فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

محصولات ارگانیک؛ راز سلامت

مدرنیته به همه اجزای زندگی مان رسوخ کرده است و گاه گداری خواب هایمان را آشفته می کند، انگار که خواب ها هم با پردازش های شیمیایی و فیزیکی دست ساخته بشر، چیدمان شده  و همین دلیلی است برای غیرقابل باور بودن شان!

هرگوشه از زندگی را که نگاه کنیم، در کنار هر موجود و ماده طبیعی، مشابه صنعتی آن کاشته شده و گاه شباهت ها آن قدر زیاد است که به چشم ها هم نمی توان اطمینان کرد و شاید همین یکی از دلایل کم رنگ شدن رنگین کمان اعتمادی باشد که همچون گنبدی زیبا، سقف زندگی هایمان را پوشانده بود و از خیلی مصائب، مصون مان می کرد.

و حالا پس از رنج هایی که بشر متحمل شد تا مصنوعاتی بسازد، تلاش هایی که به کار بست تا مرغ و گوشت و میوه را هم به مواد صنعتی بیالاید و میوه هایی درشت تر و خوشرنگ تر، مرغ هایی بزرگ تر و پرگوشت تر و ... تولید کند، به نقطه ای رسیده ایم که چراغ به دست پی محصولاتی می گردیم که طبیعی باشند، ارگانیک!

چند سالی است بحث محصولات ارگانیک و ویژگی های آن سر زبان ها افتاده و مردم مشتاق اند تا بتوانند از این محصولات استفاده کنند.

به تدریج اکثر فروشگاه های بزرگ به سمت عرضه محصولات ارگانیک، تمایل پیدا کرده اند، اگرچه هنوز میزان تقاضا به حدی نیست که نگاه جدی عرضه کنندگان را در سطحی وسیع به خود جلب کند، اما بعضی از فروشگاه ها، بخش هایی از قفسه ها و یخچال های موادغذایی را به مواد ارگانیک اختصاص داده اند، موادی که تمام محصولات خوراکی را شامل می شود.

البته در اغلب موارد، محصولات ارگانیک قیمتی بالاتر در مقایسه با محصولات غیرارگانیک دارد و قیمت یکی از تاثیرگذارترین عوامل در کند بودن سرعت جذب مشتری است.

اگرچه بسیاری از مردم هنوز هم تفاوت های محصولات ارگانیک را نمی دانند و کمتر شاهد تلاشی برنامه ریزی شده برای اطلاع رسانی به افراد از سوی بخش های مختلف جامعه نیز هستیم.

بیش از چهار سال قبل اولین قدم ها در شیراز و فارس برای عرضه محصولات ارگانیک و جلب کردن نظر مردم توسط شهرداری این شهر و جهادکشاورزی فارس برداشته شد.

این گام محدود به ایجاد یک بازارچه به عرضه محصولات ارگانیک بود که آن روز با نام سبز، در گستره ای کوچک، اجرا شد.

بازارچه در انتهای خیابان معالی آباد و در شمالغرب شیراز احداث شد، جایی که آن زمان دسترسی های محدودی وجود داشت. هیچ تابلو و اعلانی جز آنچه رسانه ها در قالب چند سطر خبر نوشتند، در دستور کار قرار نگرفت تا کار در اولین قدم متوقف شود و بازارچه ای که قرار بود فقط عرضه کننده مواد و محصولات ارگانیک باشد، به یک دکان 6 متری در همان بازارچه، محدود شود. دکانی که در طول هفته، تنها چند روز و در روزهای کاری هم تنها چند ساعت، فقط مرغ ارگانیک عرضه کرد و در ادامه کار، مرغ ارگانیک در کنار مرغ معمولی (غیرارگانیک) قرار گرفت.

اما امروز شاهد افزایش تعداد مغازه های عرضه محصولات ارگانیک هستیم، اگرچه همچنان مرغ بیشترین بخش از بازار این محصولات را به خود اختصاص داده است اما می توان، سایر محصولات را هم کم و بیش مشاهده کرد.

یکی از دلایل مهم در این موضوع، کمبود تولید کننده محصولات ارگانیک است. این واقعیت که تولید محصول ارگانیک، حلقه اول در زنجیره به شمار می رود، شاید از نظر برنامه ریزانی که بیشتر به یک کارنامه دل خوش داشتند و اقدامات شان را با این افق برنامه ریزی و دنبال می کردند و می کنند که در گزارش عملکردهایشان، سطری از سطور به محصولات ارگانیک هم اختصاص داشته باشد.

