فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

توهم لیست مشایی!

مشایی نیست اما نامش هنوز در رسانه های کاغذی و مجازی هست؛ مشایی نیست اما حامیانش هر روز از او می نویسند و می خواهند نامش را زنده نگه دارند. 

توهم لیست مشایی!

مشایی نیست اما نامش هنوز در رسانه های کاغذی و مجازی هست؛ مشایی نیست اما حامیانش هر روز از او می نویسند و می خواهند نامش را زنده نگه دارند. به ساختمان ولنجک می رود و اینگونه به یک رسانه خبر می دهند که بنویسد حاضران در نشست این ساختمان با دیدن او ذوق زده شده  و برای تبریک سال نو از یکدیگر سبقت می گرفتند اما آن طور که انتظار می رفت این اخبار صحت نداشت و ساعتی بعد خودشان آن را تکذیب کردند.

به هر حال خبر تکذیب هم یک خبر برای نام آوردن از مشایی در رسانه هاست!  در ساختمان چندطبقه ولنجک اما به طور غیرمعمولی رفت وآمدها زیاد شده است. وقتی از آنها می پرسید چه خبر است؟ شانه بالا می اندازند و می گویند: «مگر قرار است خبری باشد؟» و بعد به شوخی می گویند: « افراد شناخته شده ای به اینجا رفت وآمد می کنند. شما هم بفرمایید!» راست می گویند چون افرادی به این ساختمان می روند که از نظر آنها مهم و تاثیرگذار هستند اما اکثریت جامعه آنچنان توجهی به آنها ندارند و شاید یک بار هم نامشان به گوش آنها نخورده باشد.

مهم هستند برای روزی که قرار است مانور تبلیغاتی داشته باشند و آنجا همانند سال هایی که کمتر کسی خبر داشت حمید بقایی کیست، با سپردن مسئولیتی که اکنون به طور قطع دیگر دولتی نیست، قصد دارندآنها را مطرح کنند. احمدی نژاد اما هست و همه او را می شناسند چنانکه مسئولان شهر بابل مکان خوبی برای سخنرانی او اختصاص می دهند و یک روز بعد نسبت آشنایی فرماندار با تیم احمدی نژاد منتشر می شود؛ احمدی نژاد هست چراکه برخی به دنبال برنامه هایی هستند که او برای ادامه حیات سیاسی نزدیکانش دارد و برخی دیگر به دنبال برگزاری دادگاه او!

 از لیست مشایی بنویسید!

اما دیروز خبری به «آرمان» رسید. یکی از نزدیکان دولت طی تماسی از یک لیست گفت. لیستی که در صدر آن اسفندیار رحیم مشایی است و صد البته بنا به روایت این یار احمدی نژاد، شخصیت دیگری هم در کنار او قرار دارد؛ یک تاریخدان به نام «خسرو معتضد»! نام او آشناست و در دولت دهم هم سیاست را پیوست تاریخدانی می کرد. چنانکه 4 اردیبهشت 92 «انتخاب» نوشت؛ «خسرو معتضد درمورد جشن اخیر دولت در ورزشگاه آزادی گفت: همایش دولت در استادیوم آزادی وحدت بخش بود.

وی از افرادی که برنامه های شاد مراسم مزبور را زیرسوال برده اند، این سوال را پرسید که آیا حذف شادی های مشروع به افزایش افسردگی و اعتیاد در جامعه نمی انجامد؟ و با بیان اینکه این روزها همه برای نامزدشدن در انتخابات ریاست جمهوری صف کشیده اند اما من فکر نمی کنم اسفندیار رحیم مشایی، رئیس سابق دفتر ریاست جمهوری، مثل دیگران علاقه ای به پست ریاست جمهوری داشته باشد و اینها را دیگران برایش درست کرده اند، تاکید کرد:  نقد دولت توسط سایت های منتقد توطئه برای برهم زدن وحدت ملی است. وی افزود: در شرایطی که کشور ما هدف توطئه بیگانگان قرار دارد و هزاران سایت و شبکه تلویزیونی بیگانه در حال سخن پراکنی علیه ایران هستند، ایجاد این دست مسائل برای یکی از مقامات از سوی دیگران واقعا تاسف بار است».

البته نزدیک شدن معتضد به مشایی ارتباطی با این دفاع نداشت چون پیش از این یعنی 5 اسفند 89 مشایی با صدور حکمی، معتضد را عضو شورای «ستاد پیگیری و احقاق حق ملت ایران با اخذ غرامت خسارات ناشی از جنگ های جهانی اول و دوم» کرد. همان شورایی که پس از این انتصاب، خبری از دستاوردهایش منتشر نشد. اخیرا هم پس از درگذشت مادر احمدی نژاد سایت های حامی دولت قبل از توقف پخش برنامه های «معتضد» به سبب حضور در مراسم ختم مادر احمدی نژاد، خبر دادند که هیچ گاه تایید نشد.

 همین جا هستیم!

اما این پایان خبری نبود که ظاهرا تیم احمدی نژاد تمایل به انتشارش داشت چرا که گفته شد لیست مشایی هنوز در مرحله بررسی در جلسات ساختمان ولنجک است و مخالفان و موافقانی دارد. وقتی از این فرد سوال شد که غیر از «معتضد» چه کسانی قرار است،  در این لیست باشند پاسخ داد که به حجج اسلام بهمن شریف زاده و امیری فر و شمس الدین حسینی و... هم برای حضور در این لیست پیشنهاداتی شده است. آنچه اما مشخص است هدف از تلاش برای انتشار خبر لیست مشایی مطرح شدن بار دیگر تیم احمدی نژاد و سرگرم کردن بخشی از جامعه برای یافتن اسامی موجود در لیست یادشده است.

صلاحیت مشایی در انتخابات ریاست جمهوری دهم احراز نشد و البته با توجه به اینکه عدم احراز صلاحیت در مجلس به معنای عدم تایید در ریاست جمهوری تعریف نشده است، پس می توان کورسوی امیدی به تایید مشایی برای حضور در انتخابات مجلس داشت اما این تایید تنها یک بخش ماجراست چون در سوی دیگر رای دهندگان باید درمورد او و لیست منسوب به او تصمیم بگیرند. شاید بتوان 24خرداد92 را پاسخی به این سوال دانست؛ همان روزی که اکثریت با رای به روحانی و عدم تمایل به ریاست جمهوری تفکرات دیگر این پیام را دادند که نمی خواهند بار دیگر دولتمردان نهم و دهم بر مسند قرار بگیرند.

حالا هم با پخش شایعه لیست مشایی درصددند این پیام را بدهند که اگر در قدرت نمی توانیم حضور داشته باشیم اما فراموش هم نمی شویم. جالب اینکه مدعی می شوند تنها افرادی مثل «معتضد» نیستند که به حضور در این لیست تمایل دارند ؛ بازیگران و ورزشکاران هم تمایل دارند به جمع کاندیداهای لیست انتخابات مجلس مشایی بپیوندند و زمانی که با کنایه از آنها پرسیده شد منظورتان همان بازیگرانی هستند که از کمک های مادی و معنوی مشایی بهره مند شدند، سکوت کردند و تمام. داستان در صحنه ماندن تیم احمدی نژاد اما فعلا تمامی ندارد و باید منتظر بود...

 اخبار  سیاسی -  آرمان

جدید ترین مطالب سایت