لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

سوشی ماکی

برنج ژاپنی شسته شده را در قابلمه ای کوچک، حاوی 300 میلی لیتر آبِ جوش ریخته و روی حرارت ملایم قرار دهید تا آبِ آن کاملاً کشیده شود، سپس روی آن را با کاغذ آلومینیومی بپوشانید و بگذارید به مدت 10 تا 12 دقیقه دیگر روی حرارت ملایم بماند تا کاملاً بپزد. 

مواد لازم

برنج ژاپنی200 گرم

سرکه2 قاشق سوپ خوری

جلبک (نوری)6 ورق

هویج (خلالی خردشده)2 عدد

خیار (خلالی خردشده)4 عدد

ماهی سالمون (نواری خردشده)150 گرم

سویاسسبه مقدار لازم

زنجبیلمقداری برای سرو

واسابیمقداری برای سرو

طرز تهیه

1. برنج ژاپنی شسته شده را در قابلمه ای کوچک، حاوی 300 میلی لیتر آبِ جوش ریخته و روی حرارت ملایم قرار دهید تا آبِ آن کاملاً کشیده شود، سپس روی آن را با کاغذ آلومینیومی بپوشانید و بگذارید به مدت 10 تا 12 دقیقه دیگر روی حرارت ملایم بماند تا کاملاً بپزد. پس از پخت، برنج را به آرامی با قاشق چوبی هم بزنید تا دانه های آن از یکدیگر جدا شود. برنج را به مدت 30 دقیقه در دمای محیط قرار دهید تا خنک شود، سپس سرکه را به آن افزوده و مخلوط کنید؛

2. رول حصیر مخصوص را پهن کرده و جلبک را روی آن قرار دهید (طوری که سمت براق آن به طرف زیر باشد). دست تان را کمی خیس کرده، مقداری از برنج را بردارید، روی جلبک پهن کنید و با کاردک مخصوص کمی فشار دهید تا یکدست شوند، به اندازه ای برنج روی جلبک قرار دهید که پنج میلی متر از لبه های جلبک فاصله داشته باشد؛

3. هویج، خیار و ماهی سالمون را روی برنج قرار داده و لبه خالی جلبک را با کمی آب خیس کرده، سپس به کمک حصیر، سوشی را رول کنید. در حین رول کردن، آن را فشار دهید تا مواد کاملاً فشرده شوند، سپس با چاقوی تیزی که کمی مرطوب شده است، سوشی را به عرض سه تا پنج سانتی متر برش دهید. سوشی ماکی را در ظرف موردنظر چیده و به همراه سویاسس، زنجبیل و واسابی سرو کنید.

نکته

دقت کنید مقدار آبِ برنج بیشتر از حدمعمول باشد تا برنج نرم تر شود.

جایگزین

در صورت تمایل، می توانید به جای خیار از آووکادو و به جای ماهی سالمون از همان مقدار ماهی دودی یا کنسرو تن ماهی (بدون روغن) استفاده کنید.

فکر بکر

درصورتی که طعم خام ماهی را دوست ندارید، می توانید آن را بخارپز کنید.

هموطن

جدید ترین مطالب سایت