لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

فیلترینگ هوشمند شبکه‌های اجتماعی در دستور کار است/ نمی توانیم از فناوری‌های نوین عقب بمانیم

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: نمی توانیم از فناوری های نوین عقب بمانیم و همینطور باید از موارد مفید آن استفاده کرده و از مضراتش جلوگیری کنیم به همین دلیل فیلترینگ هوشمند را در دستور کار قرار داده ایم.  

علی جنتی در حاشیه هجدهمین همایش سراسری معاونان اجتماعی نیروی انتظامی، در جمع خبرنگاران در خصوص فیلترینگ شبکه های اجتماعی گفت: روشی در گذشته اعمال می شد که طی آن ما هشت شبکه ای که احساس می کردیم محتوای ضد اخلاقی و ضد دینی دارند را به طور کلی فیلتر کردیم اما آنچه در دولت تدبیر و امید مدنظر ماست این است که نمی توانیم به طور کلی با این فناوری ها مقابله کنیم همانطور که پیش از این گفتیم مثل این است که برای تخلف چند ماشین در بزرگراه، کل بزرگراه را مسدود نماییم.

وی ادامه داد: در حال حاضر وزارت ارتباطات فیلترینگ هوشمند را مدنظر دارد به طوری که موارد ضد دینی و ضد اخلاقی در شبکه ها فیلتر می شود؛ شبکه های اجتماعی امروز مخاطب میلیونی دارند و نمی توان با آنها به مقابله پرداخت در بسیاری از کشورها سرورهای شبکه هایی که در ایران فیلتر است را به کشور خود آورده اند و با آنها قرارداد بسته اند که موارد مضر آنها بسته شود و از بعد مفید آن استفاده کنند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: نمی توانیم از فناوری های نوین عقب بمانیم و همینطور باید از موارد مفید آن استفاده کرده و از مضراتش جلوگیری کنیم.

جنتی در خصوص برخورد با فیلم های ضد فرهنگی نیز گفت: در گذشته ستادی به نام حمایت و صیانت از نرم افزار های داخلی این وظیفه را بر عهده داشت اما این امر را به حوزه های مختلف واگذار کرده ایم مثلا در حوزه سینمایی مدیران سینمایی مسئول آن هستند و در بنیاد بازی های رایانه ای با آن به مقابله می پردازند؛ با همکاری نیروی انتظامی این برخورد ها صورت می گیرد. در حوزه کتاب نیز وقتی ما به کتابی مجوز نمی دهیم برخی افراد برای چاپ کتاب به کشورهای همسایه مراجعه می کنند.

جنتی تصریح کرد: در خصوص فیلترینگ هوشمند در مورد اینستاگرام این کار انجام شده و تا 90 درصد موفق بوده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پاسخ به سوالی در خصوص فعالیت گشت های امنیت اخلاقی، پاسخ به این سوال را به معاونت اجتماعی ناجا ارجاع داد که در این خصوص معاون اجتماعی ناجا گفت: گشت های امنیت اخلاقی به حفظ و صیانت از شان مردان و زنان می پردازند و ویترین جامعه اسلامی حجاب است که باید نمایان شود.

سردار سعید منتظرالمهدی تاکید کرد: مردم در این خصوص تمکین می کنند و بعد از یک تذکر آن را می پذیرند به طوری که افراد بعد از یک تذکر و یا تعهد تمکین کرده و در دفعات بعدی دیگر آن ها را نمی بینیم.

هموطن

جدید ترین مطالب سایت