لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

حزب اخراجی‌ها

از آن مردی که ظاهرا رفته، هر روز خبری جدید به گوش می رسد. زمستان سال گذشته بود که بهمن شریف زاده، از نزدیکان محمود احمدی نژاد، گفته بود اصولا رئیس دولت های نهم و دهم از سیاست نرفته است که بخواهد بازگردد. احمدی نژاد به شکلی عجیب و با یک ائتلاف به نام آبادگران در شورای شهر دوم به شهرداری تهران رسید و از آنجا بود که دیگر وارد سطح اول سیاست ایران شد. او در دوران هشت ساله ریاست خود بر دولت جمهوری اسلامی ایران هر چه فریاد داشت، بر سر احزاب و تحزب گرایی کشید.

حزب اخراجی‌ها

از آن مردی که ظاهرا رفته، هر روز خبری جدید به گوش می رسد. زمستان سال گذشته بود که بهمن شریف زاده، از نزدیکان محمود احمدی نژاد، گفته بود اصولا رئیس دولت های نهم و دهم از سیاست نرفته است که بخواهد بازگردد. احمدی نژاد به شکلی عجیب و با یک ائتلاف به نام آبادگران در شورای شهر دوم به شهرداری تهران رسید و از آنجا بود که دیگر وارد سطح اول سیاست ایران شد. او در دوران هشت ساله ریاست خود بر دولت جمهوری اسلامی ایران هر چه فریاد داشت، بر سر احزاب و تحزب گرایی کشید.

اکنون و پس از دو سال از پایان عمر ریاستش بر پاستور و با نزدیک شدن به انتخابات مجلس دهم، فعالیتش بیشتر و بیشتر می شود، اما مقوله احمدی نژاد یک سوی داستان است. او هم قطارانی داشت که از سال ٨٤ با او بودند. بعضی تاکنون کنار او مانده اند و بعضی دیگر در مقاطع مختلف دهه گذشته و به دلایل مختلف از او بریدند. اسفندیار رحیم مشایی، یکی از بزرگ ترین دلایل جدایی یاران محمود بود. پس از ماجرای خانه نشینی ١١روزه احمدی نژاد هم شکاف رئیس دولت دهم با اصولگرایان به اوج خود رسید و بعضی دیگر از یارانش بریدند.

حدود یک ماه پیش در روزنامه «شرق» نوشتیم جریان احمدی نژاد برای اصولگرایان به دو دسته تقسیم می شود: احمدی نژادی های خوب و بد. در آن مطلب آمده بود: «احمدي نژادي هاي خوب؛ کساني که با آغاز فاصله گرفتن احمدي نژاد از اصولگرايان، يا از سوي او طرد شدند يا خود عطاي حضور در دولت دهم را به لقايش بخشيدند. کامران باقري لنکراني، حسين صفارهرندي، مهرداد بذرپاش، پرويز فتاح، مرضيه وحيددستجردي و... از اين دسته هستند؛ کساني که امتحان خود را در وفاداري نسبت به اصولگرايان پس داده و آن دوران طلايي دولت نهم را رقم زدند. حضور پرويز فتاح در کميته امداد، ظهور دوباره حسين صفارهرندي و صعود پرشتاب مهرداد بذرپاش از نظر جايگاه سياسي مي تواند نشانه اين باشد که اصولگرايان به اين گروه و نظريه فکر مي کنند.

به احتمال بسيار قوي بروز و ظهور اين گروه به همين جا محدود نخواهد شد و در آينده شاهد حضور هر چه بيشتر اين افراد خواهيم بود». اکنون خبر حضور آنان در قالب یک حزب به گوش می رسد. «جماران» گزارش داده است جمعی از وزیران و معاونان رئیس دولت های نهم و دهم تصمیم گرفته اند مجموعه ای را با  عنوان «جبهه یاران کارآمدی و تحول ایران اسلامی» که مخفف آن «یکتا» است تأسیس کنند. در همین زمینه عبدالرضا داوری که از یاران نزدیک احمدی نژاد است به جماران گفته «برای تأسیس این مجموعه هیچ نوع استمزاج و نظرخواهی از احمدی نژاد صورت نگرفته است و این موضوع اصولا به آقای احمدی نژاد یا نزدیکان وی ارتباطی ندارد؛ در واقع این موضوع ابتکاری است که از طرف وزیران و معاون رئیس جمهور دولت قبل صورت گرفته  است».

حرکت با چراغ خاموش یا تنهای تنها

بنابر ادعای عبدالرضا داوری، این مجموعه  از ١٧ عضو سابق دولت تشکیل شده است  که ریاست آن به عهده مصطفی محمدنجار، وزیر کشور دولت دهم است. داوری می گوید: «جدای از محمد نجار، دوستان دیگری مثل آقایان طریقت منفرد، فریدون عباسی، مسعود زریبافان، حمیدرضا حاجی بابایی، کامران دانشجو، کامران باقری لنکرانی و... در این مجموعه  حضور دارند. این موضوع را تأکید کنم افرادی که در این مجموعه هستند، اصلا با محمود احمدی نژاد در ارتباط نیستند و آقای زیبافان هم در مصاحبه ای که اخیرا انجام داده حرف های تندی درباره آقای احمدی نژاد زده است». البته بنابر اخباری که به خبرنگار «شرق» رسیده پرویز فتاح و حسین صفارهرندی هم در بین این افراد هستند.

محمود احمدی نژاد به علت اعتقادنداشتن به تحزب در فعالیت سیاسی، تشکیلات منسجمی در اختیار ندارد. دوران حضور در پاستور به او این امکان را می داد که از امکانات دولت برای نیل به اهداف سیاسی خود بهره بگیرد، اما اکنون که دستش از آن امکانات کوتاه است، فعالیت های خود را با سفرهای استانی آغاز کرده و احتمالا در آینده نقش پررنگ تری بازی خواهد کرد.

تأسیس حزب از سوی یاران دیروز او می تواند براساس دو رویکرد کاملا متفاوت باشد؛ احتمال اول همان است که داوری مدعی آن شده، به این معنا که عده ای از اطرافیان او نمی خواهند سرنوشت سیاسی خود را با احمدی نژاد گره زده و در ادامه هم شریک کارنامه گذشته و کنش آینده رئیس سابق شان باشند. در این میان می توانند همان احمدی نژادی های خوب مورد وثوق اصولگرایان نام بگیرند، اما احتمال دومی هم وجود دارد که با توجه به خصوصیات احمدی نژاد اصلا بعید به نظر نمی رسد.

او امروز نیاز به تشکیلات دارد. حزب یکتا می تواند بخشی از این فقدان را برای محمود جبران کند. احتمالا اگر امروز دوستان یکتای احمدی نژاد بخواهند به صورت علنی از نزدیکی خود با او سخن بگویند، از سوی اصولگرایان رانده خواهند شد، لذا فعلا تصمیم به حرکت با چراغ خاموش گرفته اند. در آینده نزدیک می توان به واقعیت پی برد. البته شاید واقعیت جمعی از این دو احتمال هم باشد و این به نگاه و استراتژی اصولگرایان بستگی دارد.

 اخبار  سیاسی  -  شرق 

جدید ترین مطالب سایت