لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

آموزش خشونت علیه زنان در تلویزیون

یک جامعه شناس گفت: خشونت در سریال ها و فیلم های ایرانی نیز دیده می شود و این برنامه ها اشکالی از خشونت علیه زنان مانند تندخویی، پرخاشگری و سرزنش را آموزش می دهند و با توجه به کاهش معنویت در جامعه، میزان خشونت افزایش یافته است.

امان الله قرایی مقدم در گفت وگو با خبرنگار سرویس «زنان» افزود: بررسی ها نشان داده  است که در اوایل قرن 20 تماشای فیلم های وسترن نقش موثری در افزایش پرخاشگری و خشونت به ویژه علیه زنان داشتند و فیلم های دریایی مانند دزدان دریایی وحتی بینوایان مروج خشونت و پرخاشگری در جامعه غرب به ویژه انگلیس و آمریکا بوده اند.

این جامعه شناس افزود: فیلم ها و سریال های جدید غربی وحشی گری را ترویج می کند و موسیقی جاز و رپ برمیزان آزار و اذیت زنان تاثیر گذاشته و موجب افزایش آن شده و مهم ترین وسیله آموزش خشونت بوده است.

وی درباره خشونت علیه زنان در فضای مجازی گفت: گستره وایبر و فیسبوک از تلویزیون هم بیشتر است و فرد در حال رخوت و سستی از آنها استفاده می کند و بیشتر تحت تاثیر این وسایل ارتباطی قرار می گیرد. این آثار در مغز و ضمیرناخودآگاه نهادینه می شود و به تدریج در رفتار افراد ظهور می کند.

قرایی مقدم در پایان گفت: زنان نباید تحت تاثیر القائات فضای مجازی قرار گیرد و براساس شناخت ادراکی عمل کنند واز این وسایل احساسی استفاده نکنند.

هموطن

جدید ترین مطالب سایت