لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

تصاویری ترسناک از انبوه سیارک‌ها در مسیر کره زمین

حیات کره زمین همواره در خطر برخورد سیارک ها و اجرام آسمانی بوده است، بر همین اساس دانشمندان طرح های پیشگیرانه را در دستور کار خود قرار داده اند.

یک مهندس شاغل در شرکت گوگل یک نقشه تعاملی منحصر به فرد از وضعیت سیارکها در منظومه شمسی در 50 سال آینده ترسیم کرده است.

تصاویری ترسناک از انبوه سیارک‌ها در مسیر کره زمین

گفتنی است، براساس این نقشه میلیو ن ها سیارک در منظومه شمسی وجود دارد و بسیاری از آنها خطری جدی برای برخورد با کره زمین و نابودی حیات در این سیاره هستند.

تصاویری ترسناک از انبوه سیارک‌ها در مسیر کره زمین

بررسی ها نشان می دهند، براساس پژوهش های فضایی کره زمین به طور متوسط در هر 5000 هزار سال مورد اصابت توسط یک سیارک بزرگ قرار می گیرد.

تصاویری ترسناک از انبوه سیارک‌ها در مسیر کره زمین

براساس تحقیقات حدود یک میلیون سیارک در مجاورت کره زمین وجود دارند و بسیاری از آنها از فلزات فوق العاده گرانبها و کمیاب حتی ناشناخته تشکیل شده اند.

با وجود اینکه اکثر سیارکهای کوچک که از جو زمین رد شده به سطح سیاره برخورد می کنند در مناطقی مانند اقیانوس آرام و یا اطلس وارد آب می شوند اما کارشناسان اعلام کرده اند در فاصله سالهای 2000 تا 2013 در حدود 26 برخورد به مناطق مسکونی و زمین از سوی سیارکها رخ داده که منجر به جراحت و نیز تخریب اماکن شده است.

در حال حاضر تیمی از متخصصان دانمارکی در حال طراحی و ساخت یک فضا پیما برای هدف گرفتن سیارکهای در مسیر سیاره زمین و نابود کردن آنها قبل از برخورد به کره زمین هستند.

اخبارعلمی - باشگاه خبرنگاران

جدید ترین مطالب سایت