فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

2 عامل مهم در بروز سرطان استخوان

یک فلوشیپ جراحی ترمیمی و میکروسکوپی اندام ها با تاکید بر اینکه ژنتیک و محیط، مهم ترین فاکتورهای ایجاد کننده سرطان استخوان است، گفت: سابقه سرطان استخوان در خانواده و ایجاد صدمات استخوانی در بیمار از دیگر عوامل ایجاد کننده این سرطان هستند.

دکتر محسن سعادت جو  با اشاره به اینکه سرطان استخوان بیشتر در دهه پنجم و ششم زندگی افراد را درگیر می کند، گفت: برخی از سرطان های استخوان که از نوع بدخیم هستند در سن 10 تا 15 سالگی شیوع پیدا می کنند که این سرطان ناشی از سلول های اولیه استخوانی در بدن است.

این جراح ارتوپد با اشاره به اینکه سرطان استخوان جزو سرطان های شایع در کشور محسوب نمی شود، یادآور شد: لمس و احساس توده در نواحی مشکوک توسط بیمار، درد و ورم های موضعی، بروز تب، کاهش وزن، بی اشتهایی، تعریق در خواب و التهاب در نواحی آسیب دیده از علایم سرطان استخوان است.

سعادت جو خاطر نشان کرد: کاهش محدودیت در حرکت بیمار، لاغری عضو آسیب دیده، بروز آسیب های عروقی و عصبی و فشارهایی که توده به اعضاهای مجاور بدن وارد می کند از عوارض سرطان استخوان است.

وی تشخیص صحیح و به موقع را اصلی ترین راهکار درمانی سرطان استخوان دانست و بیان کرد: تشخیص سرطان تنها توسط پزشک متخصص و پس از بررسی های کامل تصویربرداری، آزمایشگاهی و در بسیاری از موارد نمونه برداری از محل ضایعه انجام می شود.

این متخصص ارتوپد با اشاره به اینکه ایمونوتراپی یکی از روش های درمانی سرطان استخوان است، افزود: ایمونوتراپی یک روش درمانی امیدوارکننده در درمان انواعی از سرطان ها است که از قسمت های مختلف سیستم ایمنی بدن برای مقابله با سرطان یا کاهش عوارض جانبی ناشی از درمان استفاده می شود.

این فلوشیپ جراحی ترمیمی و میکروسکوپی اندام ها، رادیوتراپی، شیمی درمانی و جراحی را از دیگر روش های درمانی این سرطان دانست و اظهار کرد: به طور معمول در جراحی فقط عضو یا قسمت سرطانی شده برداشته می شود و به جای آن یک وسیله مصنوعی مانند پروتز قرار می گیرد.

سعادت جو در پایان تصریح کرد: برای جلوگیری از بروز انواع سرطان ها و به خصوص سرطان استخوان توصیه می شود که افراد جامعه با تغییر دادن رژیم غذایی خود و رعایت تغذیه سالم، استفاده از مواد طبیعی، عدم مصرف غذاهای کنسرو شده و کاهش مصرف فست فودها در کاهش بروز سرطان ها نقش موثری داشته باشند.

هموطن

جدید ترین مطالب سایت