لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

آزمایش های مرگبار دانشمندان بر روی خود!

 علم بهتر است یا ثروت؟ سوالی است که شاید در حال حاضر در جامعه ما پاسخش کاملا واضح باشد؛ اما اگر کمی به گذشته و به نقاط دیگر جهان سفری کنیم به پاسخی متفاوت خواهیم رسید.

به گزارش بی بی سی، برای برخی از افراد علم در جایگاه والاتری قرار دارد. این یک شعار نیست! برخی از دانشمندان حاضر شدند بر روی خودشان آزمایش دهند تا نتیجه کار خود را بررسی کنند. به احترام این افراد باید بگویم که تاریخ وامدار این دانشمندان است. در ادامه با دانشمندانی آشنا خواهید شد که جانشان را به خطر انداختند و از جان خود مایه گذاشتند؛ برای آن ها علم مهم تر بود:

ویلیام جی. هارینگتون، 1992-1923

این محقق آمریکایی بر روی اختلالات خود ایمنی بدن کار می کرد. شخصی به بیماری «پورپورای ناشناس کاهش پلاکت» مبتلا بود و ویلیام نیز خون آن شخص را به خود منتقل کرد تا نشان دهد «بیماری» عامل نابودشدن پلاکت های خون است.

ماکس یوزف فون پِتِن کوفر، 1901-1818

او یک شیمی دان و متخصص امور بهداشتیِ اهل آلمان در ایالت باواریا بود. پتن کوفر اسهال یک مرد وبا زده را نوشید تا نشان دهد که میکروب ها تنها پس از تماس با زمین آلوده می شوند. اما پس از این آزمایش او متوجه شد که اشتباه می کرده است.

آزمایش های مرگبار دانشمندان بر روی خود!

آزمایش های مرگبار دانشمندان بر روی خود! دانشمندان,آزمایش,مرگبار

هارس ولز، 1848-1815

ولز یک دندان پزشک آمریکایی در کانکتیکات آمریکا بود که برای اولین بار «نیتروز اکساید» یا «گاز خنده» را در دندانپزشکی استفاده کرد. او سپرده بود که هنگام خارج کردن یکی از دندان هایش هنگام بیهوشی از این ماده استفاده شود. امروزه از گاز خنده در پزشکی برای القاء و ادامه بیهوشی مصرف می شود.

آزمایش های مرگبار دانشمندان بر روی خود!

نیکولا مینوویچی، 1941-1868

نیکولا برای اینکه تجربه و تاثیرات دار زدن را بهتر بفهمد، چندین بار خودش را دار زد. البته چندین نفر در کنارش بودند تا او را در آخرین لحظات نجات دهند. البته شاید با خود فکر کنید که نیکولا احتمالا دیوانه بوده است، اما پاسخ منفی است. او یک پزشکی قانونی اهل رومانی بود و برای کار خود باید به درستی می دانست تا حکم اشتباه صادر نکند.

آزمایش های مرگبار دانشمندان بر روی خود!

جان اسکات هولدِین، 1936-1860

این فیزیولوژیست اسکاتلندی به کرات از خود به عنوان یک موش آزمایشگاهی استفاده می کرد تا تاثیرات تنفس ترکیبات گوناگون هوا و گازها را آزمایش کند. او حتی چندین بار از پسر خود «جک» نیز در آزمایش هایش استفاده می کرد.

آزمایش های مرگبار دانشمندان بر روی خود!

پی یر کوری، 1906-1859

پی یر کوری فیزیکدان فرانسوی و از پیشگامان بلورشناسی، مغناطیس و رادیواکتیویته بود. او برای اینکه تاثیر رادیوم بر روی پوست را بسنجد با کمک یک بند تکه ای از آن را بر روی بازوی خود بست. سوزش ناشی از آن این ایده را مطرح کرد که می توان از مواد رادیواکتیو برای درمان بافت های معیوب مانند تومورها استفاده کرد.

آزمایش های مرگبار دانشمندان بر روی خود!

بِری مارشال،  -1951

بری مارشال پزشک اهل استرالیا و برنده جایزه نوبل فیزیولوژی و پزشکی در سال ۲۰۰۵ است. مارشال باکتری «هلیکوباکتر پیلوری» کشت شده در آزمایشگاه را نوشید تا ثابت کند دلیل زخم معده باکتری است و نه استرس یا غذای تند.

آزمایش های مرگبار دانشمندان بر روی خود!

جان پل استَپ، 1999-1910

این محقق آمریکایی به ایمنی برخوردهای هوایی کمک شایانی کرد. او تاثیرات کاهش سرعت شدید را بر روی بدن انسانآزمایش کرد. جان پل استَپ خود را به یک راکت سورتمه ای بست به سرعت 1000 کیلومتر بر ساعت رسید. در این نقطه بود که ترمز کرد و تاثیرات کاهش سرعت شدید را بررسی کرد.

آزمایش های مرگبار دانشمندان بر روی خود!

ورنر فورسمان، 1979-1904

«کاتتریزاسیون قلبی» روشی شامل عبور دادن یک لوله از میان رگ های خونی و تزریق ماده رنگی برای پیداکردن محل انسداد است. این روش اما توسط فورسمان آلمانی در سال 1929 ابداع شد. او یک لوله لاستیکی بسیار باریک را وارد سیاهرگی در دست چپ خود کرد و سپس آن را به سمت قلب فرستاد.

آزمایش های مرگبار دانشمندان بر روی خود!

لاتزارو اسپالانتسانی، 1799-1729

زیست شناس، کاراندام شناس و کشیش کاتولیک ایتالیایی بود که در زمینه مطالعه تجربی عملکرد بدن تلاش های فراوانی کرد. او چندین چیز عجیب را بلعید! برای نمونه چند لوله چوبی حفره دار یا چند استخوان را در کیسه های پارچه ای کوچک گذاشت و بلعید. اما چرا؟ او تلاش داشت تا آزمایش کند که چگونه ترشحات معده غذا را هضم می کنند.

آزمایش های مرگبار دانشمندان بر روی خود!

هموطن

 

 

جدید ترین مطالب سایت