فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

با کودکان بد غذا چه کنیم؟

یک کارشناس تغذیه گفت: بد غذایی کودکان علل مختلفی دارد که مهم ترین علت آن، بی اشتهایی کودک است.

«آرزو کاوه ای»، اظهار کرد: شایع ترین علت بی اشتهایی در کودکان کمبود روی در بدن او است و در برخی موارد کمبود آهن به علت عدم استفاده کافی از غذاهای حاوی آهن عامل بی اشتهایی کودک می شود.

وی تصریح کرد: کودکان از 6 ماهگی شروع به خوردن غذا می کنند که در این میان خود ما هستیم که روش غذا خوردن و عادات غذایی غلط خود را به کودکان می آموزیم و آنان هم ذائقه خود را از ما کسب می کنند.

این کارشناس تغذیه افزود: برخی کودکان کم غذا نیستند و این تصور اشتباه پدر و مادر است که کودک را با دیگران مقایسه کرده و او را کم غذا تلقی می کنند، بنابراین باید از مقایسه کودک خود با دیگر کودکان خودداری کرده و اجازه دهیم هرگاه میل دارد غذا بخورد و هرگز غذا را به عنوان پاداش به کودک ندهیم.

کاوه ای تصریح کرد: از 6 ماهگی که کودک شروع به غذا خوردن می کند برنامه غذایی اش را به گونه ای تنظیم کنیم که سه میان وعده و سه وعده اصلی در برنامه غذایی کودک بگنجد.

وی گفت: استفاده از نمونه های رشد کودک تا هفت سالگی برای کنترل رشد قد و وزن کودک ضروری است.

این کارشناس تغذیه اظهار کرد: بدن کودکان نیازمند جذب مواد مغذی است، هم چنین ضروریست که کمبودهای تغذیه ای روی و آهن را در کودکان جبران کنیم.

کاوه ای توصیه کرد: در خصوص غذاهای کمکی کودکان باید همه غذاها را متناسب با سن کودک به او عرضه کنیم، غذاهای مقوی را که کودک دوست ندارد شکیل کرده و بشقاب غذایش را رنگین و تزئین کنیم.

وی تصریح کرد: گوشت قرمز حاوی مقادیر زیاد آهن بوده و برای رشد کودک ضروریست، بنابراین در کودکانی که از خوردن آن امتناع می ورزند بهتر است شکل آن را تغییر دهیم و به اشکال زیبا و یا به صورت کوفته قلقلی و کتلت در آوریم تا کودک به آن تمایل نشان دهد.

هموطن

جدید ترین مطالب سایت