فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

تماس با 118 پولی شد

کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات به تازگی مصوبه ای ابلاغ کرده که به موجب آن تماس با کدهای خدماتی غیرفوریتی مشمول دریافت هزینه می شود.

هموطن

بنابر اعلام مسوولان مخابراتی تاکنون تماس با کدهای خدماتی سه رقمی رایگان بود و افراد بابت تماس با این کد ها هزینه ای پرداخت نمی کردند، اما به تازگی با ابلاغ مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات اینگونه اعلام شده است که تماس با کدها ی سه رقمی غیراضطراری مشمول هزینه برای تماس گیرنده خواهد بود و چنانچه فرد با شماره تلفن ثابت با کد های خدماتی تماس گرفته باشد به اندازه تماس درون شهری و در صورتی که از تلفن همراه با این شماره ها تماس گرفته باشد معادل هزینه تماس همراه با ثابت ملزم به پرداخت هزینه می شود.

بدین ترتیب شرکت مخابرات ایران موظف می شود برای این تماس ها هزینه های اعلام شده را در قبض مشترکان اعمال و محاسبه کند.

داوود زارعیان - سخنگوی شرکت مخابرات ایران -به ارائه ی توضیحاتی در این زمینه پرداخت و گفت: شرکت مخابرات ایران به عنوان یک اپراتور طبق مصوبات عمل خواهد کرد و در شرایطی که اعلام شود لازم است جهت تماس با شماره ای هزینه دریافت شود ما تبعا براساس مصوبه عمل خواهیم کرد.

وی در عین حال یادآور شد: در میان کدهای خدماتی اورژانس، 110 و 118 بیشترین میزان تماس دریافتی را دارند. حال در میان این سه شماره، دو شماره اول با توجه به این که جزو کدهای اضطراری به شمار می روند همچنان برای تماس گیرندگان رایگان خواهد بود، اما تماس با 118 از این پس مشمول هزینه می شود که البته با توجه به مدت زمان کوتاه مکالمه با این  کدها، به طور طبیعی هزینه چندانی بابت این تماس ها ایجاد نمی شود.

زارعیان همچنین متذکر شد: در میان سه کد اشاره شده 118 به دلیل ماهیتی که دارد حجم بالاتری از تماس های دریافتی را تجربه می کند و به طور معمول روزانه حدود 300 تا 500 هزار مشترک با این مرکز تماس می گیرند که از این پس مشترکان جهت این تماس ها ملزم به پرداخت هزینه خواهند شد.

وی در پایان گفت: البته همان طور که اشاره شد هزینه این مکالمات با توجه به آنکه مدتی کوتاه دارند و درون شهری محسوب می شوند رقم بسیار ناچیزی است که حتی این ارقام هزینه نگهداری مرکزی مانند 118 را هم جبران نمی کند، چرا که علاوه بر هزینه های نگهداری در این مرکز نیروی انسانی زیادی نیز در حال کار هستند.

طبق مصوبه اخیر تماس با کدهای سه رقمی فوریتی همچنان رایگان خواهد بود. لیست این کدها در جدول ذیل آمده است.

جدید ترین مطالب سایت