لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

باغچه های عمودی به روش آمریکایی ها

کارا و ویل مِیر، رواج دهنده باغچه های عمودی در کالیفرنیا هستند. باغچه های عمودی بهترین راه حل برای خانه یا مکان هایی است که فضای کافی برای رشد و پرورش گیاهان ندارند.

 

 

کارا و ویل مِیر، رواج دهنده باغچه های عمودی در کالیفرنیا هستند. باغچه های عمودی بهترین راه حل برای خانه یا مکان هایی است که فضای کافی برای رشد و پرورش گیاهان ندارند. درست همانند نصب یک تابلوی نقاشی به دیوار، می توانید گیاهان خاصی را نیز روی تابلو نصب و از دیوار آویزان کنید.

باغچه های عمودی به روش آمریکایی ها

باغچه های عمودی به روش آمریکایی ها پرورش گیاهان,باغچه عمودی,,

گیاهان شیره دار با برگ های ضخیم همچون کاکتوس،  بهترین انتخاب برای باغچه های عمودی است. زیرا این نوع گیاهان دیر رشد می کنند و آب کمی هم نیاز دارند.نکات لازم برای ساخت باغچه دیواری•    نخستین وسیله ای که برای ساخت این باغچه نیاز دارید، قاب عکس است. برای این منظور لازم نیست قاب عکس گران قیمت بخرید. حتی اگر قاب عکس قدیمی دارید هم می توانید از آن استفاده کنید.•    گل های اچواریا و گل ناز برای این باغچه بسیار عالی هستند.•    بهتر است باغچه شما رنگ های محدودی داشته باشد به همین دلیل به دنبال گیاهانی باشید که در یک خانواده رنگ هستند. یا دست کم سه یا چهار رنگ را در نظر داشته باشید.•    برای قاب خود یک نقطه کانونی و مرکز توجه درست کنید.

باغچه های عمودی به روش آمریکایی ها

مرحله یک: برش دهیدبا کمک قیچی کوچک باغبانی، ساقه گیاهانی که انتخاب کرده اید را به طول سه تا 5 سانتی متر برش دهید. برگ های پایینی را جدا کنید. ساقه برش خورده را چند روز داخل آب قرار دهید. این کار باعث می شود تا لایه ای ظریف قسمت برش داده شده ساقه را بپوشاند. اگر گیاه کمی چروک شد نگران نشوید.

باغچه های عمودی به روش آمریکایی ها

مرحله 2:  جمع آوری وسایلبرای تهیه باغچه عمودی می توانید از هر نوع قابی استفاده کنید. به طور مثال، در عکس از قاب چوبی استفاده شده است.وسایل موردنیاز برای انجام کار:•    قاب عکس بدون پانل پشتی•    فریم چوبی برای پشت باغچه•    چکش•    میخ•    توری فلزی به اندازه قاب عکس•    منگنه•    تخته چندلایه برای پشت قاب، به اندازه فریم چوبی برش داده شود•    رنگ•    پارچه تمیز•    خاک گلدان•    گیاهان آماده شده•    سیخ چوبی یا چاپ استیک (چوب های غذاخوردن ژاپنی ها)

باغچه های عمودی به روش آمریکایی ها

مرحله 3:  نصب فریم چوبیفریم چوبی عمق بیشتر به قاب عکس می دهد. عمق بیشتر هم کمک می کند تا فضای کافی برای خاک و کاشت گیاهان وجود داشته باشد. بهتر است از چوبی برای ساخت این فریم استفاده کنید که ذاتا ضدآب است. به طور مثال، چوب سرو برای این منظور بسیار عالی است. اندازه های این فریم باید به اندازه بخش داخلی قاب عکس باشد. با کمک میخ، فریم را به قاب وصل کنید.

باغچه های عمودی به روش آمریکایی ها

مرحله 4: قرار دادن توری فلزیپس از نصب فریم روی قاب، توری فلزی را به آن وصل کنید. سوراخ های این توری باید ریز باشد تا خاک از آن بیرون نریزد. باید توری را به لبه های فریم وصل کنید.

