لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

نقش کلیدی شبکه‌های اجتماعی در طلاق

یک نفر از هر هفت فرد متاهل حاضر در این تحقیق اعلام کرد که به دلیل نحوه رفتار و عملکرد همسرش در اپلیکیشن ها و شبکه های اجتماعی از قبیل فیس بوک، توئیتر، واتس اپ و اسکایپ قصد جدایی و طلاق از او را دارد.

 تا به حال احساس کرده اید که شبکه های اجتماعی به ویژه در زمینه روابط اجتماعی بیشتر از آنکه مفید باشند، زیان آورند؟ اگر این حس را داشته اید، گروهی از دانشمندان در مطالعه اخیر خود آن را تایید می کنند. براساس گزارش فاکس نیوز، تحقیق جدیدی که توسط شرکت حقوقی اسلیتر و گوردون از دو هزار زوج بریتانیایی انجام شده نشان می دهد رسانه های اجتماعی برای زندگی های متاهلی سم است.

براساس این پژوهش ،یک نفر از هر هفت فرد متاهل حاضر در این تحقیق اعلام کرد که به دلیل نحوه رفتار و عملکرد همسرش در اپلیکیشن ها و شبکه های اجتماعی از قبیل فیس بوک، توئیتر، واتس آپ و اسکایپ قصد جدایی و طلاق از او را دارد.

همچنین دست کم یک نفر از چهار نفر افراد حاضر در این تحقیق یکبار در هفته برسر موضوعاتی مرتبط با شبکه های اجتماعی با یکدیگر بحث و جدل می کنند.17 درصد از این افراد نیز اعلام کردند روزانه با همسرانشان برسر عملکرد آنها در شبکه های اجتماعی مشاجره می کنند.

شاید جالب باشد بدانید 58 درصد از افراد اعتراف کردند رمز های عبور حساب های کاربری همسرانشان را گاه حتی بدون اطلاع آنها، می دانند. این رویکرد نشان دهنده شدت تلاش افراد برای نظارت بر رفتارهای اجتماعی همسرانشان است.

شبکه های اجتماعی در پرونده های طلاق آمریکا نیز نقشی قابل توجه دارند. وکلای خانواده معتقدند شبکه های اجتماعی بیشتر از هر زمان دیگری در مسائل و مشکلات خانوادگی تاثیرگذار شده اند. در سال 2010 بیش از 80 درصد از وکلای خانوادگی تایید کردند که رسانه های اجتماعی از سال 2005 به بعد در پرونده های طلاق نقشی پررنگ داشته اند.

اگرچه این آمار ارقام بسیار واضح و گویا هستند، اما تنها ازدواج نیست که تحت اثرات منفی شبکه های اجتماعی قرار گرفته است. وال استریت ژورنال چند سال پیش مقاله ای درباره اثر شبکه های اجتماعی بر روابط دوستانه منتشر کرد که نتیجه گیری آن نشان می دادند این رسانه ها بیشتر از آنکه در دوستی افراد با یکدیگی موثر باشند، مخرب روابط هستند. چکیده این مقاله دو بخش داشت: اول اینکه شبکه های اجتماعی افراد را به نوشتن محتوای بی معنی، ناخوشایند و کسل کننده تشویق می کند که دیگران را آزار می دهد. دوم اینکه این شبکه ها به واسطه اینکه بستری مناسب برای خودنمایی افرادی است که اتفاق ویژه ای در زندگی آنها رخ داده، حس حسادت را در میان دیگران افزایش می دهد.

اگرچه قرارگیری در دل عصر دیجیتال به آن معنی است که شبکه های اجتماعی به این زودی ها انسان را به حال خود رها نخواهند کرد،  اما شاید نتایج این تحقیقات تلنگری باشد برای تجدید نظر درباره مدت زمانی که در شبکه های اجتماعی صرف می کنید.

هموطن

جدید ترین مطالب سایت