لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

داستان عکس؛ رقص نور در سیدنی

شب یعنی تاریکی و خیابان های خلوت؛ مگر اینکه درست این موقع سال، در سیدنی، پایخت ساحلی استرلیا باشید که «جشنواره نور» در آن برگزار می شود.

جشنواره هنری نور که هر سال در ماه های می و ژوئن برگزار می شود، 18 شب را متفاوت می کند. ترکیبی از نور بازی، اجراهای هنری، کنسرت های موسیقی، کارگاه های هنری، نمایش های مشارکتی با تماشاگران، محل به نمایش درآمدن خلاقیت های بزرگ هنرمندان نورپرداز، موزیسین ها و ایده پردازهایی است که تمام هنرشان را به صدا و پروژکتورهای بزرگ و رنگارنگ و البته با لباس و خلاقیت های محیطی دیگر به نمایش می گذارند.

برای سه هفته در پایان ماه می و آغاز ژوئن، شب ها ساختمان های بزرگ و شاهکارهای معماری مثل خانه اوپرای سیدنی، مجسمه ها و خیابان ها و پارک ها و حتی ساختمان دانشگاه و موزه سیدنی، با نور بازی تبدیل به صحنه های نمایش می شوند.

جشنواره نور سیدنی، که به آن «ویوید» (vivid) هم می گویند، از نظر تجاری نیز اهمیت زیادی دارد. آن طور که مدیر این جشنواره می گوید، سال گذشته میلادی 1.4 میلیون نفر از این جشنواره دیدن کرده اند و این برای همه نام های تجاری بزرگ دنیا فرصت خوبی است که چه با حمایت مالی از این جشنواره و هنرمندانی که در آن کار می کنند و چه با نمایش تبلیغ هایشان در این زمان خاص، مخاطب های بیشتری به دست بیاورند.

این جشنواره که اولین بار در سال 2009 با نمایش نور روی ساختمان خانه اوپرای سیدنی آغاز شد، هر سال علاوه بر نمایش زیبای رنگ و نور، تلاش می کند نظر مردم را به اهمیت انرژی در دنیای امروز جلب کند.

جشنواره نور سیدنی علاوه بر ارزش های تبلیغاتی و تلاش برای جلب توجه مردم به اهمیت انرژی، هر سال محل گردهم آیی هنرمندان و استادان دانشگاه در رشته های مرتبط است تا زمینه گفت وگو و ارائه ایده های جدید و خلاقانه را فراهم کند و فرصتی برای به اشتراک گذاشتن دستاوردهای جدید باشد.

طی روزهای جشنواره نور در استرالیا، صدها ساختمان در مرکز هنری و تجاری شهر و همچنین ساختمان هایی در حاشیه شهر سیدنی با پروژکتورهای معمولی و سه بعدی رنگ آمیزی می شود.

ایسنا - فاطمه کریمخان

داستان عکس؛ رقص نور در سیدنی

ساختمان خانه اپرا در سیدنی

داستان عکس؛ رقص نور در سیدنی

نورپردازی بر دیوارهای ساختمان موزه هنرهای معاصر سیدنی

داستان عکس؛ رقص نور در سیدنی

خانه فرهنگ های محلی تبدیل به باغچه ای از گل شده است

داستان عکس؛ رقص نور در سیدنی

خیابانی که برج ساعت سیدنی در آن قرار دارد،

با ابتکار یک هنرمند، به رودخانه تبدیل شده است

داستان عکس؛ رقص نور در سیدنی

نورافشانی در آستانه آغاز جشنواره هنر نور در سیدنی

داستان عکس؛ رقص نور در سیدنی

پله ها با نورپردازی تبدیل به کلاویه های یک پیانو شده اند؛

آن هم درست وسط شهر

داستان عکس؛ رقص نور در سیدنی

بخشی از منطقه ساحلی شهر سیدنی در آغاز جشنواره نور

هموطن

جدید ترین مطالب سایت