لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

نشاسته چینی هم آمد!

دبیر انجمن صنایع گلوکز، نشاسته و مشتقات آن گفت: به دلیل پایین بودن تعرفه، نشاسته و گلوکز چینی به بازار ایرانی راه پیدا کرده است که به منظور حمایت از تولید داخل باید جلوی واردات این محصولات گرفته شود.

محمد رسول مصائبی، با بیان اینکه ظرفیت تولید نشاسته و گلوکز مورد نیاز داخل وجود دارد، اظهار کرد: این واردات موجب ایجاد اختلال در بازار و تعطیلی برخی از واحدهای تولید شده است.

وی افزود: انجمن در حال پیگیری افزایش تعرفه واردات از طریق سازمان توسعه تجارت است، چراکه در صورت افزایش تعرفهمشکلات ذکر شده برطرف می شود.

دبیر انجمن صنایع گلوکز، نشاسته و مشتقات آن ادامه داد: علی رغم این که گلوکز، قند مایع محسوب می شود و مورد تایید سازمان استاندارد است همچون قند و شکر معافیت بر ارزش افزوده ندارد و واردات بی رویه در این صنعت موجب آسیب به بدنه تولید شده است.

مصائبی با اشاره به اهمیت گلوکز در صنایع غذایی گفت: گلوکز به عنوان قند مایع و جایگزین قند و شکر محسوب می شود و تاکنون پیگیری هایی را از سوی سازمان امور مالیاتی کشور برای معافیت مالی این محصول انجام داده ایم اما نتیجه ای حاصل نشده است.

دبیر انجمن صنایع گلوکز، نشاسته و مشتقات آن با بیان این که در اکثر کشور های پیشرفته گلوکز جزو ثابت سبد غذایی خانوار محسوب می شود، اظهار کرد: باید در ایران نیز استفاده از گلوکز به جای قند و شکر فرهنگ سازی شود.

وی میزان تولید نشاسته و گلوکز در سال گذشته را حدود 450 هزار تن عنوان کرد و گفت: از این میزان 10 درصد آن به کشور های منطقه آسیای میانه صادر شده است.

هموطن

جدید ترین مطالب سایت