فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

ریزگردها در کاشان منشاء خارجی ندارد

یک عضو شورای شهر کاشان گفت: هجوم ریزگردها و گرد و غبارهای اخیر در شهرستان به جهت فرامنطقه ای بودن و به مخاطره انداختن سلامت شهروندان کاشانی مورد توجه شورای شهر واقع شده است.

هجوم ریزگردها و گرد و غبارهای اخیر در شهرستان به جهت فرامنطقه ای بودن و به مخاطره انداختن سلامت شهروندان کاشانی مورد توجه شورای شهر واقع شده است.

به گزارش ایسنا- منطقه اصفهان و به نقل از روابط عمومی شورای شهر کاشان، در نشست رسمی شورای اسلامی شهر کاشان و با حضور کارشناس فنی اداره منابع طبیعی این شهرستان، بحران هجوم ریزگردها و گرد و غبار که مدتی است به بحث دستگاه های درگیر در این موضوع تبدیل شده، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

ثابت، به دو نامه ارسالی خطاب به نماینده شهرستان کاشان جهت پیگیری مشکل هجوم ریزگردها و گرد و غبارهای اخیر در این شهرستان از طرف شورای شهر اشاره کرد و افزود: این بحران به جهت فرامنطقه ای بودن و به مخاطره انداختن سلامت شهروندان کاشانی و مشکلاتی که در دستگاه تنفسی بدن ایجاد می کند مدت ها است که مورد توجه شورای شهر واقع شده و ارسال این دو نامه از سوی شورای اسلامی شهر خطاب به نماینده شهرستان در مجلس در همین راستا ارزیابی می شود.

وی با اشاره به مهم بودن بحران ریزگردها در کاشان و توقع به جای شهروندان در حل این معضل پیشنهاد کرد تا نشستی مشترک با حضور فرماندار، نماینده شهرستان در مجلس و اداره منابع طبیعی و مشارکت بسیج دانشجویی و دانش آموزی برای حل این مشکل برگزار شود.

کارشناس فنی اداره منابع طبیعی شهرستان کاشان نیز در ادامه برخی اظهار نظرات درباره منشأ خارجی هجوم ریزگردها به کاشان را رد کرد و افزود: اکثر این ریزگردها که طی یکی دو ماه اخیر کاشان و سلامت شهروندان آن را مورد تهدید قرار داده اند از سمت شمال و شمال غرب این شهرستان و از دو منطقه آب شیرین و کویر همراه با باد شدید به کاشان وارد می شوند.

خالویی با بیان اینکه بحران ریزگردها در کاشان منشأ خارجی ندارد، افزود: کمبود منابع آبی و چرای بیش از حد دام در مراتع و خشکسالی، سه دلیل عمده افزایش هجوم ریزگردهایی است که منشأ آنها همین مناطق اطراف کاشان است.

وی با بیان اینکه مارچ پاشی هزینه و وقت زیادی صرف می کند و زیاد به صرفه نیست، گفت: ایجاد پوشش گیاهی و جلوگیری از چرای بی رویه دام در مراتع اطراف کاشان از راهکارهای فرونشاندن گرد و غبار و ریزگردها است.

رئیس شورای اسلامی شهر کاشان نیز در این نشست عزم جدی مسؤلان شامل فرماندار، نماینده مجلس، شورای شهر، شهرداری، اداره منابع طبیعی و شرکت آبفا در راه فرونشاندن هجوم ریزگردها به کاشان را لازم دانست و افزود: در آینده نزدیک و با افزایش این جلسات هم اندیشانه باید این بحران را به سرانجام رساند.

 علی رسول زاده همچنین پیشنهاد کرد تا آقایان ثابت و الماسی از جمع اعضای شورای اسلامی شهر کاشان پیگیر وضعیت بحران ریزگردها در این شهرستان باشند.

هموطن

جدید ترین مطالب سایت