باغچه های عمودی به روش آمریکایی ها

مرحله 5: نصب تخته پشتیاکنون زمان نصب تخته چند لایه پشت قاب است. برای اطمینان از محکم بودن، از میخ برای نصب آن به قاب استفاده کنید.

باغچه های عمودی به روش آمریکایی ها

مرحله 6: رنگ کردن قابقاب را برگردانید روی قاب را با قلم مو و رنگ روغن نقاشی کنید تا هم رنگ زیبایی پیدا کند و هم باعث مقاومت بیشتر قاب نیز بشود. اگر دوست دارید قاب رنگ قدیمی داشته باشد. پس از رنگ زدن، چند دقیقه اجازه دهید تا رنگ روی چوب جذب شود و سپس با کمک یک پارچه تمیز، روی رنگ بکشید تا برخی قسمت ها پاک یا کمرنگ شوند.

باغچه های عمودی به روش آمریکایی ها

مرحله 7: اضافه کردن خاکابتدا باید اجازه دهید رنگ قاب به طور کامل خشک شود. سپس داخل قاب را از خاک پر کنید. خاک را روی توری بریزید و با دست همچون تکان دادن الک، قاب را تکان دهید تا خاک داخل جعبه ریخته شود. این کار را تا زمانی تکرار کنید که همه فضای جعبه ای قاب پر از خاک شود.

باغچه های عمودی به روش آمریکایی ها

مرحله 8: سوراخ ایجاد کردنگیاهانی که ساقه های آنها را برش داده و داخل آب گذاشته اید را به شکلی که دوست دارید روی یک سطح صاف بچینید. با کمک سیخ چوبی یا مداد از روی توری فلزی، داخل خاک چاله ایجاد کنید و گیاه را داخل آن قرار دهید. بهتر است این کار را از کناره های قاب آغاز کنید.

باغچه های عمودی به روش آمریکایی ها

مرحله 9: چیدن گیاهانگیاهان را به ترتیب و شکلی که تمایل دارید داخل خاک بچینید. گیاهانی شیره دار اصولا خیلی زود ریشه می کنند و لازم نیست آنها را داخل خاک فشار دهید.

باغچه های عمودی به روش آمریکایی ها

مرحله 10: شکل دادنابتدا گیاهان بزرگ تر و سپس کوچک ترها را داخل خاک قرار دهید. تا جایی که می توانید گیاهان را نزدیک به هم نصب کنید. شاید ابتدای کار توری فلزی دیده شود اما پس از رشد گیاهان این توری زیر برگ ها گم خواهد شد. 

باغچه های عمودی به روش آمریکایی ها

مرحله 11: اجازه دهید ریشه دهدپس از کاشت گیاهان داخل قاب دیواری، آنها را به صورت افقی، یک یا دو هفته زیر نور مستقیم آفتاب قرار دهید تا در خاک ریشه کنند. به تدریج میزان نور را زیاد کنید و دو هفته اول به آنها آب ندهید.

باغچه های عمودی به روش آمریکایی ها

مرحله 12: نمایش تصویر ساخته شدهمی توانید این باغچه را روی میز بگذارید یا از دیوار آویزان کنید. این گیاهان را ماهی یک بار بیشتر آب ندهید. برای این کار نیز باید قاب را از روی دیوار بردارید و زمین بگذارید، آن را آبیاری کنید و تا زمانی که آب جذب خاک نشده است اجازه دهید روی سطح صاف باقی بماند. پیش از نصب دوباره آن روی دیوار از خشک بودن خاک مطمئن شوید. در هوای گرم و نور مستقیم آفتاب که بسیار داغ است، مراقب گیاهان باشید. در خانه سعی کنید آن را نزدیک پنجره های جنوبی نصب کنید.

باغچه های عمودی به روش آمریکایی ها

  هموطن

جدید ترین مطالب سایت