لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

زنانی که جهان را تغییر دادند

همین تقسیم بندی هاست که به زنها می باوراند که در دنیایی متفاوت زندگی می کنند. ما هر کدام سختی ها و دشواری ها و فرصت ها و محدودیت های خاص خودمان را داریم و آنها که در گیر کار اجرا هستند می دانند که جنسیت،  اگر هم در فهرست موانع باشد، جزو مهم ترین موارد نیست.

هموطن

سرکار خانم فاطمه مقیمی که از زنان مشهور کارآفرین کشورمان است، در یک مصاحبه زمانی که از وی پرسیدند چه موانعی را پیش روی کارآفرینان زن می بینید، پاسخ جالبی دادند. ایشان گفتند: تا کی می خواهید همه چیز را زنانه و مردانه کنید؟ کارآفرین، کارآفرین است. همین تقسیم بندی هاست که به زنها می باوراند که در دنیایی متفاوت زندگی می کنند. ما هر کدام سختی ها و دشواری ها و فرصت ها و محدودیت های خاص خودمان را داریم و آنها که در گیر کار اجرا هستند می دانند که جنسیت،  اگر هم در فهرست موانع باشد، جزو مهم ترین موارد نیست.

ما قطعاً به گفته ی ایشان که دوست گروه متمم هم هستند، احترام ویژه می گذاریم و امیدواریم عنوان این زنگ تفریح،  باعث سوء برداشت نشود. واقعیت این است که در دنیای امروز،  صدای مردان چنان بلند شده است که گاهی، شاید برای ایجاد تعادل، باید از مردها خواست تا کمی سکوت کنند تا صدای زنان بهتر شنیده شود. روزی که صدای مردان و زنان در فرهنگ و اقتصاد و سیاست و مدیریت به یک اندازه اهمیت یافت - اهمیت یکسان الزاماً به معنای تعداد یکسان یا شرایط یکسان نیست - قطعاً چنین عناوینی نیز کمرنگ و حذف خواهند شد.

اجازه بدهید نقل قول کوتاهی هم از چارلز هندی، نویسنده کتاب خدایان مدیریت داشته باشیم. او در جایی می گوید: اینکه زنان را تنها مسئول تربیت فرزند برای دنیای فردا بدانید، فروکاستن نقش آنان در جامعه ی امروزی است. اما این را هم باید بپذیریم که مادرانگی، می تواند به عنوان نقش مهم زنان در مدیریت و اقتصاد و کسب و کار باقی بماند. همچنانکه بسیاری از توصیه های مدیریت نوین نیز،  می کوشد تفکر مادرانه را در میان مردان مدیر، ترویج کند.

۱- گریس موری هاپر ( Grace Murray Hopper)، مخترع زبان برنامه نویسی Cobol به عنوان اولین زبان برنامه نویسی سطح بالا (high level programming languages)

کسی که " Bug " رابه عنوان اصطلاحی رایج برای بیان مشکل برنامه نرم افزاری به دایره لغات برنامه نویسان اضافه کرد.

زنانی که جهان را تغییر دادند

2-ژوزفین کوکران ( Josephine Cochrane) مخترع ماشین ظرف شویی در سال۱۸۸۷

زنانی که جهان را تغییر دادند

3-آدا لاولیس(Ada Lovelace) اولین برنامه نویس کامپیوتر در جهان و طراح الگوریتم کامپیوتر

زنانی که جهان را تغییر دادند

4-نانسی جانسون(Nancy Johnson) مخترع دستگاه بستنی ساز در سال ۱۸۴۳

زنانی که جهان را تغییر دادند

5-فلورانس پارپارت (Florence Parpart ) مخترع یخچال برقی مدرن در سال ۱۹۱۴

زنانی که جهان را تغییر دادند

6- لیتیتا گی یر(Letitia Geer) مخترع سرنگ پزشکی در سال ۱۸۹۹

زنانی که جهان را تغییر دادند

7-آنا کانلی (Anna Connelly) مخترع پله اضطراری در سال ۱۸۸۷

زنانی که جهان را تغییر دادند

8- مارگارت ویلکاکس (Margaret A. Wilcox) مخترع بخاری ماشین درسال ۱۸۹۳

زنانی که جهان را تغییر دادند

9- الیزابت مگی (Elizabeth Magie ) مخترع بازی مونولوپی در سال ۱۹۰۴

زنانی که جهان را تغییر دادند

10- شرلی جکسون (Shirley Jackson) اولین زن سیاهپوست فارغ التحصیل در مقطع دکتری از دانشگاه MIT اولین نظریه پرداز در زمینه تکنولوژی فناوری ارتباطات (Telecommunications)

زنانی که جهان را تغییر دادند

جدید ترین مطالب سایت