لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

گذشت از قصاص به خاطر صداقت قاتل

  اولیای دم مردی که حین نزاع با جوانی به قتل رسیده  بود، هرچند در ابتدای جلسه محاکمه متهم برای او درخواست قصاص کردند اما در پایان به دلیل جوان بودن قاتل و بیان واقعیت توسط او حاضر به گذشت شدند.    

این پرونده تیر سال ٩١ تشکیل شد. آن زمان به مأموران پلیس خبر دادند که درگیری در یک کبابی میان دو نفر منجر به مرگ یکی از آنها شده  است. بلافاصله مأموران به محل رسیدند و به دستور بازپرس، جسد را به پزشکی  قانونی منتقل کردند. همچنین ضارب که خود نیز مجروح شده  بود، به بیمارستان منتقل  شد.

متهم بعد از بهبود نسبی به قتل اعتراف کرد و گفت به دلیل اینکه به مقتول سلام نکرده، باهم درگیر شده اند و او را با زدن ضربه ای به سرش به قتل رسانده است. این در حالی بود که متهم نیز دو انگشتش را حین درگیری از دست داده  بود. پرونده بعد از پایان تحقیقات و صدور کیفرخواست علیه متهم، برای رسیدگی به شعبه ٧٤ دادگاه کیفری استان تهران فرستاده  شد.

نماینده دادستان تهران روز یکشنبه در جلسه رسیدگی به این پرونده، جزئیات قتل را توضیح داد و با توجه به مدارک ارائه شده و درخواست اولیای دم، خواستار رسیدگی و صدور حکم مجازات برای متهم شد. سپس اولیای دم در جایگاه قرار گرفتند و خواستار صدور حکم قصاص شدند.

زمانی که نوبت به متهم رسید، اتهام قتل عمد را قبول کرد و گفت: «من در کبابی دایی ام به عنوان شاگرد کار می کردم. داشتم کاری انجام می دادم که مردی میانسال وارد مغازه  شد، چند لحظه مکث کرد و بعد گفت برای چه به من سلام نمی کنی. گفتم نمی خواهم سلام کنم. عصبانی شد و به سمتم حمله کرد. او با چاقو به دستم ضربه ای زد که باعث شد انگشتانم زخمی  شود».

متهم ادامه  داد: «از شدت عصبانیت متوجه زخم دستم نشدم. به آشپزخانه رفتم، دو چاقو برداشتم و با یکی از آنها ضربه ای به سر مقتول زدم که باعث شکستن جمجمه  و در نهایت مرگش شد. زخمی که او به من زد هم باعث قطع شدن دو انگشت دستم شد. البته دایی ام سعی کرد میانجیگری کند و جلوی مرا بگیرد اما آنقدر عصبانی بودم که او هم نتوانست کنترلم کند».

متهم ادامه داد: «از کاری که کردم خیلی پشیمان هستم. نمی خواستم مرد بیچاره را بکشم. اصلا شناختی نسبت به او نداشتم. نمی دانم از چه ناراحت بود که وقتی داخل مغازه آمد به سمت من حمله کرد و با عصبانیت گفت چرا سلام نمی کنی. حالا هم از اولیای دم عذرخواهی می کنم و خواستار بخشش هستم».

در این هنگام هیأت قضات از اولیای  دم خواستند با توجه به اینکه متهم صادقانه موضوع را تعریف کرده و ضمن اینکه بسیار جوان است، در تصمیم خود تجدید نظر کنند که اولیای  دم این خواسته را پذیرفتند و اعلام کردند به خاطر صداقت متهم و اقراری که کرده  است از قصاص گذشت می کنند.

به این ترتیب، نماینده دادستان این بار خواستار مجازات متهم از جنبه عمومی جرم شد.

متهم در آخرین دفاع از اولیای دم تشکر کرد. به آنها تسلیت گفت و اظهار کرد: من زمان حادثه خیلی جوان بودم و نتوانستم خشمی را که به خاطر حرف مقتول به من دست داده  بود، کنترل کنم. از اینکه من را بخشیدید، ممنون هستم و از هیأت قضات هم خواهش می کنم در جنبه عمومی جرم به من تخفیف بدهند.

سپس وکیل متهم در جایگاه حاضر شد. او نیز با توجه به گذشت اولیای  دم خواستار تخفیف مجازات موکلش شد.

با پایان جلسه رسیدگی، هیأت قضات شعبه ٧٤ برای صدور رأی دادگاه وارد شور شدند.

هموطن

جدید ترین مطالب سایت