فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

دانشگاه معتاد نیست که به تخت بسته شود!

فرجی دانا گفت: دانشگاه معتاد نیست که بخواهد به تخت بسته شود تا تکان نخورد بلکه دانشگاه باید آزاد باشد و عکس العمل داشته باشد.

خبرگزاری ایسنا: وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، شاه بیت سند تحول اقتصادی و سیاست اقتصاد مقاومتی را علم و فناوری دانست و گفت: امروز ایران 10 میلیون تحصیل کرده دانشگاهی در تمام مقاطع دارد؛ پس چنین کشوری با چنین نیروی انسانی کار آزموده ای دارای توانایی بسیار عظیمی است.

رضا فرجی دانا شامگاه شنبه در اختتامیه دهمین جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی در هتل عباسی اصفهان گفت: امروز ایران 10 میلیون تحصیل کرده دانشگاهی در تمام مقاطع دارد پس چنین کشوری با چنین نیروی انسانی کار آزموده ای دارای توانایی بسیار عظیمی است و نمی تواند گفت در این کشور انجام کارها امکان پذیر نیست.

فرجی دانا با بیان اینکه دانشگاه نیروی انسانی را عرضه می کند و در یک سو از فناوری نشسته است و در سوی دیگر تقاضا، شرکت های دانش بنیان و مردم هستند، گفت: متاسفانه همیشه ناموفق بودن در پروژه های افراد با شرکت ها، به پای دانشگاه نوشته می شود و همیشه این دانشگاه است که مورد سرزنش قرار می گیرد.

او گفت: تقاضا یکی از بخشهای مهم در تولید فناوری است؛ چرا که بدون تقاضا، فارغ التحصیلان جدید بیکار کشور به جمع بیکاران موجود اضافه می شود و به همین دلیل است که در دور افتاده ترین نقطه ایلام در یک روستا فارغ التحصیلان نگران آینده شغلی خود هستند.

وزیر علوم گفت: اینکه دانشگاه را سرزنش کنیم و به عنوان مکانی که کاری در آن انجام نمی شود از آن نام ببریم بی انصافی محض کرده ایم چرا که ما نیامده ایم کمیت را فدای کیفیت کنیم.

فرجی دانا گفت: دانشگاه معتاد نیست که بخواهد به تخت بسته شود تا تکان نخورد بلکه دانشگاه باید آزاد باشد و عکس العمل داشته باشد.

وزیر علوم گفت: متاسفانه مدت هاست به اهداف دانشگاه ها توجه نشده است. آیا در دانشگاه های کشور هیچ هدفی به وجود نیامده است؟ وجود داشته اما گفته نشده است پس من به عنوان وزیر علوم می گویم در این دولت و وزارت خانه علوم کیفیت فدای کمیت نمی شود.

جدید ترین مطالب سایت