لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

کاهش قند خون با استفاده از فناوری نوین + عکس

محققان آلمانی جورابی تولید کرده اند که در بهبودی بیماران دیابتی تاثیر زیادی دارد.

حتی اگر شما دیابتی هم نیستید، حتما شنیده اید که آنها باید مراقب مشکلاتی که پاهایشان دچار آن میشود باشند؛ دلیل آن این است که اغلب آنها در مورد مشکلات پا حساسیتی نشان نمی دهند و به این دلیل نمیدانند که چه زمانی لازم است که وزن خود را به نحوی تغیر دهند که منجر به کاهش فشار در ناحیه خاصی از پا شود و دچار زخم های مزمن که ممکن است در نهایت منجر به قطع عضو شود، نشوند.

کاهش قند خون با استفاده از فناوری نوین + عکس

در حالی که کفش فشارسنج یکی از گزینه های پیشنهادی است، موسسه فرانهوفر آلمان در تحقیقات سیلیکونی خود مدعی است که جوراب ساق بلند فشار سنج یک راه حل قوی برای این مشکل است.

هر کدام از این جورابها از دو لایه تنفسی پنبه ای یا پارچه ای، و رطوبتی فیتیله ای ساخته شده است که در بین لایه های آن یک فیلم سیلیکونی کششی پیچیده شده است. در هر دو طرف فیلم مجموعا 40 الکترود دی الکتریک انعطاف پذیر کار گذاشته شده است که از گرافیت یا کربن سیاه و سفید ساخته شده اند و یک ماژول الکترونیکی نیز در انتهای جوراب کار گذاشته شده است.

هنگامی که فشار به یکی از مناطق پا وارد میشود، سیلیکون موجود در آن ناحیه نازکتر میشود. این باعث میشود که قدرت برق آن ناحیه افزایش پیدا کند. از طریق واکنشهایی که روی سنسور آن ایجاد میشود، ماژول الکتریکی دستوراتی را برای تغیر وضعیت صادر میکند و این کار را با فرستادن علامت خطر روی گوشی هوشمند کاربر انجام میدهد.

کاربران با استفاده از این دستگاه میتوانند اثرات افزایش وزن و حتی کفشهای مورد استفاده را تغیر داده و از این طریق به سلامتی خود در بلند مدت کمک نمایند.

اخبار علمی - باشگاه خبرنگاران

جدید ترین مطالب سایت