فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

تولید محصولات آرایشی و بهداشتی ارگانیک در ایران

مدیر اداره کل فراورده های آرایشی و بهداشتی درباره افتتاح نخستین دپارتمان محصولات آرایشی و بهداشتی ارگانیک ایران که با حضور رئیس سازمان غذا و دارو صورت گرفت، توضیح داد.

تولید محصولات آرایشی و بهداشتی ارگانیک در ایرانهموطن

افتتاح نخستین دپارتمان محصولات آرایشی و بهداشتی ارگانیک ایران با حضور رئیس سازمان غذا و دارو امروز برگزار شد.

دکتر مصطفی  اسماعیلی، مدیر اداره کل فراورده های آرایشی و بهداشتی، پیش از ظهر امروز دوشنبه، 21 اردیبهشت 1394، در گفتگو با برنامه «پیشخوان خبر» شبکه خبر، در این باره توضیح داد:

مشروح این گفتگو به این شرح است:

مجری: دکتر اسماعیلی سلام. برای ما از نخستین دپارتمان و موضوع هایی که در آن از اهمیت بالایی برخورداراست، با توجه به موضوع سلامت فرآورده های آرایشی و بهداشتی برخوردار است، توضیح بفرمایید:

دکتر اسماعیلی: همان طور که مستحضرید کشور ما در منطقه دومین کشور مصرف کننده محصولات آرایشی و بهداشتی است و الان در ساخت فرآورده های آرایشی و بهداشتی مواد تکنیکال و شیمیایی استفاده می شود و با توجه به بیماری هایی که  امروزه گریبانگیر انسان هاست  و با توجه به این بیماری ها که هر روز رشد می کند کشورهای منطقه تصمیم گرفتند محصولاتی تولید کنند که به صورت ارگانیک تهیه شده باشد. در کشور ما هم این بحث از پارسال آغاز شد و نخستین لابراتوار توانست این پروانه را  برای تولید کرم مرطوب کننده ارگانیک دریافت  کند.

مجری: دیگر محصولاتی که در دستور کار است که به صورت ارگانیک تهیه و تولید شود چه فراورده هایی را شامل می شود؟

دکتر اسماعیلی: بیشتر فرآورده های آرایشی و بهداشتی در دستور کار قرار دارد، اما یک سری فرآورده ها هستند که به علت ماهیت خود فراورده شرایط تولید ارگانیک آنها سخت است، اما در ابتدا محصولاتی را که شرایط تولیدشان به صورت ارگانیک راحت تر است در دستور کار قرار داده ایم اما این کار ادامه دارد و سعی داریم محصولات بیشتری را تولید کنیم.

مجری: آقای دکتر اسماعیلی با توجه به اینکه اشاره کردید کشورمان دومین کشور مصرف کننده لوازم آرایشی و بهداشتی  در منطقه است، برای جلوگیری از ورود غیر مجاز این فرآورده ها به کشور چه اقداماتی صورت گرفته؟

دکتر اسماعیلی: امر قاچاق یک امر اجتناب ناپذیر است، با این حال ما در بحث ورود این محصولات یک سری شرایط را برای واردکنندگان گذاشته ایم و همچنین مجوز ورود قانونی کالا را سریع صادر می کنیم اما با توجه به مرزهای (طولانی) آبی و خشکی (کشورمان)، این محصولات به صورت قاچاق نیز وارد کشور می شود؛ ضمن اینکه وزارت بهداشت در کل متولی مبارزه با قاچاق نیست. ما عضو این کارگروه هستیم و از طریق اطلاع رسانی از مردم می خواهیم محصولاتی را استفاده کنند که مورد تائید وزارت بهداشت است.

مجری: درباره قیمت محصولات ارگانیک بفرمایید قیمت ها مناسب است یا قرار است با قیمت بالایی عرضه شود؟

دکتر اسماعیلی: به علت اینکه این محصولات آرایشی و بهداشتی ارگانیک تمام مواد اولیه اش ارگانیک است و مراحل خاصی را باید برای مواد اولیه  احراز شود و هزینه بر است.

مجری : برنامه ریزی شده است که همه بتوانند از محصولات ارگانیک آرایشی و بهداشتی استفاده کنند؟

دکتر اسماعیلی: در هر صورت محصولات ارگانیک به علت اینکه مواد اولیه و پروژه ساخت با محصولات عادی متفاوت است قیمت ها مقداری بالاتر است، اما چون این محصول قرار است در داخل تولید شود، قیمت این محصول در مقایسه با محصولات وارداتی بسیار پائین تر است.

جدید ترین مطالب سایت