لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

پروژه تغییرات در دولت‌کلید خورد

چندی قبل بود که آرمان طی گزارشی خبر از تشکیل کمیته بررسی عملکرد دولتمردان در تمام حوزه ها و به ویژه استانداران و فرمانداران داده بود. 

پروژه تغییرات در دولت‌کلید خورد

چندی قبل بود که آرمان طی گزارشی خبر از تشکیل کمیته بررسی عملکرد دولتمردان در تمام حوزه ها و به ویژه استانداران و فرمانداران داده بود. در آن گزارش معیارهای دولت بر اساس وعده هایی که داده بود یادآوری و آغاز فعالیت این کمیته اعلام شده بود. همچنین عنوان شده بود زمان مشخصی برای بررسی دولتمردان تعیین شده است و ظاهرا این کمیته گزارش را ارائه کرده که بر همان مبنا یکی از مشاوران رئیس جمهور از آغاز تغییرات در دولت خبر داده است.

حسام الدین آشنا با اعلام این خبر گفته است: برخی استانداران توانایی کافی برای اداره استان را ندارند. گزارش ها و بررسی های ما نشان می دهد که پس از انتخاب وزیر اطلاعات آرامش خوبی بر فضای داخلی حکمفرما شده است. در حوزه وزارت کشور رئیس جمهور با انتخاب وزیر کشوری که برای شخص رئیس جمهور مورد اعتماد بود و او را فراجناحی می دانست سعی کرد این پیام را به جامعه بدهد که با یک دوره توام با آرامش مواجه خواهیم بود. آشنا افزوده است: انتخاب استانداران هم عملا با موافقت هیات دولت انجام می شود.

فقط وزیر کشور و رئیس جمهور در این باره تصمیم نمی گیرند. استاندارانی که انتخاب شده اند مورد تائید هیات دولت هستند و البته هیچ کس هم نمی تواند ادعا کند که بهترین انتخاب ها انجام شده است. مشاور رئیس جمهور تاکید کرده است: برخی از سفرهای استانی برای تیم رئیس جمهور روشن کرد که برخلاف تصور اولیه، برخی استانداران توانایی کافی برای اداره استان را ندارند لذا تغییرات در دولت اتفاق خواهد افتاد هم در سطح وزرا و هم در سطح استاندارها.

 چرا تغییر آغاز شد؟

به نظر می رسد دلیل کلید خوردن پروژه تغییرات در دولت در این مقطع به آغاز فعالیت های انتخاباتی مربوط باشد چنانکه به تدریج تقویم انتخاباتی اعلام و به مرحله اجرا درمی آید. با انتصاب استاندار مرکزی اکنون نقصی در تعداد استانداران نیست اما تنها موضوعی که باقی می ماند، عملکرد استانداران دولت یازدهم از زمان انتصاب تا به امروز است که انتقاداتی به برخی از آنها مطرح می شود بدین معنا که نتوانسته اند خود را با برنامه های دولت تدبیر و امید وفق داده و در همان راستا حرکت کنند.

رئیس جمهور در نخستین گردهمایی استانداران دولتش گفته بود: «استاندار حضورش در استان باید به گونه ای باشد که همه احساس برد کنند. هیچ کس احساس باخت نکند، هیچ جناحی، هیچ حزب بزرگی، هیچ گروه بزرگی. چطور؟ اگر بتوانیم مشترکاتی که مورد اتفاق همه است، به عنوان معیار اصلی کار قرار دهیم. ما دنبال توسعه استان ها هستیم، باید مشکلات اصلی استان ها را حل کنیم. اگر همه دیدند استانداران دنبال حل معضلات اصلی این منطقه است، این استان است و خودش راه افتاده دنبال این کار، این چند معضل اصلی را حل کند و تمام کند. آن جناحی هم که اول فکر می کرد بازنده است می بیند او هم برنده است و همه استان برنده شده، همه جناح ها برنده شده اند.» در 17دی  سال گذشته هم وزیر کشور بود که تجربه، اعتدال، قدرت تعامل، پاکدستی و کارآمدی را جزء شاخصه های این وزارتخانه در انتخاب استانداران اعلام و از همه استانداران خواست به این مولفه ها پایبند باشند.

رحمانی فضلی در فروردین سال جاری هم گفت که «حدود 4 یا 5درصدی از فرمانداران هم هستند که از دولت سابق باقی مانده اند و درحال کار کردن هستند. در عمل هم با آنها اتمام حجت کرده ایم و به آنها گفته ایم که اگر در مسیر حرکت دولت نباشند ما از حضور آنها عذرخواهی می کنیم.» اکنون به نظر می رسد موعد اتمام حجت به پایان رسیده و دولت در راستای وعده خود مبنی بر انتخاب مدیران همراه با وعده هایش تصمیم به تغییراتی گرفته و به نظر نمی رسد این تغییرات محدود به حوزه وزارت کشور و استانداران و فرمانداران باشد.

 اخبار  سیاسی  -  ارمان 

جدید ترین مطالب سایت