لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

5 واقعیت در مورد بی‌اشتهایی عصبی

مشخص ترین علامت آنورکسی روحی از دست دادن وزن است. بیشتر افرادی که دچار این مشکل هستند سعی می کنند لاغری شان را با پوشیدن لباس های گشادتر مخفی کنند.

5 واقعیت در مورد بی‌اشتهایی عصبی

آنورکسی یا همان بی اشتهایی یک نوع اختلال در خورد و خوراک یا تغذیه است که افراد مبتلا با سرسختی از خوردن غذا سر باز می زنند.

این اختلال مشکلات جسمی و روحی زیادی برای افراد به بار می آورد. با ما باشید تا چند واقعیت نادیده گرفته شده در این اختلال را بازگو کنیم.

وزن افراد مبتلا به آنورکسی 15 درصد کمتر از وزن نرمالشان است

مشخص ترین علامت آنورکسی روحی از دست دادن وزن است. بیشتر افرادی که دچار این مشکل هستند سعی می کنند لاغری شان را با پوشیدن لباس های گشادتر مخفی کنند. اما واقعیت این است که وزن این افراد 15 درصد کمتر از وزن نرمال آن هاست.

بچه های 7 یا 8 ساله هم می توانند به بی اشتهایی مبتلا شوند

آنورکسی معمولاً نوجوانان و در برخی موارد خانم های جوان را درگیر می کند. با وجود اینکه این بیماری معمولاً با بلوغ و آغاز تغییرات روحی و هورمونی شروع می شود اما امکان دارد بچه های 7 یا 8 ساله هم به این مشکل مبتلا شوند.

تصور نکنید که این اختلال یک مشکل صرفاً زنانه است. حدود 5 درصد آقایان به

خصوص پسرهای نوجوان نیز از این مشکل رنج می برند. معمولاً این مشکل

بیشتر پسرهای ورزشکار را درگیر می کند

خانم های مبتلا به آنورکسی برای بارداری به مشکل بر می خورند

خانم هایی که از آنورکسی روحی رنج می برند قدرت باروری کمتری دارند و برای باردار شدن دچار مشکل می شوند. در برخی از خانم ها بارداری می تواند علائم آنورکسی روحی را کاهش دهد اما این ترس وجود دارد که به بچه آسیب برسد. البته در برخی دیگر از خانم ها بارداری علائم بی اشتهایی عصبی را افزایش می دهد. توجه داشته باشید که با کمک گرفتن از پزشک و برگشتن به تغذیه ی مناسب می توان با این بیماری مقابله کرد.

حدود 5 درصد قربانیان بی اشتهایی عصبی آقایان هستند

تصور نکنید که این اختلال یک مشکل صرفاً زنانه است. حدود 5 درصد آقایان به خصوص پسرهای نوجوان نیز از این مشکل رنج می برند. معمولاً این مشکل بیشتر پسرهای ورزشکار را درگیر می کند.

مصرف تخم مرغ، دسرهای خامه ای، شیر و سوپ ها در اولویت باشند

برای درمان و بهبود آنورکسی بهتر است با مصرف مواد غذایی مغذی و زودهضم آن هم در حجم کم شروع کرد. تخم مرغ، دسرهای خامه ای، سوپ ها و آش و همچنین شیر بهترین گزینه ها هستند. حجم غذا باید با مقدار کم شروع شود و به مرور زمان و با افزایش تدریجی وزن حجم غذای مصرفی نیز بیشتر شود. به عقیده ی متخصصان داشتن یک رژیم غذایی متنوع به همراه پروتئین برای ترمیم بافت های از دست رفته خوب است. کربوهیدرات ها برای دریافت انرژی و کمی چربی برای دریافت کالری بیشتر نیز برای این افراد لازم و ضروری است. توصیه می کنیم اگر از این مشکل رنج می برید کلسیم و مولتی ویتامین ها را هم در برنامه ی غذایی تان بگنجانید.

هموطن

جدید ترین مطالب سایت