فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

کمپین تبلیغاتی؛ از‌افسریه تا جماران

بی گمان او پرنسیب و پرستیژی متفاوت از روسای جمهوری قبلی داشت، رفتارهای منحصر به فردی که بسیاری از آنها نه قابل پیش بینی بود نه نمونه مشابهی تا آن برهه در این جایگاه و منصب داشت.

کمپین تبلیغاتی؛ از‌افسریه تا جماران

بی گمان او پرنسیب و پرستیژی متفاوت از روسای جمهوری قبلی داشت، رفتارهای منحصر به فردی که بسیاری از آنها نه قابل پیش بینی بود نه نمونه مشابهی تا آن برهه در این جایگاه و منصب داشت. در میان تمامی این خصایص و خصلت ها یک صفت بارز را می شد در رفتارهای وی به وضوح مشاهده کرد.

میل به برون نمایی و عرضه در افکار عمومی و جلب توجه رسانه ای؛ خواست و هدفی که در قالب های مختلف بروز و ظهور می یافت تا او را به هر نحوی از انحا بر صدر اخبار بنشاند. با چنین عقبه و سابقه ای طبیعی و بدیهی است که نزدیک به دو سال غیبت از صحنه قدرت رسمی چندان مطلوب و خوشایند نباشد و محمود احمدی نژاد را به تکاپو وادارد تا زمینه های حضور در افکار عمومی را از طرق مختلف فراهم آورد به خصوص که این روزها فضای سیاسی مهیای تمهید و تدارک برای انتخابات دور دهم مجلس شورای اسلامی می شود و حضور مرد بهاری در کنار اسفندیار رحیم مشایی به هنگام ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری نشان داد که وی میل و رغبت انکارنشدنی برای حفظ و تداوم فعالیت خود و جریان متبوعش را در فضای سیاسی دارد. مرور فعل و انفعالاتی که احمدی نژاد طی یکی، دو ماه اخیر رقم زده به خوبی نشان می دهد که او با دو استراتژی مشخص در صدد برکشیدن مجدد در فضای سیاسی کشور است.

 بازگشت به پایگاه های سنتی و جلب توده ای

احمدی نژاد در سال ۸۴ محور فعالیت های انتخاباتی خود را حضور در اماکن و پایگاه های مذهبی و سنتی قرار داده بود به دو دلیل مشخص؛ اول آنکه رای قشر سنتی تر جامعه را به خود جلب کند و خود را فردی ملتزم و پابرجا در مسائل دینی و مذهبی نشان دهد و دوم آنکه وی با شعار ساده زیستی و عدالت خواهی پای به وادی رقابت های انتخاباتی گذاشته بود و چه برون نمایی ای ساده زیست تر از حضور در مکان های مذهبی و سخنرانی در چنین فضایی.

پس از قدرت یابی اما وی اظهارنظرهایی داشت که در زمینه آزادی های اجتماعی نگاه تساهل مدارانه را ترویج می کرد و در عمل هم آنچه اتفاق افتاد، مطلوب قشر سنتی نبود و آنان بدین سان از احمدی نژاد فاصله گرفتند. در وهله دوم طرح برخی شعارها و میدان داری رحیم مشایی نارضایتی از حامیان وی را در پی داشت و فاصله دوچندانی میان آنان انداخت و بالاخره تورم و فشار اقتصادی و همچنین اخبار سونامی وار تخلفات اقتصادی فاصله قشر حامی وی در سال ۸۴ با احمدی نژاد را بسیار کرد.

حال او یکبار دیگر برنامه منسجم حضور در حسینیه ها و مساجد را در دست اجرا گذاشته و در تمامی مناسبت های مذهبی اخیر از شمال کشور تا شرق تهران در مساجد و حسینیه ها حضور پیدا می کند و تم اصلی سخنان خود را هم به امور مذهبی اختصاص می دهد تا چهره خود را نزد طیف مذهبی جامعه بازسازی کند. احمدی نژاد با این سیر عملکردی و حضور متواتر نشان می دهد که قصد ندارد هیچ فرصتی را از دست بدهد و عزم جزم کرده تا با این برنامه های تبلیغاتی منسجم حلقه های حامی خود را یکبار دیگر منسجم کرده و امید به بازگشت سیاسی را در آنان زنده کند و بی شک اولین نقطه و گرانیگاه محک این ایده، انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی خواهد بود.

  همنشینی با بزرگان و بهره گیری تبلیغاتی

دومین استراتژی معطوف به کنش شخصی که احمدی نژاد آن را پی می گیرد، دیدار با چهره های سیاسی شناخته شده و مورد وثوق افکار عمومی است. او طی این دیدارها ضمن آنکه از بعد تبلیغاتی این دیدارها استفاده کرده و خود را در سطح گسترده رسانه ای یکبار دیگر طرح و عرضه می کند با دیدار با این چهره های سیاسی معتدل و مورد وثوق نحله های مختلف سیاسی، سعی در جلب توده های غیرحامی خود و بازسازی چهره سیاسی اش را نزد افکار عمومی دارد.

برای انجام این دیدارها نیز نیاز به مقدمه چینی های خاص و یا صرف انرژی فراوان نیست. احمدی نژاد که چندی پیش برای تشکر از آیت ا...  هاشمی شاهرودی به مناسبت حضور در مراسم ختم والده اش به منزل وی رفته بود، روز گذشته نیز برای دیدار با آیت ا... سیدحسن خمینی و تشکر از حضور یادگار امام در منزل احمدی نژاد برای تسلیت فوت والده اش به جماران رفت. خبر این بازدید و قدردانی همانگونه که انتظار می رفت انعکاس گسترده رسانه ای داشت و البته یک اقدام پسندیده و طبیعی هم بود که شائبه های سیاسی ندارد اما همین بازدیدهای حساب شده با زمان بندی مناسب در یک فرآیند کلی فواید و نتایج مختص به خود را دارد.

  درنهایت...

احمدی نژاد نشان داده که سیاستمدار هوشمند و موقعیت شناسی زیرک است و در حوزه رویکردهای پوپولیستی تخصص ویژه ای دارد ضمن آنکه او علاقه وافری به بازگشت به صحنه سیاسی از خود نشان می دهد و حتی زیرکانه از حربه سکوتش نیز در این مسیر بهره می گیرد؛ حال که او عیان تر از دو سال گذشته مشغول فعالیت های اجتماعی و حضور در عرصه عمومی شده باید به تدریج منتظر واکنش های عیان تر و سیاسی تر وی نیز بود چراکه او اکنون در مرحله مقدمه چینی و تست اولیه است تا ضمن محک جامعه، بسترهای مناسب را برای بازگشت خود فراهم کند و البته روی لغزش و اشتباه رقبا نیز حساب ویژه ای باز کرده است.

 اخبار  سیاسی  - آرمان 

جدید ترین مطالب سایت