لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

بدترین مکانی که نباید از گوشی تلفن همراه استفاده شود!!

شاید بتوان گفت تلفن همراه یکی از الوده ترین وسیله هایی باشد که همراه در کنار ماست بنابراین باید در بعضی از شرایط بیشتر از همیشه مراقب دست زدن به گوشی تلفن همراه باشیم.

شاید بتوان گفت تلفن همراه یکی از الوده ترین وسیله هایی باشد که همراه در کنار ماست بنابراین باید در بعضی از شرایط بیشتر از همیشه مراقب دست زدن به گوشی تلفن همراه باشیم.

پژوهشگران هشدار می دهند استفاده از تلفن همراه در حین آشپزی می تواند ناقل انتقال انواع باکتری ها از گوشی به مواد غذایی و بروز انواع مسومیت های غذایی در افراد شود.

گفتنی است؛ مطالعات جدید نشان می دهند وسایلی مانند حوله آشپزخانه، تلفن بدون سیم و یا تلفن همراه از بزرگترین عوامل بیماری زا در آشپزخانه و مسبب انواع مسمومیت های غذایی هستند.

بررسی ها نشان می دهند، بر اساس آمارها اکثر افراد به ویژه بانوان در حین آ شپزی با گوشی تلفن همراه خود صحبت می کنند و یا با گزینه ها و نرم افزارهای موجود بر روی آن کار می کنند.

مطالعات پژوهشگران دانشگاه  آریزونا نشان داده است که بیش از 90 درصد حوله های مورد استفاده در آشپزخانه و یا گوشی های تلفن همراه حاوی انواع باکتری ها هستند.

تنها در ایالت متحده بر اساس آمارها بیش از 48 میلیون نفر هر سال دچار مسمومیت غذایی می شوند که از این تعداد 128 هزار نفر مجبور به بستری در بیمارستان و در حدود 3 هزار نفر با مرگ مواجه می شوند.

از جمله خطرناک ترین باکتری ها و ویروس های منتقله از طریق این وسایل Mrsa و E.coli را می توان نام برد.

پزشکان توصیه اکید می کنند که افراد از وسایلی مانند تلفن، تبلت و یا گوشی تلفن همراه هنگام  آشپزی استفاده نکنند.

همچنین از حوله های کاغذی به جای حوله های پارچه ای برای انجام کارهای آشپزی در آشپزخانه و یا سرویس بهداشتی خود استفاده کنند.

گردآوری:گروه سرگرمی سیمرغ

جدید ترین مطالب سایت