بالا می اندازند و می پرسند: «مگر ردیف بودجه ای هم برای این کار اختصاص یافته است؟»

ساختمان ولنجک را باید اندکی در این بخش گزارش فراموش کرد و به سفرهای احمدی نژاد و تیمش پرداخت. سفر به ونزوئلا، سفر به ترکیه و سفرهایی در داخل کشور از بابل تا مشهد و.... ساده انگارانه است اگر خرج این سفرها را هم دولت بخواهد متقبل شود چراکه لزومی برای انجام این سفرها نیست و آن سفرهایی که این تیم دارد با دلایل شخصی است مثلا زمانی که احمدی نژاد در هفته اول اسفند سال گذشته به ترکیه رفت ساعتی بعد سخنگوی وزارت خارجه گفت: «سفر آقای احمدی نژاد کاملا شخصی بوده و هماهنگی از سوی وزارت خارجه به عمل نیامده است.»

آن زمان هم که خبر رسید او برای حضور در مراسم سالگرد هوگو چاوز به ونزوئلا می رود، بازهم نزدیکانش تاکید کردند که این سفر شخصی است. از سوی دیگر اخیرا هیاتی از ترکیه به ایران آمده است و مهمان احمدی نژاد بود که این سفر هم هزینه های خودش را دارد و از آنجا که از سوی مقامات دولتی دعوتی به عمل نیامده بود پس خرج این سفر هم شخصی و نه دولتی بوده است. سفر شخصی یعنی هزینه آن به شکل فردی و نه دولتی پرداخت می شود. سفرهای داخلی هم اگر خرج زیادی نداشته باشد به هر حال هزینه هواپیمای احمدی نژاد و همراهان او و احتمالا هزینه مکان سخنرانی و استراحت هم رایگان نیست و باید مبلغی برای آن پرداخت شود.

 تعجب از خرج های رئیس جمهور سابق

در راستای ادعای میرتاج الدینی، معاون پارلمانی احمدی نژاد مبنی بر ردیف بودجه جداگانه برای دفتر رئیس جمهور سابق و همچنین هزینه سفرهای اعضای دولت دهم عوض حیدرپور، عضو کمیسیون امنیت ملی به سوالات «آرمان» پاسخ داد که در ادامه می خوانید:

 آقای احمدی نژاد پس از دوران ریاست جمهوری بسیار به سفر می رود. اطلاع دارید هزینه این سفرها از کجا تامین می شود؟

ما خبر نداریم آنها با چه پولی به سفر می روند؛ اتفاقا سوال ما هم همین است که چطور بعد از دوران ریاست جمهوری هزینه این سفرها پرداخت می شود. آقای میرتاج الدینی صحبت از ردیف بودجه مستقل کرده بود که برای من هم جالب بود چون از آن اطلاعی ندارم و نمی دانم چه زمانی در نظر گرفته شده است!

 به هر حال ایشان ادعا کردند چنین ردیف بودجه ای وجود دارد.

اگر هم این ردیف بودجه وجود داشته باشد به طور قطع به آن میزان نیست که پاسخگوی خرج سفرهای آقای احمدی نژاد و کارهای دیگر آنها باشد.

 برای دانستن این موضوع که دیگر نمی شود تحقیق و تفحص کرد. درست است؟

بله؛ نمی شود اما راهش این است که مدعیان ردیف بودجه مستقل برای دفتر رئیس جمهور سابق بیایند و بگویند این مبلغ چقدر است و بعد از آن هزینه سالانه رئیس جمهور سابق مثل سفرها و غیره را هم بیاورند و مقایسه کنند. آنچه به عنوان ردیف بودجه دفتر رئیس جمهور سابق می گویند اگر صحت داشته باشد کفاف خرج های زیاد آنها را نمی دهد.

 برخی این گمانه را مطرح می کنند که سفرهای اعضای دولت قبل انتخاباتی است. اطلاعی دارید؟

هر کس می خواهد برای انتخابات مجلس لیست ارائه دهد باید مشخص شود از کجا هزینه می کند. اگر ردیف بودجه ای باشد کفاف این هزینه ها را نمی دهد و بهتر است خودشان بیایند و بگویند منابع آنها کجاست.

جدید ترین مطالب سایت