لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

چگونه در زمان روزه داری تشنه نشویم؟

در طول روزه داری باید از ورزش های سخت و معرق پرهیز کرد چون باعث بروز کم آبی شدید در بدن می شود.

 

چگونه در زمان روزه داری تشنه نشویم؟

در طول روزه داری باید از ورزش های سخت و معرق پرهیز کرد چون باعث بروز کم آبی شدید در بدن می شود.

جلوگیری از تشنگی در ماه رمضان

یک متخصص طب سنتی گفت: انجام برخی از اقدامات در ایام روزه داری باعث می شود تا روزه داران تشنگی کمتری احساس کنند.

غلامرضا کردافشاری گفت: یکی از مسائلی که روزه داران با آن مواجه می شوند، کم آبی و تشنگی است که گرمای هوا، آن را تشدید می کند؛ این موضوع به این دلیل اهمیت دارد که کم آبی باعث اختلال در وضعیت آب و الکترولیت ها در بدن شده و سلامتی را به مخاطره می اندازد. وی گفت: یکی از اقداماتی که روزه داران باید به آن توجه کنند این است که آب را در بین وعده های غذایی مصرف نکنند چون باعث بروز نفخ و اختلال در هضم غذا می شود همچنین در وعده افطار و سحر از غذاهای نشاسته دار کمتر مصرف کنند چون این غذاها برای هضم به آب زیادی احتیاج دارند.

این متخصص طب سنتی گفت: مصرف آب یخ شاید در ظاهر باعث رفع تشنگی شود اما تشنگی را بیشتر می کند. کردافشاری گفت: از خوابیدن بلافاصله پس از خوردن غذا در وعده سحر مخصوصاً اگر غذا با طبع گرم باشد باید پرهیز کرد.

وی ادامه داد: در طول روزه داری باید از ورزش های سخت و معرق پرهیز کرد چون باعث بروز کم آبی شدید در بدن می شود. وی تصریح کرد: در ماه رمضان در طول روز از حمام های بسیار داغ مثل سونا باید دوری کرد چون تعریق در این حمام ها باعث بروز کم آبی می شود. وی افزود: برای رفع تشنگی پس از افطار نیز آب سرد را باید به یکباره نباید نوشید بلکه با مزه مزه کردن به آرامی نوشیده شود چون به یکباره خوردن آن، حرارت بدن را از بین نمی برد.

وی گفت: همچنین افرادی که از داروهایی مثل آنتی بیوتیک استفاده می کنند باید زمان مصرف آن را پس از افطار قرار دهند و در وعده سحر تا جایی که امکان دارد از آن استفاده نکنند.

گردآوری: گروه سلامت سیمرغ

جدید ترین مطالب سایت