لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

چند نکته برای کسانی که موی چرب دارند

یک متخصص پوست و مو گفت: چرب شدن موهای سر از سن بلوغ در افراد آغاز می شود.  

هموطن :دکتر اکرم انصار، اظهار کرد: پوست سر از سه لایه تشکیل شده و دارای منافذی است که مو از آن خارج می شود، در کنار ریشه مو نیز یک غده چربی وجود دارد که تنظیم چربی را بر عهده داشته و تحت تاثیر هورمون قرار دارد.

وی افزود: چرب شدن موهای سر از سن بلوغ در افراد آغاز شده و چربی در سطح پوست پخش می شود و با خود مواد ضدباکتری و ضدقارچ را به همراه دارد و موجب مرطوب شدن پوست و مو نیز می شود.

این متخصص پوست و مو تصریح کرد: در صورت عدم رعایت بهداشت فردی پوست و مو، چربی هایی که بر روی پوست وجود دارد، آلوده شده و موجب پوسته ریزی می شود.

انصار تاکید کرد: شست وشوی مداوم موها به صورت یک روز در میان و استفاده از شامپوهای مخصوص مو های چرب می تواند از انتشار باکتری ها و عفونت های پوستی جلوگیری کند.

وی عنوان کرد: شامپوهای ایرانی و خارجی از لحاظ کیفیت تفاوتی با یکدیگر ندارند و تمامی آن ها دارای فرمول هایی یکسان هستند فقط دسته ای از شامپوهای طبی هستند که در ترکیبات شان از دارو استفاده شده است.

این متخصص پوست و مو اظهار کرد: افزایش سطح هورمون های مردانه در زنان موجب افزایش چربی پوست و مو می شود به طوری که برخی افراد دارای گیرنده های قوی برای دریافت هورمون های مردانه هستند.

انصار در پایان با بیان اینکه نوع تغذیه تاثیر چندانی در میزان چربی پوست و مو ندارد، یادآور شد: جوش، ریزش مو، عفونت های پوستی و پوسته ریزی سر از عوارض چربی پوست و مو در صورت عدم رعایت بهداشت فردی پوست و مو است.

جدید ترین مطالب سایت