فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

سفر محرمانه رئیس سیا به اسرائیل در رابطه با ایران

هفته گذشته جان برنان، رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) به طور «مخفیانه» به اسرائیل سفر کرد تا درباره برنامه هسته ای ایران گفت وگو کند.

سفر محرمانه رئیس سیا به اسرائیل در رابطه با ایران

هفته گذشته جان برنان، رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) به طور «مخفیانه» به اسرائیل سفر کرد تا درباره برنامه هسته ای ایران گفت وگو کند.

روزنامه هاآرتص اسرائیل خبر داد که هفته گذشته جان برنان، رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) به طور «مخفیانه» به اسرائیل سفر کرد تا درباره برنامه هسته ای ایران گفت وگو کند.

به گزارش پایگاه خبری «تیک»، هاآرتص به نقل از دو مقام اسرائیلی که نخواستند نامشان فاش شود این خبر را تأیید کرد و نوشت گفت وگوهای جان برنان درباره برنامه هسته ای ایران و «مشارکت ایران در فعالیت های خرابکارانه(!) در تمام خاورمیانه» بوده است.

بنا به این گزارش، رئیس سیا با تامیر پاردو، رئیس سازمان اطلاعات اسرائیل (موساد) گفت وگو کرده است. او همچنین با ژنرال هرتزل هالوی، رئیس سازمان اطلاعات ارتش و همین طور بنیامین نتانیاهو و یوسی کوهن، مشاور امنیت ملی اسرائیل ملاقات کرده است.

اسرائیل مخالف اصلی توافقاتی بود که در نیمه نخست فروردین ماه، ایران و کشورهای ۱+۵، شامل آمریکا، روسیه، بریتانیا، چین، فرانسه و آلمان در لوزان سوئیس به آن دست یافتند.

پس از مذاکرات لوزان، بنیامین نتانیاهو به حملات دیپلماتیک و رسانه ای خود علیه توافق نهایی ایران و کشورهای ۱+۵ که مهلت دستیابی به آن ۳۰ ژوئن جاری اعلام شده، ادامه داد و همچنان از گزینه نظامی علیه ایران سخن گفت.

از سوی دیگر ژنرال مارتین دمپسی، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا نیز روز دوشنبه ۸ ژوئن / ۱۸ خرداد وارد اسرائیل شد. او قرار است با موشه یعلون، وزیر دفاع اسرائیل و گادی آیسنکوت، رئیس ستاد مشترک ارتش اسرائیل دیدار کند.

به نوشته رسانه های اسرائیل موضوع ایران در مرکز گفت وگوهای دمپسی با مقام های اسرائیلی نیز قرار دارد.

پیش از این در روز پنج شنبه ۴ ژوئن / ۱۴ خردادماه مقام های بلندپایه اسرائیل و عربستان سعودی درباره «تهدید ایران» در واشنگتن نشست مشترکی برگزار کرده بودند.

از یک سو، مقامات اسرائیلی به شدت با توافق جامع هسته ای میان گروه پنج بعلاوه یک و ایران مخالفند؛ و از سوی دیگر، جان برنن با توافق جامع هسته ای ایران موافق است.

مثلاً برنن در ماه آوریل درپی توافق ایران و گروه پنج بعلاوه یک برسر چارچوب توافق هسته ای گفته بود: من باید به شما بگویم آن اشخاصی که می گویند توافق با ایران راه این کشور به سوی بمب (هسته ای) را هموار خواهد ساخت، کاملاً غیرصادقانه و فریبکارانه برخورد می کنند.

وی افزود: به عقیده من، اگر آنان (منتقدان) حقایق را می دانستند و درک می کردند که برای داشتن برنامه (هسته ای نظامی) به چه چیزهایی نیاز است، چنین انتقاداتی را مطرح نمی کردند.

برنن تأکید کرد: من از آنچه ایرانیان با آن (در خلال مذاکرات هسته ای) توافق کرده اند، بسیار خشنود و شگفت زده شدم.

 اخبار  سیاست  خارجی  -  تیک 

جدید ترین مطالب سایت