فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

برای ماندگاری آرایش بر روی پوست چرب

یکی از نارضایتی که افراد دارای پوست چرب دارند این است که آرایش بر روی صورت شان نمی ماند و به خاطر تعریق و چرب شدن صورت، آرایش شان براق می شود و مجبور به پاک کردن آن هستند. شاید شما از جمله افرادی هستید که پوست تان چرب است و تمایل داشته باشید تا نکاتی را درباره دوام آرایش بر روی پوست خود بدانید.

افرادی که این نوع پوست را دارند، غدد چربی شان بیش از حد فعال است. البته داشتن پوست چرب به دلایلی خوب هم هست، چرا که باعث حفظ رطوبت پوست و صاف تر به نظر رسیدن آن می شود، ولی یک مشکل خیلی بد هم دارد: جوش.

به نوشته تک رژ، حداکثر ترشح چربی پوست، در سنین ۱۶ تا ۵۰ سالگی است. منافذ پوست در این نوع اغلب بزرگ است. پوست براق است و زیاد جوش می زند. (چون گرد و غبار و آلودگی راحت تر از طریق این منافذ بزرگ به پوست نفوذ می کند.)

- ابتدا پوست خود را آماده کنید

اگر پوست شما چرب است، بهتر است که از یک کرم قبل از آرایش استفاده کنید. این کار باعث می شود که آرایش مدت زمان بیشتری بر روی پوست شما بماند. شما باید بر روی نواحی چرب تر مانند ناحیه T، پیشانی، بینی و چانه از کرم قبل از آرایش فاقد چربی استفاده کنید. این کار را بعد از شستشوی پوست خود و قبل از استفاده از کرم پودر و یا هر آرایش دیگری انجام دهید.

- چشمان خود را آماده کنید

از مالیدن کانسیلر به دور چشم خود پرهیز کنید. به جای آن از کرم های قبل از آرایشی استفاده کنید که برای پلک طراحی شده اند.

- از استفاده بیش از حد از پودر خودداری کنید

از پودر فقط در نواحی از صورت خود استفاده کنید که درخشنده هستند. اگر از پودر زیاد بر روی صورت خود استفاده کرده اید، اسفنج آرایش را مرطوب کنید و بر روی نواحی که از صورت که دارای پودر زیادی است قرار دهید.

- از ورق های چربی زدا استفاده کنید

می توانید همیشه ورق ها و کاغذ های چربی زدا را با خود همراه داشته باشید این کاغذها چربی را از روی پوست شما بر می دارند.

- از مواد آرایشی فاقد چربی استفاده کنید

هنگامی که پوست شما به اندازه کافی چرب است بهتر است که از مواد آرایشی فاقد چربی استفاده کنید و این کار باعث می شود که منافذ پوست شما نیز باز نشوند

- از کرم های قبل از آرایش با دوام استفاده کنید

آب و روغن هر دو باعث از بین رفتن آرایش می شوند. به همین دلیل بسیاری از افراد از محصولاتی استفاده می کنند که ضد آب هستند. بهتر است که از کرم های قبل از آرایش مخصوص چشم استفاده کنید.

- به پوستی نرم و هموار فکر کنید

قبل از آرایش، از یک مرطوب کننده سبک که چرب نباشد برای آبرسانی به پوست خود استفاده کنید.استفاده از کرم ضدآفتاب فاقد چربی را فراموش نکنید.

- چربی اضافی را کاهش دهید

هفته ای یک الی دو بار، از ماسک درمانی استفاده کنید. ماسک هایی که از کائولین یا بنتونیت ساخته شده اند برای پوست های چرب بسیار مناسب هستند و ناخالصی ها و چربی را جذب می کنند.

کمی از کرم های درمانی را با انگشت بر روی پوست خود قرار دهید. اجازه دهید که ۱۰ الی ۱۵ دقیقه بر روی پوست شما بماند و سپس صورت خود را با آب گرم بشویید.

هموطن

 

جدید ترین مطالب سایت