لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

وضعیت قرمز آب در زنجان

  معاون بهره برداری شرکت آب و فاضلاب شهری استان زنجان گفت: متأسفانه شهر زنجان به لحاظ کم آبی، هم اکنون در وضعیت قرمز قرار دارد که این هشدار باید جدی گرفته شود.      

وضعیت قرمز آب در زنجانهموطن

علی محمد نادرخانی با بیان این مطلب که مقوله اصلاح الگوی مصرف از دیرباز مورد تأکید متولیان حوزه آب بوده است، افزود: متأسفانه علی رغم تأکیدات لازم، امروز شاهد کاهش فاحش سطح سفره های زیرزمینی در استان هستیم که همین امر باعث شده است تا آب شهر زنجان به لحاظ کم آبی در وضعیت قرمز قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه وضعیت آب سایر شهرهای استان از جمله ابهر، قیدار، آب بر، ماه نشان و سهرورد نیز مطلوب نبوده و در وضعیت نارنجی قرار دارد، تصریح کرد: با توجه به وضعیت بحرانی منابع آب زیرزمینی و سطحی(سدها) در کشور، هر اقدامی که برای تامین آب جدید از محل سفره های آب زیرزمینی و یا سدها انجام می شود مجدداً پس از مدت کوتاهی دچار چالش خواهد شد.

این مسئول با یادآوری اینکه سرانه مصرف آب شهروندان زنجانی 105 لیتر در شبانه روز به ازای هر نفر است، اظهار کرد: این در حالی است که متوسط سرانه مصرف استان در سال 92 حدود 210 لیتر بود که این میزان در سال گذشته به 205 لیتر رسید که این مهم نشان دهنده کاهش پنج لیتری است که با سرانه متوسط جهان که 150 لیتر است، 55 لیتر فاصله داریم.

معاون بهره برداری شرکت آب و فاضلاب شهری استان زنجان با تأکید بر اینکه شرکت برای اینکه بتواند شرایط بحرانی امروز را پشت سر بگذارد برنامه های متنوعی را در دستور کار خود قرار داده است، خاطرنشان کرد: یکی از این اقدامات در شهر زنجان، حفر چاه های جدید است که به واسطه این مهم برداشت آب از سد "تهم" کاهش خواهد یافت، لذا معتقدیم این اقدام با توجه به وضعیت بحرانی ذخیره سد تهم می تواند یکی از راه کارهای عبور از بحران آب باشد.

جدید ترین مطالب سایت