فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

«تاتو» عوارض جدی دارد

تاتو کردن ممکن است عوارض جدی و بلندمدت داشته باشد که عفونت، خارش، ورم و قرمز شدن پوست از جمله آنهاست.

 

پزشکان در آمریکا می گویند از هر 10 نفری که تاتو می کنند یک نفر با عوارضی چون عفونت، خارش و قرمز شدن پوست رو به رو می شود که گاهی حتی تا چند سال پس از تاتو نیز این عوارض باقی می ماند.

دکتر «ماری لگر» از متخصصان پوست مرکز پزشکی «لانگون» در دانشگاه نیویورک گفت: در این بررسی حدود 300 تن که تاتو کرده بودند، مشکلات پیش روی آنان بررسی و مشخص شد حدود 10 درصد آنان با عوارضی روبرو بودند. برای برخی از بیماران این مشکلات همچون عفونت باکتریایی یا تورم و خارش موقت کوتاه مدت بوده  است.

همچنین به گفته این پزشک از هر 10 بیماری که از عوارض تاتو شکایت داشتند، شش نفر با مشکلات مزمن روبرو شدند. علاوه بر این، اگرچه بسیاری از این بیماران برای سال ها از عارضه خارش یا ورم رنج برده اند تعداد کمی از آنان مشکل خود را با پزشک در میان گذاشته اند.

«ماری لگر» همچنین گفت: برخی از بررسی ها در اروپا حاکی از آن است که رنگ سیاه مورد استفاده در تاتو حاوی کربن است در حالی که رنگ قرمز از ترکیب های نیتروژن تشکیل شده  است. تحقیق اولیه حاکی از آن است که این مواد ممکن است موجب انواع واکنش ها شود. افزون بر این، علت بروز مشکلات تاتو در تمامی بیماران مشخص نیست.

این پزشک افزود: لازم است تمام افرادی که با این عوارض رو به رو می شوند با پزشک مشورت کنند که معمولا داروهای موضعی یا خوراکی برای آنها توصیه می شود هر چند در برخی موارد از میان بردن تاتو بهترین گزینه است.

 

جدید ترین مطالب سایت