فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

درهای زایمان طبیعی را به روی مادران باز کنید

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان البرز گفت: در حال حاضر 70 درصد زایمان ها در کشور از طریق سزارین انجام می شود.

حمید درفشی روز گذشته در مراسم گرامیداشت روز جهانی ماما که در کانون امام علی(ع) کرج برگزار شد، طی سخنانی اظهار کرد: حیات بدون زایش و رویش امکان پذیر نیست و قطعا یکی از برنامه های اصلی سیستم بهداشتی، برنامه های مراقبتی هنگام تولد است و نقش مراقبتی ماماها به عنوان اعضای ثابت سلامت می تواند اثرات مثبتی در پایین آوردن مشکلات حین زایمان باشد.

وی افزود: باید با استفاده از توانایی ها و کمک ماماها، قدم های خوبی را در زمینه ارتقای کیفیت خدمات برداریم و رتبه غیر قابل قبول آمار سزارین در کشور را کاهش دهیم.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: بر اساس تحقیقات به عمل آمده، فرزندانی که به روش سزارین انتخابی "و نه اجباری" به دنیا می آیند، ۵۰ درصد بیشتر از بچه های دیگر به آسم، ۲۵ درصد بیشتر به دیابت، ۲۰ درصد بیشتر به چاقی و نیز بیماری هایی مانند سلیاک دچار می شوند، بنابراین ماماها بایستی با تکیه بر دانش و تخصص خود و با بالا بردن و به روز کردن مطالعات و کسب مهارت های بیشتر، در راستای ارتقای سبک زندگی مردم و افزایش آگاهی زنان در مورد زایمان طبیعی تلاش نمایند.

درفشی در ادامه به شعار روز جهانی ماما با عنوان "ماماها برای فردایی بهتر" اشاره کرد و گفت: حیات عقلانی و آینده نوزادان به چگونگی فعالیت ماماها بستگی دارد لذا اگر در این حوزه کم کاری صورت بگیرد ممکن است نوزاد دچار مشکلات عدیده ای شود.

وی ادامه داد: مامایی یک حرفه مسئولیت پذیر است و باید جوابگوی مسئولیت خویش باشد چون ممکن است برخی مسائل در حین زایمان اتفاق بیفتد که فقط ماما و خدای خود بداند و کسی متوجه نمی شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان البرز در ادامه به آمار سزارین های کشور اشاره کرد و گفت: در حال حاضر 70 درصد زایمان ها از طریق سزارین انجام می شود که به منظور کاهش این آمار دومین بسته طرح تحول سلامت به کمک به زایمان طبیعی و تامین هزینه آن از سوی دولت اختصاص داده شده است.

وی یادآورشد: خوشبختانه با اجرای این طرح سال گذشته در بیمارستان های دولتی شاهد کاهش15 درصدی آمار سزارین بودیم اما هنوز در بیمارستان خصوصی بیش از 95 درصد زایمان ها از طریق سزارین صورت می گیرد که باید کاهش یابد.

این مقام مسئول ارتقای کیفیت خدمات مامایی را عاملی برای استقبال مادران از زایمان طبیعی عنوان کرد و گفت: تحقق این مهم با آموزش و نظارت صورت می گیرد و اگر برنامه ریزی ها به درستی محقق شود به زودی فرهنگ زایمان طبیعی در جامعه نهادینه می شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز در پایان از تامین 60 تخت مجهز و استاندارد زایمان طبیعی در بیمارستان های دولتی استان خبر داد و یادآورشد: برای تجهیز این بیمارستان ها 100 میلیارد تومان هزینه شده است

هموطن

جدید ترین مطالب سایت