یکی از مهم ترین موضوعات در ایجاد جذابیت برای افزایش اقبال مردمی به سمت محصولات ارگانیک، آگاهی مناسب از ویژگی های این محصولات است و رسانه به عنوان مسیر اصلی کسب داده های اطلاعاتی، در این بستر وظیفه ای سنگین را عهده دار است.

مسئول دفتر محیط زیست و توسعه پایدار و مشاور رئیس سازمان جهادکشاورزی استان فارس در این خصوص گفت: محصول ارگانیک به محصولی سالم یا سبز گفته می شود که کد 16 رقمی روی بسته بندی آن درج شده و قابلیت پیگیری داشته باشد.

محمدمهدی قیاسی ادامه داد: در این محصولات به اندازه استانداردها از کود و سموم کشاورزی استفاده شده و این میزان توسط دستگاه هایی که برای این کار وجود دارد، چک شده است.

او اضافه کرد: در حال حاضر در استان فارس 150 هزار هکتار سطح مستعد دریافت گواهی ارگانیک وجود دارد که به دلیل هزینه بر بودن تا به حال نتوانسته ایم این گواهی را دریافت کنیم. با توجه به این که در سنوات گذشته 77 هزار هکتار گواهی محصول ارگانیک داشتیم و با همان آمار از رتبه خوبی در کشور و حوزه بین الملل برخوردار بودیم، ولی متاسفانه به دلیل پایان یافتن تاریخ گواهی استاندارد در حال از دست دادن آن کرسی هستیم. جایگاه استان فارس در تولید محصولات ارگانیک در کشور اول است.

قیاسی گفت: بر اساس برنامه پنجم توسعه باید 25 درصد اراضی استان جهت تهیه محصول سالم و ارگانیک به کار گرفته می شد. با توجه به اینکه هنوز هم برنامه پنجم به پایان نرسیده، ما مشاهده می کنیم که 350 هزار هکتار از اراضی استان جهت این مهم استفاده شده که بسیار بیشتر از 25 درصد مد نظر است.

وی ادامه داد: در استان فارس شهرهای نورآباد، سپیدان فراشبند به صورت پایلوت برای اجرای محصولات ارگانیک انتخاب و بالغ بر 9 هزار هکتار در برنامه جدید استانداردسازی در این مناطق در نظر گرفته شده است. به همه شهرستان ها نیز گفته شده در حوزه تولید محصولات ارگانیک کار کنند.

مشاور رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: در اداره جهادکشاورزی نیز غرفه هایی در نظر گرفته شده که محصولات سالم عرضه می کنند. همچنین تعاملات خوبی با شهرداری برقرار و منتهی به همکاری هایی نیز شد، از جمله عرضه محصولات سالم در میادین میوه و تره بار است.

او اضافه کرد: برای اجرایی کردن تبصره 5 ماده 6 قانون افزایش بهره وری نیاز است سموم ساماندهی شود. لذا تحویل سموم به کشاورزان تنها با نسخه امکان پذیر شد، این نسخه نیز باید دارای مهر گیاه پزشک باشد تا ما را از لزوم استفاده از سم مطمئن کند. در غیر این صورت واحد صنفی که این تخلف را انجام داده است تعطیل خواهد شد.

این مقام مسئول از برگزاری دوره  آموزشی استانداردسازی محصولات کشاورزی برای 200 بهره بردار و کارشناس در استان فارس خبر داد و گفت: امسال نیز حرکت های جدیدی را برای ارتقا آگاهی ها در سطح تولیدکننده و بهره بردار در دستور کار داریم که از آن جمله ایجاد صندوق حمایت از زنان روستایی است که با هماهنگی و همکاری اداره استاندارد انجام شده است.

مشاور رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: بخش اعظمی از محصولات دیم مانند انگور دیم، نخیلات، انجیر، گیاهان دارویی و گل های طبیعی مانند نرگس و گل محمدی به صورت ارگانیک در استان تولید می شود. اما در بخش محصولات آبی، هنوز تولید ارگانیک بسترسازی و انجام نشده است، البته اقداماتی را در دست اجرا داریم.

