فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

گروه خونی O بیشترین اهدا کننده خون در کشور

معاون فنی و فناوری های نوین سازمان انتقال خون کشور با اشاره به اهدای 2میلیون و 150 اهدای خون طی سال گذشته در کشور، بیشترین افراد نیازمند خون و همچنین بیشترین گروه های خونی اهدا کننده را اعلام کرد.

دکتر سیما ذوالفقاری افزود: طی سال گذشته دو میلیون و۱۵۰ اهدای خون در سطح کشور انجام شده است.

وی بیان کرد: افراد مبتلا به بیماری های تالاسمی و لوسمی و جراحی ها از جمله افرادی هستند که به صورت مرتب خون استفاده می کنند.

معاون فنی و فناوری های نوین سازمان انتقال خون کشور با بیان اینکه ۶۰درصد اهدای خون کشور مستمر است، خاطرنشان کرد: از میان اهدا کنندگان خون، ۹۵درصد مردان و پنج درصد زنان اهدای خون داشتند.

ذوالفقاری با اشاره به اینکه گروه O بیشترین اهدا کننده خون بوده است، تصریح کرد: گروه A و سایر گروه های خونی در رتبه ها بعدی اهدا کننده خون بودند.

وی ادامه داد: برخی از افراد در سال گذشته در کشور داشتیم که خون های نادر داشتند و سازمان آنها را گرفته و بصورت منجمد نگهداری می کند تا در صورت نیاز به این افراد تزریق کند.

معاون فنی و فناوری های نوین سازمان انتقال خون کشور با بیان اینکه کمبود اهدا کننده خون در کشور نداریم، عنوان کرد: همه افراد بصورت داوطلبانه اقدام به اهدای خون می کنند.

ذوالفقاری افزود: یکی از مشکلات انتقال خون این است که خون را تهیه می کنیم و به بیمارستان ها می فرستیم، اما متاسفانه تجهیزات لازم را برای نگهداری از خون ندارند و بانک های خون استانداردهای لازم را رعایت نمی کنند.

وی بیان کرد:  سازمان انتقال خون در سطح کشور با کمبود پزشک مواجه است، البته همین تعداد نیرو تلاش خود را برای خدمات رسانی به مردم انجام می دهند.

معاون فنی و فناوری های نوین سازمان انتقال خون کشور اضافه کرد: انتقال خون۱۹۶مرکز در سطح کشور دارد که از این تعداد ۳۱ مرکز اصلی هستند که باید مراکز اصلی از لحاظ کیفی رشد کنند و برنامه ای برای افزایش آنها نداریم.

هموطن

جدید ترین مطالب سایت