فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

شخصیت‌شناسی فیس‌بوکی با استاتوس‌ها

پژوهش محققان دانشگاه برونل نشان می دهد افرادی که استاتوس های فیس بوکی خود را در زمینه روابط احساسی با شریک زندگی شان پست می کنند، به احتمال زیاد اعتماد به نفس کمتری دارند و همچنین افرادی که در مورد ورزش، رژیم غذایی و افتخارات خود، دائما پست می گذارند، خود شیفته هستند.

محققان دانشگاه برونل لندن طی یک پژوهش، گروهی متشکل از 555 کاربر فیس بوکی را به منظور بررسی صفات شخصیتی نظیر برون گرایی، روان رنجوری، سازگاری، قدرت پذیرش، وظیفه شناسی و همچنین اعتماد به نفس و خودشیفتگی و انگیزه های مرتبط برای انتخاب موضوعات استاتوس های فیس بوکی مورد مطالعه قرار دادند.

نتایج این پژوهش نشان داد افرادی با اعتماد به نفس کم، مکررا استاتوس های مرتبط با روابط احساسی خود با شریک زندگی شان را به روز می کردند.

خودشیفته ها نیز دستاوردهای خود را به منظور اعتبارسنجی از سوی جامعۀ فیس بوکی به روز رسانی می کردند و در واقع چون "لایک" و نظرهای بیشتری را دریافت می کردند بیشتر برای این کار ترغیب می شدند.

علاوه بر این، خودشیفته ها تمایل بیشتری برای پست استاتوس های مرتبط با ظاهر فیزیکی نظیر رژیم غذایی یا ورزش کردن داشتند.

از سویی دیگر، بر اساس نتایج این پژوهش، افراد با وجدان نیز استاتوس های مرتبط با فرزند را پست می کردند.

به گفته محققان افرادی که لایک و نظرات بیشتری را دریافت می کنند از نظر اجتماعی مزایای بیشتری را تجربه می کنند در حالی که افرادی که این دو حالت را تجربه نمی کنند به نوعی مطرود اجتماعی قلمداد می شوند.

هموطن

جدید ترین مطالب سایت