قیاسی گفت: در فرایند تولید محصولات ارگانیک یک دوره گذار وجود دارد که حداقل سه سال است. یعنی در دوره این سه سال نباید از هیچگونه کود یا سمی در تولید محصول استفاده شده باشد. برنامه داریم در مکان هایی که امکان توسعه کشت ارگانیک وجود دارد، برای اینگونه محصولات گواهی دوره گذار صادر کنیم.

این کارشناس ادامه داد: بالغ بر 70 هزار هکتار از زمین های استان از طریق محافظت بهبود تولیدات گیاهی استعدادیابی شده است. استان فارس به دلیل دارا بودن مراتع غنی و دشت ها و کوهستان های بسیار، امکان پرورش محصولات گوشتی ارگانیک و محصولاتی از جمله عسل را فراهم کرده و استقبال جهت خرید این محصولات هم زیاد است، بنابراین فراهم کردن شرایط برای انجام این مهم، اقتصادی و بسیار با اهمیت خواهد بود.

توسعه محصولات سالم و امنیت غذایی یک امر مداخله ای است

یک متخصص تغذیه و رژیم درمانی و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز در این خصوص گفت: با توجه به رشد جمعیت و نیاز به افزایش غذا در چند دهه گذشته در جهان نیاز به کشاورزی نیز افزایش یافته است. بنابراین برای افزایش میزان تولید محصولات کشاوری از سموم و کودهای زیادی استفاده می شود که علاوه بر از بین بردن محیط زیست برای سلامت انسان نیز مضر است.

دکتر موسی صالحی، تاکید دارد که مواد غذایی تولید شده با روش های جدید را نمی توان با قاطعیت سالم و تاثیرگذار برای سلامت افراد دانست.

این متخصص تغذیه گفت: خوشبختانه چند سالی است که مسئولین در زمینه تولید محصولات سالم اقداماتی انجام داده اند که البته کامل نیست و هنوز نیاز به پیشرفت دارد. محصولات ارگانیک از نظر امنیت غذایی تضمین شده هستند و با تهیه و استفاده از این محصولات دیگر نباید نگران میزان سموم و آلودگی ها و همچنین بیماری ها و مشکلات ناشی از آنها باشیم. با این حال تولید این محصولات کم است و برای انواع مواد غذایی قابل استفاده نیست. بنابراین بهتر است تولید این محصولات و همچنین تنوع آنها افزایش یابد.

صالحی همچنین گفت: بیشترین نیاز ما در زمینه محصولات ارگانیک مربوط به سبزیجات و میوه ها است چرا که ما مردم را به استفاده زیاد از سبزیجات تشویق می کنیم و همین موضوع موجب می شود تا نگاهی به سلامت این محصولات نیز داشته باشیم. هنوز هم در تولید این محصولات از سموم زیادی استفاده می شود.

اقتصادی بودن تولید و عرضه و مصرف محصولات ارگانیک، اطلاع رسانی دقیق و مناسب و متناسب، فراهم کردن بسترهای تولید،  توزیع و مصرف و ... گام هایی است که می توان در مسیر گسترش تولید و مصرف محصولات ارگانیک به آنها اندیشید.

امروزه پیشگیری از بروز بیماری ها، خصوصاً بیماری های غیرواگیر، یکی از مهمترین راهکارهای مد نظر مسئولان در سطوح مختلف اجتماع به شمار می رود و شاید یکی از راه های مهم و قابل اطمینان حصول به این نتیجه، تولید و مصرف محصولات غذایی سالم و تضمین امنیت این محصولات است.

البته در این میان باید توجه داشت که اقتصادی بودن، برای مصرف کنندگان نیز یک اولویت مهم به شمار می رود که می توان با گسترش تولید محصولات ارگانیک، زمینه کاهش قیمت این محصولات سالم غذایی را فراهم کرد.

خوشبختانه در سال های اخیر اقدامات خوبی در زمینه تولید گوشت مرغ ارگانیک در سطح استان فارس اجرایی شده است به  طوریکه تعداد مزارع تولید مرغ سبز، افزایش یافته و فروشگاه های عرضه کننده این محصول نیز در نقاط مختلف تاسیس شده است.

اما هنوز در تولید سبزی و میوه های ارگانیک، شاهد حرکت گسترده ای نیستیم و باید امید داشت که با توجه به تاکیدات برنامه های توسعه، این مهم نیز به عنوان اولویت، تعریف و اجرایی شود.

هموطن

جدید ترین مطالب سایت