فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

برنامه‌های وزارت بهداشت برای پیشگیری از سقط جنین

مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس، برنامه ها و مداخلات وزارت بهداشت برای پیشگیری از سقط جنین را تشریح کرد

دکتر محمداسماعیل مطلق گفت: بارداری برنامه ریزی شده، یکی از مهم ترین برنامه های وزارت بهداشت برای پیشگیری از سقط جنین در جامعه است.

وی افزود: در این برنامه که از نیمه دوم سال 93 در شبکه مراقبت های اولیه بهداشتی کشور آغاز شده است، بر فرهنگسازی، مشاوره و آموزش افراد تاکید می شود.

وی در ادامه تصریح کرد: در این برنامه به بانوانی که فرزندان زیر سه سال دارند برای بارداری های بعدی آموزش های لازم داده خواهد شد.

مدیر کل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس تقویت اعتقادات مذهبی، آگاهی بخشی در خصوص عوارض جسمی و روانی سقط جنین و عوارض نازایی بر اثر سقط، تهیه آیین نامه لازم با همکاری نهادهای مذهبی را سایر برنامه های دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس برای جلوگیری از سقط در جامعه اعلام کرد.

وی سقط جنین را موجب ایجاد عوارض سنگین در همه ابعاد سلامت جسمی، روانی و معنوی برای خانواده ها دانست و گفت: سالانه 220 هزار جنین در ایران سقط می شوند. سقط جنین علاوه بر تحمیل عوارض سنگین روحی و روانی و معنوی به افراد و جامعه، موجب ایجاد عفونت در زنان و نازایی ناشی از این عفونت می شود. بنابراین به جز موارد نادری که تحت شرایط خاص و توسط مراجع واجد صلاحیت و با توصیه پزشک صورت می گیرد، به همه کسانی که مبادرت به این اقدام ناپسند می کنند توصیه می کنیم از این اقدام پرهیز جدی کنند.

هموطن

جدید ترین مطالب سایت