لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

چگونه صبح سرحال و شاد باشیم؟

صبح ها بخش مهمی از زندگی روزانه ما هستند که می توانند یک روز شاد را برای ما رقم بزنند فقط به شرطی که خوب شروع شده باشند. در صورتی که صبح را خوب شروع نکنید به احتمال زیادی روز سرحالی در پیش نخواهید داشت. با چجوری همراه باشید.

۱-موقع خواب پرده ها را کامل نکشید

شب موقع خوابیدن پرده ها را نکشید و اتاق را تاریک نکنید بالعکس بگذارید تا در موقع صبح آفتاب به اتاق بزند و این پیغام را به مغز شما بدهد که باید بیدار شوید. اینجوری مغز تولید هورمون ملاتونین را کاهش می دهد و به جای آن تولید ادرنالین را افزایش می دهد. با انجام این کار شما دارید به جای ساعت دیجیتال،  ساعت مغز خود را تنظیم می کنید تا هر روز صبح با زدن آفتاب از خواب بلند شوید.

۲-زنگ ساعت را برای یک ربع زودتر کوک کنید

اینجوری دیگه لازم نیست که عجله ای از رخت خواب بلند شوید و روز خود را با عجله شروع کنید بلکه با یک ربع زودتر بلند شدن می توان در رخت خواب به اهداف روزانه، لباس هایی که می خواهید بپوشید، صبحانه خود و خیلی چیزهای دیگر فکر کنید و در نهایت یک روز سرحال تر و شاد تر را تجربه کنید. فراموش نکنید که هر انسانی باید از لحاظ ذهنی نیز برای شروع روز آماده باشد.

۳-هر اندام خود را برای ۱۵ ثانیه بکشید

این کار را حتی قبل از باز کردن چشم های خود پس از خواب بیدار شدن انجام دهید، هر انگشت، دست، انگشت پا، مچ و خلاصه تمام اندام های خود را برای ۱۵ ثانیه کشش بدهید تا جریان خون در بدن شما حالت بهتری بگیرد و اکسیژن بیشتری به بافت های بدن شما برسد.

۴-روی یک صندلی زیر دوش بنشینید

یک صندلی پلاستیکی که در تمامی پلاستیک فروشی ها پیدا می شود را بخرید و آنرا به حمام ببرید و زیر دوش حمام روی آن بنشینید و بگذارید تا آب به کمر تان بخورد. این کار مانند ماساژ آب می باشد و سرحال کننده و آرامش بخش می باشد. بعد از چند دقیقه صندلی را بردارید و حمام خود را ادامه دهید.

۵-سخنی زیبا بخوانید

صبح به جای گوش کردن به اخبار ناراحت کننده، یک سخن بزرگان الهام بخش بخوانید تا در طول روز شما را سرحال نگه دارد. یک سخن خوب می تواند شما را در راه راست قرار دهد و از رفتن شما به بیراهه جلوگیری کند.

بنجامین فرانکلین میگه: زود به خواب رفتن و زود از خواب بلند شدن انسان را سلامت و پولدار و عاقل می کند.

۶-کودکان خود را بغل کنید

داشتن یک کودک ۵ ساله یا یک دبیرستانی که در حال خروپف می باشد می تواند استرس زا باشد. به کنار رخت خواب آنها بروید و آرام مو های آنها را نوازش کنید و آنها را بغل کنید. این لذت را هر کسی تجربه نمی کند و حیف است که در طول زندگی خود این حس زیبا را تجربه نکنید.

۷-موسیقی گوش دهید

هر روز صبح ۵ تا ۱۰ دقیقه موسیقی مورد علاقه خود را بگذارید و با دقت گوش کنید، موسیقی می تواند شما را خلاق کند و سیلی از ایده ها را به سمت مغز شما هدایت کند.

۸-قهوه دم کنید

بهترین قهوه ای که می توانید را بخرید و آنرا صبح دم کنید، بوی دلنشین قهوه می تواند به معنی واقعی روز شما را بسازد. تحقیقات نشان می دهد که قهوه در صبح می تواند باعث شادی و سرحالی شما بشود.

۹-مسواک بزنید

هر روز صبح حداقل یک دقیقه از وقت ارزشمند خودتان را برای مسواک زدن و خلاص شدن از بوی بد دهان و از بین بردن باکتری های موجود در دهان صرف کنید. مسواک زدن هول هولی به هیچ وجه نمی تواند تمامی این ۳۰۰ نوع باکتری را از بین ببرد.

۱۰-تقویم خود را چک کنید

فرقی نمی کند که کارهای روزانه خود را روی تقویم بزرگ آویزان به یخچال می نویسید و یا در اپلیکیشن موبایل خود می نویسید، صبح که از خواب بیدار می شوید با اولین قلوپ از چای، قهوه و یا آب پرتقال، کارهای روزانه خود را از به مهد کودک بردن بچه ها، تا تعمیر ماشین لباسشویی به خاطر بسپارید تا از استرس از یاد بردن کار ها نجات یابید و در طول روز سرحال باشید.

۱۱-آب بخورید

پس از نزدیک ۷ ساعت آب نخوردن، اول صبحی حتما باید تشنه باشید پس بهتر است که یک لیوان آب بخورید. فراموش نکنید که در روز باید نزدیک ۸ لیوان آب بنوشید.

۱۲-حمام سریع برید

به صورت معمول هر کس حدود ۱۵ دقیقه در حمام وقت صرف می کند اما لازم نیست که در حمام صبح گاهی هم اینقدر وقت تلف کنید. یک حمام ۵ دقیقه ای هم می تواند کارساز باشد و روزی سرحال را بریا شما رقم بزند به شرطی که نقاط کثیف بدن را بشورید در این صورت بقیه قسمت های بدن هم با کمک جریان آب پاک می شوند. برای خشک کردن خود هم از یک حوله ۱۰۰ درصد پنبه ای استفاده کنید و خیلی آرام بدن و موهای خود را با آن خشک کنید.

هموطن

جدید ترین مطالب سایت