لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

دام بزرگ آژانس‌های مسافرتی با سراب سفر به 5 قاره

به صورت اتفاقی (رندوم) اقدام به شماره گيري تلفن افراد کرده و ایشان را براي توضيح خدمات و شرايط عضويت، با وعده قرعه کشي برای اعطای جایزه اقامت چند روزه رايگان در جایی مثل جزاير قناري به اتاقي مي کشانند که در آنجا يکي دو خانواده ديگر نيز از خود گردانندگان برنامه در آنجا حضور دارند تا با ايجاد نمايشي دلچسب، مشتريان را راغب به امضاي قراردادهايي نمايند که با زيرکي خاصي تنظيم گرديده اند.

هموطن: سوداي سفر به نقاط ديگر جهان به ويژه با وعده ديدن 5 جزيره مشهور از 5 قاره جهان اخيرا باعث شده تا عده زيادي از شهروندان در دام بدي بيفتند.

به گزارش «تابناک»، به تازگی برخي آژانس هاي مسافرتي اقدام به اجراي طرحي براي جذب عضو و ارائه خدمات مسافرتي و تفريحي به آنها کرده اند که در نظر اول دنياي پر زرق و برقي پیش روی امضا کنندگان این قراردادها ترسیم می کند اما در ادامه راه، يک به يک چراغهاي اين سالن نوراني خاموش مي شود تا مشتريان دریابند در دالان تاريکي مانده اند و خود را مجبور ببينند که تا به آخر کورمال کورمال حرکت کنند.

ماجرا به این صورت است که آژانس ها به صورت اتفاقی (رندوم) اقدام به شماره گيري تلفن افراد کرده و ایشان را براي توضيح خدمات و شرايط عضويت، با وعده قرعه کشي برای اعطای جایزه اقامت چند روزه رايگان در جایی مثل جزاير قناري به اتاقي مي کشانند که در آنجا يکي دو خانواده ديگر نيز از خود گردانندگان برنامه در آنجا حضور دارند تا با ايجاد نمايشي دلچسب، مشتريان را راغب به امضاي قراردادهايي نمايند که با زيرکي خاصي تنظيم گرديده اند.

وعده سفر به 5 جزيره در 5 قاره جهان و بزرگترين نقاط توريستي دنيا و ارائه خدمات رزرو هتل، اخذ ويزا و بليط هواپيما براي اين سفرها، در کنار ارائه خدمات ديگر به مشتريان مانند اخذ ويزا از سفارت هاي ديگر، گرفتن بليط هاي پرواز به همه نقاط دنيا، گرفتن هتل هاي طرف قرارداد در بيش از 100 کشور دنيا با تخفيف 10 الي 40 درصد همگي عوامل انگیزشی ای هستند که مشتريان را به امضاي قراردادي راغب مي کنند که به زودي متوجه درخواهند یافت کمتر از 30 درصد آن در آينده اجرايي خواهد شد.

مشتريان در حالي که هرکدام مبالغي بيش از 10 ميليون تومان براي عضويت در اين برنامه ها را مي پردازند به زودي و با گرفتن نخستين خدمات از آژانس متوجه خواهند شد که همه وعده هاي داده شده پوچ بوده و براي کليه خدمات دريافتي از آنها درخواست پرداخت دوباره پول مي شود.

با امضاي قرارداد، آژانس که مبلغ کلاني را يک جا دريافت کرده و به عنوان حق عضويت نيز سالانه مبلغي را به ارزهاي خارجي از مشتريان دريافت مي کند، خدماتي را طي چند سال به افراد ارائه مي دهد که نه تنها با دريافت مبالغ ديگر باز هم هزينه هاي مصرف شده را دوباره باز مي گردانند بلکه با محاسبه اي سرانگشتي مي توان دريافت که مشتري در بهترين حالت متصور در شرايط عادي مي توانست با پرداخت همان هزينه و شايد کمتر چنين سفري را از طريق هر آژانسي برنامه ريزي کند.

براي مثال در يکي از اين آژانس ها اين امکان داده مي شود که عضو بتواند با پرداخت مبلغي تا 350 يورو يک هفته اقامت رايگان خود در يکي از جزاير 5 قاره جهان را با هر شهر يا جزيره ديگري عوض کند که در اکثر موارد مشتريان ناراضي معتقدند که حتي براي تعويض هايي که از نظر هزينه با محل اصلي يکسان به نظر مي رسند درخواست مبالغي خارج از تصور شده است. اين در حالي است که برخي جزيره هاي موجود در قرارداد مکان هايي است که عملا فاصله زيادي از ايران دارند و قيمت زياد بليط هواپيما و با توجه به شرايط حاکم ارزي و زمان طولاني پروازها باعث مي شود تا قريب به اتفاق مشتريان قيد سفر به اين جزيره ها را بزنند و به پرداخت هزينه هاي دوباره براي تعويض مناطق مورد نظر اقدام کنند.

متأسفانه بسياري از مشتريان بدون در نظر گرفتن اينگونه محاسبات و نکات بسيار ريز حاضر در قراردادها که به اين مورد ختم نشده و بسيارند و به دليل وعده هاي پر زرق و برق و پوشالي زيادي که در جلسه معرفي به آنها داده مي شود اقدام به امضاي قراردادي مي نمايندکه در آينده به شدت از وضعيت خدمات ناراضي خواهند بود.

اين قراردادها اگرچه در متن خود آنها تصريح به عدم تشابه شده در بسياري موارد شبيه به تايم شيرينگ است و اگرچه مشتريان با امضاي قرارداد حق خيار غبن ولو فاحش را از خود ساقط مي کنند و در مورد پيگيري قضايي اقدام به رجوع به داوري قبل از هر اقدام ديگري مي کنند بايد بدانندکه تمامي اينگونه قراردادها به دليل خيار تدليس در معامله قابل پيگيري حقوقي و ابطال هستند ضمن اينکه در چنين مواردي مراجعه اتحاديه ها و اصناف راه ديگري احقاق حق و پيگيري مطالبات است.

به نظر مي رسد در مثال مذکور سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري به عنوان متولي بحث گردشگري و توريسم در ايران بايد توجه خاصي را به دام بزرگي که خانواده هاي زيادي را نادانسته در خود مي افکند داشته باشد.

جدید ترین مطالب سایت