لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

آماری وحشتناک از بازیکنان خارجی لیگ ایران

اولین باری که پای یک بازیکن خارجی به ایران باز شد و آمد تا فوتبالش را به رخ بازیکنان داخلی بکشد، سعید اگین سانیا بود. او چند سالی در همای تهران که دیگر نامی از آن باقی نمانده بازی کرد و موقع رفتن نیز همه داستانش را در برنامه 90 دیدند! البته...

اولین باری که پای یک بازیکن خارجی به ایران باز شد و آمد تا فوتبالش را به رخ بازیکنان داخلی بکشد، سعید اگین سانیا بود. او چند سالی در همای تهران که دیگر نامی از آن باقی نمانده بازی کرد و موقع رفتن نیز همه داستانش را در برنامه 90 دیدند! البته او در لیگ آزادگان بازیکن هما بود و پس از آنکه فوتبال ایران حرفه ای شد و پای لیگ برتر به میان آمد کم کم بازیکنان خارجی هم سرازیر تیم ها شدند. در این سیزده دوره گذشته چندین و چند بازیکن بی کیفیت به تیم ها پیوستند و بعضی هایشان هم بعدها مشخص شد پرنده فروش بودند تا فوتبالیست! خیلی ها آمدند و حتی بدون این که بازی کنند روی سکوها نشستند و رفتند با شکایت به فیفا تا ریال آخر پولهایشان را گرفتند. خیلی ها هم طلب هایشان را گرفتند و هم امتیاز کسر کردند! خلاصه سر هیچ خارجی بی کلاه نماند و این باشگاهها بودند که بازیکن خارجی آوردند و بازی هم نکردند ولی پول خوب به آنها دادند.

سر خارجی ها بی کلاه نمی ماند

داستان خارجی ها مثل داخلی ها نبود که قرارداد ببندند و آخر سر باشگاه پول آنها را ندهد و کمیته انضباطی و همچنین سازمان لیگ نیز کاری برایشان نکند. آنها چون به فیفا مالیات می دهند مورد حمایت قرار می گیرند و سرشان بی کلاه نمی ماند. البته در ایران هم بازیکن مالیات می دهد و اخیرا فدراسیون فوتبال نیز از آنها درصد کم می کند اما موقع طلب بازیکنان که می رسد حق باشگاههاست! در فوتبال ما تا چشم روی هم بگذارید باشگاهها طوری تیمداری می کنند که یک موقع خبر می دهند 70 میلیارد تومان بدهی بالا آورده اند. یا اینکه مثل شاهین بوشهر،برق شیراز و چند تیم دیگر وقتی دیدند بدهی ها زیاد شده تیم هایشان را به امان خدا رها کردند تا نه بدهی ها را پرداخت کنند و نه به تیمداری ادامه دهند.

قانون خنده داری که دور خورد!

پس از چند مدت که دلالها بازیکنان بی کیفیت را به مدیرعامل و مربیان بازیکن نشناس! تحمیل کردند قرار شد جذب دروازه بان خارجی ممنوع شود. این قانون پس از مدت کوتاهی شکسته شد و گفتند هر دروازه بانی که سابقه بازی ملی داشته باشد جذب تیم ها شوند. البته ناگفته نماند این قانون شامل حال بازیکنان نیز شد تا دلالان کمی هم به سمت نفرات باکیفیت بروند و فوتبالیستی را به ایران بیاورند تا حداقل پرنده فروش یا بی رباط نباشد(لازم به ذکر است بدانید بازیکنان مصدوم زیادی هم به ایران آمدند که بعضی از آنها اصلا رباط نداشتند)! در هر صورت همه فکر می کردند پس از سفت و سخت گرفتن این قانون ها از این پس شاهد ستاره های خارجی در لیگ برتر خواهیم بود و تیم ها اگر بازیکنی مثل مسی و رونالدو را نیاورند حداقل امثال جانواریو، عمادرضا، ساموئل و نیلسون را خواهند آورد.

12 بازیکن زیر 200 دقیقه

در لیگ سیزدهم 36 بازیکن جذب تیم ها شدندکه عده ای از آنها چند سالی بود در ایران فوتبال بازی می کردند و شناخته شده بودند. اما عده ای هم برای اولین بار پایشان به فوتبال ماباز شد تا نشان دهند ملی پوش هستند و بوده اند. اما هر چه در 30 هفته لیگ دنبال ملی پوشان خارجی گشتیم چیز خاصی پیدا نکردیم. بعضی هایشان هم آنقدر بی کیفیت بودند که فکر نمی کنیم در تیم ملی مالدیو هم بتوانند بازی کنند چه برسد به تیم های اروپایی، آفریقایی وآمریکایی.

از این 36 بازیکن 15 تای آنها زیر 400 دقیقه به بازی گرفته شدند. جالب است بدانید که 12 نفر هم بازی هایشان به 200 دقیقه هم نمی رسد! حال جالب تر اینجاست که بازیکن 20 دقیقه ای هم داشتیم! وقتی از 36 بازیکن نزدیک به نیمی از آنها زیر 400 دقیقه به کار گرفته شده اند،فکر می کنید ملی پوش هستند یا اصلا سابقه ملی یا باشگاهی درست و حسابی دارند؟! همانطور که دور زدن قانون در لیگ برتر خیلی آسان است، دور زدن بازیکنان خارجی توسط دلالان و حتی مدیران و مربیان هم خیلی آسان است وحالا هی آقایان بیایند و بگویند امسال جلوی خیلی چیزها را خواهیم گرفت. وقتی آقایان دنبال جوان کردن لیگ هستند قانون می گذارند که تیم ها 18 بازیکن بزرگسال نمی توانند جذب کنند خبر ندارند که بازیکنان خارجی بی کیفیت چطور جذب باشگاهها می شوند و کارایی هم ندارند. آقای تاج و آقای بهروان و مهمتر از همه آقای کفاشیان! چه کسانی از چه طریقی این بازیکنان را به تیم ها تحمیل می کنند؟ مگر قرار نبود فوتبالیست هایی به ایران بیایند که بازی ملی داشته باشند؟

سی دی ملی پوشان خارجی چند؟

آیا بازیکنی که فقط 20 دقیقه بازی کرده ملی پوش است و سابقه ملی دارد؟ وقتی از 36 بازیکن به اصطلاح ملی پوش 24 نفر زیر هزار دقیقه بازی کرده اند چه کسانی در جذب بازیکنان مقصر هستند؟ مربیان، بازیکن نمی شناسند؟ مدیران با دلالان لابی می کنند؟ یا دست های پشت پرده است که با یک سی دی بازیکن تحمیل می کنند. وقتی دقایق بازی 11 بازیکن روی هم رفته به هزار دقیقه می رسد حساب کار دستان بیاید.

رقابت 5 تیم برای بی کیفیت ها

برای یادآوری باید اعلام کنیم که تیم های راه آهن، ذوب آهن، مس کرمان، تراکتورسازی و استقلال هر کدام با دو خرید ناموفق در رتبه اول قرار گرفته اند و ملوان، گسترش فولاد تبریز، پرسپولیس و داماش در مکانهای بعدی ایستاده اند. صبای قم و نفت تهران نیز اصلا بازیکن خارجی نداشتند و خیالشان را از این بابت راحت کرده اند. البته فراموش نکنید بازیکنان داخلی بی کیفیت نیز کم نبودند که به زودی با آنها آشنا خواهید شد.

منبع خبر: فیفادی

جدید ترین مطالب سایت