لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

باز هم خداداد عزیزی و باز هم افشاگری های تند

خداداد عزیزی که چندی پیش به عنوان یکی از گزینه های سرمربیگری پدیده مشهد نامش مطرح بود، اکنون از این که این اتفاق رخ نداده ناراحت نیست. با خداداد که به زبان سرخ فوتبال ایران معروف است، تماس گرفتیم تا در خصوص فرهنگ در فوتبال و این که چه شد به عنوان سرمربی پدیده معرفی نشد صحبت کنیم...

هموطن: خداداد عزیزی که چندی پیش به عنوان یکی از گزینه های سرمربیگری پدیده مشهد نامش مطرح بود، اکنون از این که این اتفاق رخ نداده ناراحت نیست. با خداداد که به زبان سرخ فوتبال ایران معروف است، تماس گرفتیم تا در خصوص فرهنگ در فوتبال و این که چه شد به عنوان سرمربی پدیده معرفی نشد صحبت کنیم. خداداد در گفتگو با بانک ورزش، برخلاف آن چه که تصور می کردیم بر علیه مربی سابق اش دست به افشاگری زد. با هم صحبت های متفاوت خداداد علیه آقامعلم را می خوانیم:

به نظر شما امسال که سال فرهنگ است در این زمینه فوتبال ما چه تحولی در خود خواهد دید؟

فوتبال ما چیزی به اسم فرهنگ ندارد. فقط یک عده افراد هستند که بَلَدند آن چنانی مصاحبه کنند و بگویند فرهنگ حلقه مفقوده فوتبال است؛ کدام حلقه مفقوده؟ اصلاً فرهنگ نداریم که حلقه مفقوده داشته باشد. وقتی در این فوتبال آقای استاد، آقای اخلاق، تئوریسین بزرگ فوتبال و غیره… با جادوگر کار می کنند دیگر بحث فرهنگ و امثال این مسائل هیچ جایی در فوتبال ما ندارد.

می شود شفاف تر صحبت کنید منظورتان چه کسی است؟

همین فرد زمانی که مربی من بود، قراردادش تمام شده بود و برای قرارداد سال جدید با من صحبت کرد که با باشگاه مشکل دارم. به او گفتم چه مشکلی. گفت: یک نفر هست که می خواهد هر طوری شده امسال روی نیمکت بنشیند. با تعجب از او پرسیدم خوب این بنده خدا چه کاری بلد است. گفت این نیروی خاصی دارد و می تواند اهریمن را از ما دور کند و لشگر خوبی را به سمت ما بیاورد و از این حرف ها که دقیقاً یادم نیست.

منظورتان از آقامعلم همان تئوریسین معروف است دیگر؟

همه به آن اسم صدایش می کنند من هم به همین اسم صدایش می کنم. همین آقا از پاداش بازیکنان می گرفت به اسم کار خیر می داد به آقای جادوگر. حتی یک بار از خود من هم بابت کمک به همین کارهای خیر بخشی از پاداشم را گرفت. حالا شما به من بگو این چه فرهنگی است که معلم و تئوریسینش دنبال جادوگری و دلالی است.

با این مسائل که شما مطرح می کنید صد رحمت به دلالی…

در ابومسلم به چشم خودم دیدم که بازیکن خارجی به خاطر این که مدیر برنامه هایش پاسپورتش را نمی داد گریه می کرد. دلال این بازیکن نه تنها پاسپورتش را نمی داد بلکه 90 هزار دلار هم از قراردادش هم برداشته بود که در نهایت کارمان به دعوا با آن دلال کشید. حالا شما بگو کدام فرهنگ. آقایان می آیند می گویند فرهنگ حلقه مفقوده فوتبال است. در فوتبالی که کسوت مرده و همه به هم بی احترامی  می کنند، هرکس قشنگ تر دروغ بگوید و دست هایش را تکان دهد بافرهنگ تر است. چهار تا کلمه یاد گرفته اند روستبیف، آنالوگ و آپادانا و…

تعریف خداداد عزیزی از فرهنگ چیست؟

فرهنگ یعنی صداقت، درستی و مردانگی. نه مثل خیلی ها که از خواب که بیدار می شوند دست و صورتشان را با دروغ می شویند. متأسفانه تلویزیون هم که همیشه جنگ و دعوا و تمسخر کردن دیگران را نشان می دهد. خیالتان را راحت کنم در این فوتبال فقط دنبال گول زدن افکار عمومی به اسم فرهنگ هستند. فرهنگ در فوتبال ما یعنی پول درآوردن تحت هر شرایطی.

گفته می شود از اسم شما به عنوان یک سپر در معرفی مرزبان برای سرمربیگری پدیده استفاده کرده اند.

صلاح مملکت خویش خسروان دانند. به قول حشمت خان مهاجرانی فوتبال تنها تجارتی است که بیشتر از دو سه ماه نمی توانی دروغ بگویی. شاید شما دندانپزشک خوبی نباشید و بتوانید تا دو سال به مریض تان دروغ بگویید، اما فوتبال دندانپزشکی نیست. بازی ها شروع می شود و خیلی مسائل بعد از چند ماه مشخص می شود. من به خاطر تماس محسن پهلوان صادقانه به جلسه رفتم و برنامه ام را ارائه دادم. نه دنبال پدیده بودم و نه به پدیده فکر می کردم. فرهنگ یعنی همین که صادقانه رفتار کنی. حالا اگر آن ها دنبال مسائل دیگری بودند، به خودشان مربوط می شود.

در مورد صحبت های رحمتی در برنامه دیشب حرفی نداری؟

من با مهدی رحمتی صحبت کردم و به او گفتم خیلی از گنده های این فوتبال از این بلاها سرشان آمده بنابراین تو هم نباید ناراحت شوی. یکی از هنرهای فوتبال ما ضایع کردن بازیکنان بزرگ است. خود من بعد از جام جهانی 98 فرانسه در بهترین دوران ورزشی ام به سر می بردم، اما در سفر تیم ملی به کویت حضور من با دمپایی در لابی هتل را بهانه کردند تا 20 ماه از تیم ملی دور بمانم. کشتن نیروهای خوب در فوتبال عادی شده است.

شما چون خودتان جام جهانی را تجربه کرده اید، شاید شرایط رحمتی را درک نکنید.

قبول دارم نرفتن به جام جهانی برای یک بازیکن سخت است. اما باید آن بازیکن برای مسئولان آن کشور ارزشمند باشد، برای همین وقتی پیام صادقیان هم به من زنگ زد همان حرف هایی را که به رحمتی گفته بودم به پیام هم گفتم، که در این فوتبال نه تنها حق به حقدار نمی رسد، بلکه برای نیروهای خوبش ارزش قائل نیستند. خود من تنها به خاطر این که سر پول فیفا با صفایی فراهانی در فرانسه بحث کردم، آن هم به خاطر این که کامیون های لباس پوما بدون آن که دست بازیکنان برسد برگشت داده شد و همان ماجرا باعث شد 20 ماه از بهترین دوران ورزشی ام نابود شود. در صورتی که در همان لابی هتل خیلی ها با شورت رکابی تردد می کردند.

به نظر شما بحث لباس های تیم ملی از سوی کی روش واقعی است یا بهانه تراشی؟

صحبت کردن در مورد کی روش فایده ای ندارد. ما از اول افسار فوتبال مان را دادیم دستش حالا هم حرف زدن فایده ای ندارد. بگذاریم هر جوری که دوست دارد با این افسار بتازاند.

منبع خبر: فیفادی

جدید ترین مطالب سایت