فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

افزایش فاصله فقیرو ثروتمند در جهان

نابرابری بین ثروتمندان و افراد فقیر در کشورهای عضو سازمان همکاری اقتصادی و توسعه به درجه بالایی رسیده است. این رقم در دهه ۱۹۸۰ میلادی بیش از ۷ برابر بوده است.

سازمان بین المللی همکاری اقتصادی و توسعه در گزارشی اعلام کرد در ۳۴ کشور عضو آن درآمد افراد ثروتمند بیش از ۹ برابر بیشتر از افراد فقیر است.

 این رقم در دهه ۱۹۸۰ میلادی بیش از ۷ برابر بوده است. در کشورهای شیلی، مکزیک، ترکیه و آمریکا بیشترین نسبت نابرابری بین ثروتمندان و فقیران وجود دارد.

 در کشورهای دانمارک، اسلوونی، اسلواکی و نروژ نیز کمترین نسبت نابرابری دیده می شود. براساس گزارش سازمان همکاری اقتصادی و توسعه در قدرتهای نوظهور اقتصادی نیز درصد نابرابری بین فقرا و ثروتمندان بالاست.

آمار سازمان همکاری اقتصادی و توسعه نشان می دهد بین سالهای ۱۹۹۵ تا ۲۰۱۳ میلادی بیش از نیمی از مشاغل ایجاد شده در ۳۴ کشور عضو این سازمان غیردائمی بوده است.

این سازمان به کشورها توصیه می کند برای مبارزه با نابرابری و رسیدن به رشد اقتصادی بالا ابتدا باید برابری بین زن و مرد برای دسترسی به مشاغل مختلف رعایت شود!!

توسعه مشاغل باثبات و دائمی همچنین سرمایه گذاری در بخش آموزش و پرورش از دیگر مواردی است که به اعتقاد این سازمان می تواند در راه مبارزه با نابرابری در یک کشور موثر باشد.

این سازمان علت اصرار به اجرای سیاست هایی که نتیجه اش افزایش فاصله طبقاتی بوده را توضیح نداده است.

هموطن

جدید ترین مطالب سایت