فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

باغ‌هایی که نفس را به شماره می‌اندازند...

گل و گیاه شاید جزو نیازهای اولیه انسان نباشد، اما بدون آن زندگی رنگ و بویش را از دست می دهد. در دنیا باغ هایی هستند که با گردآوری گونه های گیاهی کمیاب و متنوع، به کمک صنعت گردشگری کشورشان آمده اند.  

باغ «کوکنهوف» / هلند

«کوکنهوف» را زیباترین باغ جهان در فصل بهار می دانند. طی دوماه بازگشایی این باغ از روز اول بهار، بیش از هفت میلیون گل لاله، داوودی و سنبل پیش چشم بازدیدکنندگان قرار می گیرد. «کوکنهوف» در نزدیک شهرهای لیسه و لایدن شامل مساحتی 32 هکتاری می شود که چند کافه و رستوران هم در آن واقع شده است.

باغ‌هایی که نفس را به شماره می‌اندازند...

باغ  کوکنهوف

طی فعالیت دو ماهه این باغ، حدود ۷۰۰ هزار نفر از این باغ بازدید می کنند. هر ساله هفت میلیون پیاز لاله در محوطه ای به وسعت ۳۲ هکتار کاشته می شوند که پس از شکفتن گل ها، منظره ای بدیع در این مکان پدیدار می شود. اگر قصد دیدن از این جاذبه طبیعی هلند را دارید، تورهای دوچرخه سواری و قایق سواری را از دست ندهید.

باغ «سون نونگ نوچ» / تایلند

باغ «سون نونگ نوچ» در سال 1980 افتتاح شد. «نونگ نوچ» نام زنی بود که این باغ بی نظیر را در تایلند تأسیس کرد. انواع مختلف نخل و گونه های متعدد سرخس در این باغ کاشته شده است. «نونگ نوچ» یکی از بزرگترین مجموعه های گل های ارکیده در جهان را داراست. مناظر دیدنی و رنگارنگ این مکان تفریحی همیشه گردشگران را به وجد می آورد.

باغ «ورسای» / فرانسه

پادشاه لویی چهاردهم در سال 1661 باغ «ورسای» را در دل کاخ عظیمی به همین نام بنا کرد. او برای به سرانجام رساندن بزرگترین پروژه عمرش بهترین معماران، نقاشان و طراحان مناظر طبیعی را به کار گرفت. کاخ «ورسای» و باغ های اطرافش هر ساله میلیون ها گردشگر را جذب شهر پاریس می کند. «ورسای» دارای بزرگترین مجموعه باغ ها و فضای سبزی است که تاکنون در جهان ساخته شده  است.

باغ‌هایی که نفس را به شماره می‌اندازند...

باغ  ورسای

در میان این باغ ها، آبراه ها، حوض ها، فواره ها و مجسمه های زیبایی طراحی شده اند. طراحی تمام این قسمت ها توسط «آندره لونتر» صورت گرفته  است. طراحی فضای سبز به شکلی است که نمای بسیار وسیع و بی انتهایی را به ذهن می آورد. باغ ها نیز در قسمت جنوبی کاخ قرار گرفته  که نمای فوق العاده ای را از ایوان کاخ سلطنتی فراهم می کند. تمامی این فضا بر دو سوی کانال محوری «ورسای» قرار گرفته اند. در چهار سوی این کانال نیز فواره ها و استخرهای عظیمی پدید آمده اند که بعضی از آن ها نظیر استخر «آپولون» و یا استخر «لاتونا» شهرت جهانی دارند.

باغ «تعمق کیهانی» / اسکاتلند

اگر به کیهان شناسی، فیزیک و ریاضیات و در عین حال طبیعت علاقه مندید، دیدن این باغ بی مانند را از دست ندهید. باغ «تعمق کیهانی» ترکیبی است از علم و زیبایی های طبیعت که در آن با اشکال عجیب هندسی و برکه های مصنوعی روبرو می شوید. البته با کمال تاسف باید متذکر شویم که این باغ 30 جریبی فقط یک روز در سال به روی عموم باز است و پول حاصل از ورودی ها برای حمایت و پشتیبانی از مراکز خیریه افراد سرطانی خرج می شود.

«چارلز جنکز» معمار و همسر متوفی اش «مگی» این باغ را سال 1989 در «دامفریز» اسکاتلند ساختند. این باغ روی زمین های «پورتراک هاوس» (عمارت قرن هجدهمی) ساخته شده است. خود باغ در سال 1989 تکمیل شد. در این مکان گویی کهکشان را سیر می کنید. طراحی بخش های کیهانی آن فوق العاده است و بیننده را مسحور می کند. دریاچه های مصنوعی و فرم های زمینی این باغ، کژدیسی های ناشی از حفره های سیاه را به ذهن می آورند.

باغ‌هایی که نفس را به شماره می‌اندازند...

