فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

رقابت دوباره «رنو» و «پژو» در ایران

در روزهایی که خبر از شراکت و همکاری دوباره ایران خودرو و پژو به گوش می رسد، رنو به عنوان دیگر خودروساز فرانسوی نیز به دنبال توسعه فعالیت های خود در ایران است...

رقابت دوباره «رنو» و «پژو» در ایران

روزنامه دنیای اقتصاد: در روزهایی که خبر از شراکت و همکاری دوباره ایران خودرو و پژو به گوش می رسد، رنو به عنوان دیگر خودروساز فرانسوی نیز به دنبال توسعه فعالیت های خود در ایران است.

آن طور که دبیر انجمن قطعه سازان می گوید، رنویی ها با ارسال نامه ای به شرکت های قطعه ساز ایرانی، از بازدید واحدهای قطعه سازی برای سنجش توان تولید آنها خبر داده اند. ساسان قربانی تاکید می کند که خودروساز فرانسوی، همزمان بازدیدهای خود را نیز آغاز کرده و هدفش از این کار، بررسی توان کمی و کیفی قطعه سازان ایرانی برای افزایش تیراژ محصولات فعلی رنو و همچنین تولید خودروهای آینده این شرکت در «جاده مخصوص» است. 

به گفته وی، در حال حاضر روزانه بین 200 تا 250 دستگاه تندر-90 در ایران تولید می شود و رنو قصد دارد تا قبل از پایان سال جاری میلادی، تولید روزانه این خودرو را به 400 دستگاه برساند. قربانی اعتقاد دارد که اقدام تازه رنو نشان دهنده تمایل این شرکت برای توسعه فعالیت هایش در ایران است، چه آنکه می خواهد علاوه بر رشد تولید محصولات قبلی (تندر-90 و مگان)، خودروهای جدیدیش را نیز از شهریور ماه روانه خط تولید و بازار کند. 

 اظهارات دبیر انجمن قطعه سازان در شرایطی است که رنو از تیر ماه سال گذشته با فشار دولت های تحریم کننده ایران، همکاری با خودروسازان داخلی را به حالت تعلیق درآورد و حالا پس از توافق هسته ای ایران و غرب در ژنو، زمزمه های ازسرگیری فعالیت های این خودروساز فرانسوی به گوش رسید و گویا به مرحله عمل نيز نزدیک شده است.

گفته می شود افزایش تولید تندر-90، پارس تندر و مگان و همچنین تولید خودروهای جدیدی مانند ساندرو، ون لوگان (F90)، پیکاپ لوگان (U90) نیز جزو دیگر فعالیت های آتی رنو در ایران است. همچنین احتمال دارد که رنویی ها محصول دیگر خود به نام «داستر» را نیز در ایران به تولید برسانند.

به نظر می رسد یکی از دلایل اصلی توسعه فعالیت های رنو در ایران، همکاری دوباره ایران خودرو و پژو باشد، چه آنکه رنویی ها نمی خواهند در رقابت آینده خود با پژو، قافیه را به هموطن شان ببازند.

جدید ترین مطالب سایت