فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

اعدام عامل 2 جنایت مسلحانه در مشهد

جواني که به همراه تعداد ديگري از دوستانش و در حمله مسلحانه به ساکنان يک منزل مسکوني ۲ نفر را به ضرب گلوله کشته بود، در زندان مرکزي مشهد به دار مجازات آويخته شد.

جواني که به همراه تعداد ديگري از دوستانش و در حمله مسلحانه به ساکنان يک منزل مسکوني ۲ نفر را به ضرب گلوله کشته بود، در زندان مرکزي مشهد به دار مجازات آويخته شد. 

ساعت ۲ بامداد پنجم مرداد سال ۱۳۹۰، صداي شليک هاي متعدد گلوله در خيابان درياي دوم مشهد، آرامش مردم را به هم ريخت و اهالي محل وحشت زده نظاره گر افراد مسلحي بودند که سلاح به دست سوار خودرو شدند و از محل فرار کردند. دقايقي بعد، خودروهاي پليس آژيرکشان وارد خيابان درياي دوم شدند و به تحقيق در اين باره پرداختند. پيکرهاي خون آلود ۴ نفر درنقاط مختلف اين منزل مسکوني قرار داشت که ۲ تن از آنان بر اثر اصابت گلوله کشته شده بودند و پيکر نيمه جان ۲ تن ديگر که هنوز رمقي در بدن داشتند به بيمارستان شهيد هاشمي نژاد مشهد منتقل شد. 

مأموران انتظامي با مشاهده اين صحنه وحشتناک، بلافاصله موضوع را به قاضي علي اکبر صفائيان (قاضي ويژه قتل عمد) اطلاع دادند و بدين ترتيب با حضور شبانه مقام قضايي در محل وقوع جنايت، بررسي ها درباره چگونگي وقوع اين حادثه آغاز شد. 

تحقيقات مقدماتي حاکي از آن بود که گروه مسلح به سرکردگي يکي از اوباش معروف منطقه و به قصد «انتقام» دست به جنايت مسلحانه زده اند. درگيري آن ها از مدت ها قبل و به خاطر اختلافاتي که با يکديگر داشتند، آغاز شده بود تا اين که گروه مسلح در پي انتقام برآمدند. آنان شب حادثه ۲ زن را اجير کردند و به منزلي که طرف هاي مقابل در آن حضور داشتند فرستادند و خود نيز اطراف محل مذکور، منتظر اجراي نقشه شوم ماندند تا اين که ساعت ۲ بامداد تصميم به حمله مسلحانه گرفتند و با ورود به اين منزل مسکوني افرادي را که در محل حضور داشتند به گلوله بستند. در پي شليک هاي متعدد ۲ جوان ۲۳ و ۲۴ ساله کشته و ۳ تن ديگر نيز مجروح شدند. اما تحقيقات نشان مي داد که تنها ۲ مجروح به بيمارستان منتقل شده اند و از مجروح ديگر اين جنايت خونين خبري نيست. 

گزارش خراسان حاکي است: به دستور «قاضي صفائيان» مأموران انتظامي در اجراي يک عمليات گسترده شبانه موفق شدند چند مظنون را به همراه ۲ تن از زناني که از طرف مهاجمان مسلح وارد منزل شده بودند دستگير کنند. 

اين در حالي بود که يکي ديگر از افرادي که به ضرب گلوله مجروح شده و فرار کرده بود نيز در منطقه سيدي مشهد شناسايي شد و به دام افتاد. 

تحقيقات ميداني قاضي ويژه قتل عمد در زمان حادثه نشان مي داد که ضاربان در اين جنايت خونبار از اسلحه کلاشينکف و کلت کمري استفاده کرده اند، اما ۲ متهم اصلي اين پرونده به نام هاي «ع.ش» و «م.ب» متواري بودند. مدتي بعد ۲ متهم فراري نيز با رديابي هاي اطلاعاتي و صدور دستورات ويژه اي از سوي مقام قضايي، دستگير و به پنجه عدالت سپرده شدند. پس از انجام بازجويي ها و بررسي هاي دقيق مشخص شد که ۲ جوان ۲۳ و ۲۴ ساله با شليک گلوله از سوي «م.ب» به قتل رسيده اند و «ع.ش» نيز نقش معاونت در ارتکاب جرم را داشته است.

 «م.ب» متهم اصلي اين پرونده پس از برگزاري چندين جلسه محاکمه به قصاص نفس محکوم شد تا اين که وي پس از تأييد رأي صادره از سوي ديوان عالي کشور سپيده دم يکشنبه در زندان مرکزي مشهد پاي چوبه دار رفت. 

بنابراين گزارش، با آن که متهمان ديگر اين پرونده به تحمل زندان هاي طويل المدت محکوم شده اند، «م.ب» با حضور مقامات قضايي اجراي احکام دادسراي مشهد به دار مجازات آويخته شد و بدين ترتيب، پرونده اين جنايت مسلحانه تأسف بار بسته شد.

جدید ترین مطالب سایت