باغ  تعمق کیهانی

باغ های «بوچارت» / کانادا

«رابرت پیم بوچارت» بنیان گذار باغ های «بوچارت» کانادا بود. او مناطق مختلف را از «اوون ساوند» گرفته تا «انتاریو» و سواحل غربی، زیر پا گذاشت تا اندوخته اش را برای ساخت این بهشت زمینی جمع کند. «بوچارت» مجموعه باغی است که در جزیره ونکوور در ۲۱ کیلومتری شمال ویکتوریا در استان بریتیش کلمبیای کانادا واقع شده. مساحت کل باغ بیش از 5.26 هکتار است و در سال های ۱۹۳۹-۱۹۰۴ طراحی و ایجاد شده است. سالانه یک میلیون نفر از باغ های «بوچارت» بازدید می کنند. ساخت این باغ با گل کاری اطراف خانه سیمانی «بوچارت» شروع شد و به این مرکز تفریحی هیجان انگیز ختم شد.

باغ های گیاه شناسی «صحرا» / آمریکا

در ایالت آریزونای آمریکا باغ گیاه شناسی بیابانی قرار دارد که مجموعه ای از بی نظیرترین گیاهان بیابانی و کاکتوس ها را دربرگرفته. حدود 17 هزار گونه گیاه بیابانی در این محیط می رویند. این جاذبه طبیعی همچنین شامل مرکز پژوهشی به وسعت 13 هزار و 700 فوت مکعب است که یک کتابخانه، آزمایشگاه، مرکز نگهداری گیاهان و مرکز تحقیقاتی در دل آن قرار دارد.

باغ «یویوآن» / چین

شهر شانگهای یکی از زیباترین باغ های دنیا در بر دارد؛ باغ «یویوآن» که در دوره حکومت سلسله «مینگ» بنا شده است. «مینگ» ها بین سال های 1368 تا 1644 پس از میلاد مسیح بر چین حکومت می کردند. «یووآن» در زبان چینی به معنای «رضایت» است، این همان حسی است که تمام گردشگران پس از بازدید از این محیط زیبا تجربه می کنند. اگرچه این باغ طی ۴۰۰ سال اخیر تغییرات بسیاری داشته،  فضای آن آنچنان منحصربه فرد و تاثیرگذار است که نمی توان آن را فراموش کرد.

باغ‌هایی که نفس را به شماره می‌اندازند...

باغ  یویوآن

این باغ ۲۰ هزار مترمربعی دارای چند تالار، سالن و تالاب کوچک و بزرگ است و در اطراف آن بازارچه های مختلف صنایع دستی چینی وجود دارد.

ساختار این بازارچه ترکیب همان خانه های چینی قدیمی را دارد و دیدنش چه در روز به دلیل زیبایی ساختمان ها و چه در شب به سبب نورپردازی عالی، خالی از لطف نیست.

باغ گیاهان گرمسیری «Fairchild» / کانادا

اگر به دنبال منبعی از گیاهان مناطق گرمسیری هستید، به فلوریدا بروید و از باغ «فرچایلد» دیدن کنید. گونه های متعددی از گیاهان فلوریدای جنوبی، منطقه کارائیبی، جزایر اقیانوسی، مناطق گرمسیری آفریقا و ماداگاسکار در مرکز نگهداری گیاهان این باغ جمع شده اند. این باغ همچنین مرکز مهمی از پژوهش روی گونه های درخت نخل است که از حدود 70 سال پیش در این زمینه فعالیت دارد.

باغ «ماژورل» / مراکش

«ماژورل» که در مراکش واقع است، بیشتر به رنگ آبی است و همین این مکان را از دیگر باغ های بزرگ و معروف جهان متمایز می کند. چهار باغ «ماژورل» در دهه 1920 توسط «ژاک ماژورل» طراح مد معروف فرانسوی طراحی شد. این باغ یکی از زیباترین مکان های گردشگری شناخته شده است . «ماژورل» به دور از هیاهوی شهری و شلوغی، بازدیدکنندگان را به لذت بردن از ظرافت های طبیعی و دست ساز دعوت می کند. طراحی این باغ با آبنماهای مختلف و بیش از 300 گونه گیاهی از جمله کاکتوس های مختلف، مناظر بدیعی را پیش چشم گردشگران قرار می دهد.

انتهای پیام

باغ‌هایی که نفس را به شماره می‌اندازند...

باغ  ماژول

باغ‌هایی که نفس را به شماره می‌اندازند...

باغ  فرچایلد

باغ‌هایی که نفس را به شماره می‌اندازند...

باغ  بوچارت

باغ‌هایی که نفس را به شماره می‌اندازند...

باغ  صحرا

باغ‌هایی که نفس را به شماره می‌اندازند...

باغ  کوکنهوف

باغ‌هایی که نفس را به شماره می‌اندازند...

باغ  کیو

باغ‌هایی که نفس را به شماره می‌اندازند...

باغ  یویوآن

باغ‌هایی که نفس را به شماره می‌اندازند...

باغ  نونگ نوچ

هموطن

جدید ترین مطالب سایت